Niçin Bu Kadar Emek?

Mart 2013 | Fatih Samet Atasoy, Spor Akademisi Öğrencisi
Niçin Bu Kadar Emek?

Her sene olduğu gibi bu senede beden eğitimi ve spor yüksekokullarını kazanmak için binlerce öğrenci üniversitelerde yetenek sınavına girecek. Sınavlara girmeden önce de yoğun bir şekilde hazırlıklar yapacaklar. Hadi bunları da geçtik bir yerde değil birkaç üniversitede şanslarını deneyecekler ve bunun sonucunda da ciddi anlamda maddi harcamalarda bulunacaklar. Peki, bu kadar şeyi ne için yapılacak! Okulu bitirip polis olmak için mi? , ölesine 4 yıl okuyup askerliği kısa dönem yapmak için mi? , mezun olup farklı alanlarda iş sahibi olmak ya da farklı işlerde çalışmak için mi?

Aslaaa! Biz bu okulları toplumumuzda yaşayan kişilerin çocuklarına okullarda iyi bir düzeyde beden eğitimi dersi verebilmek için okuyoruz, biz bu okulları iyi sporcular yetiştirerek olimpiyatlar da, şampiyonlar da bizi en iyi şekilde temsil edebilmeleri için okuyoruz, biz bu okulları sporla ilgili teşkilatların kaliteli bir şekilde işletilmesi ve yapılan spor organizasyonlarının başarılı bir düzeyde yürütülmesi için üniversitelerde ki spor okullarında okuyoruz. Peki, kim bunun bilincinde üniversitelerde sınava giriyor. Hiç kimse denilebilecek kadar çok az kişi.

Ben bir şeylerin değişeceğine inanıyorum, ama burada illa devletten bir şeyler beklemek gerekmiyor. Tabi ki devletin bize sunacağı olanaklarda önemli ama bizlerinde bir şeyler üretmesi gerekiyor. Artık klişe sözlerden kurtulmalıyız. Herkesin yaptığı olumsuz eleştirilerin, davranışların yerine yeni fikirler sunan, yeni projeler üreten ve kendi mesleğini Üniversite hayatına başlamadan benimseyen ve bu doğrultuda kendini geliştiren bir bireyler olmamız gerekiyor. Evet, biliyorum bu meslekte çok açıkta dolaşan kişi var, ama bu okulların nasıl okunduğu belli lütfen kimse kimseyi kandırmasın. Şuna Gerçekten inanıyorum bir insan bir hedef belirlemişse ve gerçekten bir şeylerin değişmesini istiyorsa bunu yapar! Ama bunun için Neyin ne olduğunu farkında olmalı ve hep üreten kişiler olmalıyız. Hep birlikte el ele verip Güzel vatanımızı bu alanda en üst düzeye çıkararak, hem kendimizi hem de ve tüm Türkiye’ye gururlandırmalıyız. Çünkü Bizim Mesleğimiz Bunun gerektiriyor. Bizim mesleğimiz başka alanlarda uğraşmamızı istemiyor. Belki de Bu şekilde davranırsak ve bunun neticesinde de bir başarı yakalarsak o zaman gerçekten bir Milliyetçi bir İnsan Oluruz.