Pankreas Kanserine Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Şubat 2014 | Cengiz Yılmaz, Ayakkabıcı
Akciğer Kanserine Yönelik Taşlar, Renkler ve Kokular
Sarı kuvars ve ametist. Mor rengi ve lavanta, gül kokusu kullanılabilir.
B) Pankreas Kanseri
Ham papayayı doğrayıp, üzerine bolca limon suyu sıkıp, tahta kaşıkla ezilip yenirse pankreasın çalışmasına yardımcı olur. Gıda takviyesi olarak, yemeklerden sonra ya da ihtiyaç duyulduğunda 1-2 tablet çiğnenerek alınır.
Kobalt (co) damarları genişletip, damar spazmlarını giderir. Yüksek tansiyonu önler. Sinir sistemini rahatlatarak, migreni geçirmede önemli rol oynar. Kansızlığın giderilmesinde, karaciğer ve pankreasın düzenli olarak çalışmasında etkin rol oynar. B12 vitaminin yapısında kobalt vardır. Marul, şalgam, incir, ıspanak, pazı ve armutta bulunur.
Fasulye hem besleyici hem de şifa değeri oldukça fazla olan bir sebzedir. Vücudun çalışmasını, gelişmesini ve kuvvetlenmesini sağlar. Yaprakları da çay gibi kullanılabilir. Bedenin ve zihnin yorgunluklarını en aza indirir. Taze fasulyede a, bl vitamini ve potasyum bulunmaktadır. Pankreas bezesinin gereği gibi çalışmasını sağlar, insülün ifrazatını artırır. Böylece şeker hastalığını önler. Kandaki şeker miktarını düşürür.
Pankreas Kanserine Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular
Kaplan Gözü. Sarı, Yeşil Renkleri ve Lavanta Kokusu Kullanılabilir. Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler
Alfa alfa + reishi mantarı ekstraktı + geven dikeni ekstraktı + zeytin yaprağı ekstraktı + sedir yağı + yoğurt otu ekstraktı + nar- bamya çiçeği + propolis ekstraktı + turmeric ekstresi + fransız sahil çamı ekstraktı + üzüm çekirdeği kapsülü bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.
84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
John Hopkins’den Kanser Güncellemesi
John Hopkins Kanser Araştırma Enstitüsü’nün ilgili bölümünün 2007 nisan raporu 2005 yılında yazdığımız Kozmik Bilim ve bilinçte yaşam enerjisi kitabımızda ve dünyada ve Türkiye de verdiğimiz konferanslarda anlattığımız, sağlıklı yaşamla ilgili bütün bilgi-leri aynen ve bilimsel verileriyle doğrulamakta kalmayıp bir rapor hâlinde kamuoyuna duyurmuştur. John hopkins kanser araştırma enstisüsü’nün sözünü ettiğimiz raporda açıkladığı ilkeleri aşağıda aktarıyoruz:
1. Herkesin vücudunda kanser hücreleri vardır. Bu kanser hücreleri birkaç milyara kadar çoğalmadıkça standart testlerde görülmezler. Doktorlar kanser hastalarına tedaviden sonra vücutlarında artık kanser hücresi kalmadığını söyledikleri zaman, bu yalnızca kanser hücrelerinin testlerle saptanamayacak düzeyde olduğu anlamına gelir.
2. Bir kişinin vücudunda hayatı boyunca 6 ile 10 kez kanser hücreleri oluşabilir.
3. Kişinin bağışıklık sistemi güçlü olduğu zaman kanser hücreleri yok edilir ve çoğalarak tümör oluşturmalarına engel olunur.
4. Bir kişide kanser olması, o kişide çoklu beslenme eksikliği olduğuna işaret eder. Bunlar genetik, çevresel, beslenme ve yaşam tarzı faktörlerine bağlı olabilir.
5. Çoklu beslenme eksiklini yenebilmek için diyeti değiştirmek ve ek takviye almak gerekir. Bu, bağışıklık sistemini de güçlendirir.
6. Kemoterapi hem hızlı çoğalan kanser hücrelerini, hem de kemik iliğinde, sindirim sisteminde v. B. Organlarda hızlı büyüyen sağlıklı hücreleri yok eder ve karaciğer, böbrekler, kalp, akciğerler v. B. Organların tahribatına yol açar.
7. Radyasyon, kanser hücrelerini yok ederken; sağlıklı hücre, doku ve organları da yakar, yaralar ve zarar verir.
8. Kemoterapi ve radyasyon başlangıçta tümörün küçülmesine yol açar. Kemoterapi ve radyasyon tedavisinin uzaması tümörün daha fazla yok olmasına yardım etmez.
9. Kemoterapi ve radyasyondan dolayı vücut çok fazla toksin yüklenmesine maruz kalınca, bağışıklık sistemi ya tehlikeye düşer, ya da yıkılır; dolayısıyla kişi çeşitli enfeksiyonlara ve komplikasyonlara yenik düşer.
10. Kemoterapi ve radyasyon kanser hücrelerinde mutasyona neden olabilir ve dirençlerinin artmasına yol açarak yok edilmelerini zorlaştırabilir. Cerrahi işlem de kanser hücrelerinin başka taraflara sıçramasına neden olabilir.
11. Kanser hücreleri ile savaşmakta en etkili yöntem onları çoğalmak için ihtiyaçları olan gıdalardan yoksun ve aç bırakmaktır.
Kemoterapi Sonrası Bedende Bulunan Radyasyonu Atmak İçin Kullanılacak Kür Tarifi
30 gr tarçın Z> 10 gr dağ kişnişi O 5 gr sinemaki O 1, 5 litre su
5 gr (1 çay kaşığı) iyotlu kristal tuz (kaya tuzu)
1, 5 litre su iyice kaynadıktan sonra içine tarçın, dağ kişnişi ve sinemaki de atılır. 1 taşım da birlikte kaynayan karışımın içine kaya tuzu ilave edilir. Bu karışımdan her gece yatmadan önce 1 bardağı tüketilmesi tavsiye edilir. Tarçının kabuklu, kişnişin ise tane halinde olmasına dikkat edin. saglikliyasamhaberleri.com/pankreas-kans... .