nike+

Mart 2012 | Yade Dorbek, Yüksek Mimar
Merhaba :) yoğun istek üzerine en sevdiğim uygulamayı anlatıcam. nike+ efem insanı koşmaya teşvik eden, şevk veren, motive eden bir nefis uygulama.

Adım 1, nike+gps iphone'a yüklenir.

Sonracığıma yola çıkarsınız, açarsınız uygulamayı, isterseniz dersiniz yarım saat koşucam / yürüycem, isterseniz dersiniz 3 km gidicem, isterseniz de dersiniz kafama göre bakıcam.

Yolda istediğiniz intervallerde (ister zamana göre isterseniz mesafeye göre) size sesli geri besleme yapar program. Yani halk diliyle 10 dakkada bir; '10 dakka oldu, 1 km gittin ortalama hızın 9.42' falan diye konuşur. Eğer zaman ya da mesafe hedefi koyduysanız sonlara doğru, gaza getirmeye yönelik 'wow yürü be aslansın, kaplansın, tanksıın seeen!' benzeri söylemleri de oluyor :D.

Koştun bitti, ne kadar koştun, kaç dakka koştun, hangi yoldan koştun, yolda nerede hızlı koştun, nerede yavaş koştun, hızın püsürün her birşeyin şırrak diye karşında. Hatta bir de utanmadan internete de senkronize ediyor kendini.

İlla dışarıda koşmanıza gerek yok, bantta koştuğunuzda da pedometre gibi çalışıyor. Yani illa kendinizi yollara vurmanıza gerek yok.

Rekorlarınızı tutuyor, arkadaşlarınızla ebelemeç oynayabiliyorsunuz :D.

Buna benzeyen bir çok uygulama var fakat bu nike+'ın en güzel tarafı, web sayfasının da çok güzel bir arayüzü olması ve gerçek sporcular tarafından oluşturulmuş, seslendirilmiş, desteklenmiş özel koç programları.

nikeplus.com.br/

İPhone Uygulamaları