Padişahım Çok Çabuk Geber!

Ağustos 2015 | Ayhan Şimşek, Gezgin
TARIM Bakanlığın şu kelime oyununa dikkat edin. "Mayıs 2014'te çıkarılan kanun çerçevesinde son bir yılda anne veya babasından miras kalan tarım arazilerinin intikal işlemlerini yapmayan vatandaşlara 3 aylık ek süre verildi. "
*
Cümlenin okuyanda bıraktığı izlenim sanki son 1 yıl içerisinde kalan miraslar içinmiş havası verse de gerçekte Olay; Son 1 yıldır, çıkartılmış olan yasanın gerektirdiklerine uymayanlara 3 aylık ek müracaat süresi verilmiştir DER..
*
DİKKATLİ olun. Devlet, mirasçıların kendi arlarında AĞUSTOS 2015'e kadar anlaşamaması halinde mahkeme yoluyla İHALEYE ÇIKARTARAK elinizdeki arazinin TÜMÜNÜN tek arazi olarak 3. Şahıslara SATIŞINI gerçekleştirecektir..
*
Ayrıca tapuda emsal değeri büyük olasılıkla düşük gösterilmiş olan bu tarlalar da yine BİLDİRİLMİŞ bu DEĞER üzerinden 3-5 KURUŞA satılmış olacak.
*
Şimdiden Geçmiş Olsun. Bu denli halk için önemli bir konunun meclisten gündem kalabalığı içerisinde karambole getirilerek geçirilmesi VE ANA DAMAR medyanın da bu haberi görmezden gelmesi bu hükumetin klasik bir politikası.
Bunu GSS Gelir Tespiti bilmem ne sigortası kapsamında çıkarttığı kanunda da gördük. Çalışanı/Çalışmayanı sefaletten sürünürken HÜKUMET LÜTFEDİP bu Borçlar için taksit imkanı sunuyor.
*
Padişahım Çok Çabuk Geber...


Haber Link:
tarimdanhaber.com/haber/tarim/miras-tarl...