Nejat İşler / Hayatı

Ocak 2014 | Hilal Korkmaz, Meteoroloji Mühendisi Öğrencisi
Nejat İşler

28 Şubat 1972 \ İstanbul\ Eyüp

Tiyatro oyuncusu, Oyuncusu

Feshane işçilerinden birinin torunudur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul' da yapar. Lise de popüler olmak adına tiyatro kulübüne üye olur. İstediği popüleriteyi sağlayan Nejat derslerini de boşlamaya başlar ve liseyi bitirince üniversiteye giremez.

Para kazanmak için çay partileri, t- şört, kitap, cd satma gibi işlerde bulunmuştur.

Yaklaşık iki sene sonra Yıldız Teknik Üni. Fotoğraf bölümünü kazanır ancak askerlik için bölümü okumaktan vazgeçer.

Bir gün Taksim de izlediği bir tiyatrodan etkilenerek ' ben de bu işi yapmalıyım' der ve Eskişehir' e dayısının yanına giderek konservatuvar sınavına girmeye karar verir. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar bölümüne başlar ve 1995 yılında mezun olur.

İki arkadaşıyla beraber 'Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu' nu kurar. (1995)
'Tuhaf Şehir Hikayeleri', 'Biz Zavallı Erkekler', 'Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim' adında üç kitap yazmıştır.
Nejat İşler

Sinema Filmleri

Eylül Fırtınası- 1999
Mustafa Hakkında Her şey- 2004
Anlat İstanbul-2004
Çalıntı Gözler-2005
2 Süper Film Birden-2006
Barda-2007
Yumurta-2007
Yaşamın Kıyısında-2007
11'e 10 kala- 2009
Kaybedenler Kulübü-2010

Nejat İşler

Ejder Kapanı- 2010
Siyah Beyaz-2010
Çınar Ağacı- 2011
Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm-2012
Behzat Ç. Ankara Yanıyor- 2013

Nejat İşler

2013 yılında televizyon dünyasından sedef hastalığı yüzünden ayrılarak Bodruma gittiği, düzensiz bir hayatının olduğu, günde iki saat uyuduğu gibihaberleri ortaya çıkmıştı. Daha sonra tedavi olmak istemediği yönünde haberler ortaya çıkıyordu. Şu şekilde bir açıklaması da bulunuyor:

Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Benim tek bir düşüncem var;
çıplak geldim, çıplak gideceğim… Ben dünyanın bir parçasıyım, şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor… Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani? Hayır olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde ‘gitme’ diyen birini değil, ‘Ben de geliyorum, yalnız gidemezsin’ diyen birini istiyorum. '

Şu an yoğun bakımda ve kendisine acil şifalar diliyoruz...
Nejat İşler