Orblar ve İnsanlar

Şubat 2014 | Ayhan Şimşek, Gezgin
Öncelikle bu konunun bilimsel olarak ispat edildiğini ve üzerinde araştırmaların devam ettiğini belirtmek istiyorum. Konuya başlamadan önce yandaki görseli detaylı bir şekilde incelemenizi öneririm.

Bilim

NASA’da görevli olan Prof. Klaus Heinemann eşinin çektiği fotoğrafları incelerken yanda bulunan görseldeki küçük parçalara dikkat etmiş. İlk zamanlar havadaki toz parçaları veya parçalar olduklarını düşünmüş. Daha sonra da fotoğraf makinesinin objektifindeki kirlilik olarak düşünmüş. Fakat ilgisini çeken ve binlerce fotoğrafı incelerken bunlar üzerinde derin bir araştırma başlatmış.
Orb adını verdikleri bu cisimlerin ayrı ayrı boy ve renkleri olduğunun farkına varmışlar. İlk olarak anlamsız gelen bu cisimlerin daha sonra metafizik ile ilişkilendirerek incelemeye başlamışlar.
Canlı gözle görülmeyen fakat bir fotoğraf makinesi ile oldukça kolay bir şekilde gece çekimlerinde görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun nedeni de birden flaşın patlaması ve fotoğraf karesinin yakalanması. İnsan gözünün görme frekansının farklı orbların frekansının farklı olması nedeni ile canlı gözlerle göremediğimiz kesin. Fakat kedilerin veya diğer hayvanların bunları görebildikleri düşünülüyor.
Orbları her yerlerde görüntüleyemezsiniz. Bununla yapılan araştırma sonucunda özellikle neşeli karelerde bunların daha çok çıktığı ortaya koyulmuş. Bu da onların neşeli yerlere geldiğini gösteriyor.
Bununla birlikte en büyük etki ise bu orbların melekler, cinler, şeytanlar veya ölü insanların ruhları ile ilişkilendirilmesi ile oluşmuş. Bu ilişkilendirme halen kanıtlanamamış olsa da metafiziksel bir durum olduğu kesin.

Konuyla ilgini geniş inceleme yazısına bu linkten ulaşabilirsiniz:inploid.com/post/bilim-adami-orblari-inc...
ogrenmen.com/sayisal-bilimler/orblar-ve-... .