Pişirme ipuçları

Mayıs 2022 | Doris Roberson, Student
Üretim sürecinde bazı pişirme becerilerine hakim olmak kesinlikle işin yarısını yapabilecek. Bugünün ipuçlarını okuduktan sonra, mükemmel bir pasta yapmak zor değil ~
baking
Un seçimi
Normal şartlar altında, yüksek glütenli un, ekmek, turta kabuğu, kekler, hamur tatlısı kabuğu, erişte ve diğer makarna atıştırmalıklarını toklukla yapmak için yaygın olarak kullanılır.
Orta gluten unu, buğulanmış çörekler, çörekler, krepler, susam topları ve yumuşak ve güçlü tadı olan diğer makarna atıştırmalıkları yapmak için uygundur.
Düşük glütenli un, her türlü hamur işi, şifon kek, açık gülümsemeler, tencere kekleri ve diğer yumuşak ve mayalı kekler, atıştırmalıklar ve her türlü bisküvi yapmak için en uygunudur.
Sadece iyi unu doğru seçerek iyi işler yapabilirsiniz. Düşük unun yeterli olmadığını düşünmeyin ve yüksek unla değiştirin. Bu şekilde yapılan kek çok sertleşecek ve yapılamayacak. Un arasında doğrudan değiştirilemez, sadece tendonu azaltmak için mısır nişastası ekleyin.

Tereyağının yumuşatılması
Tereyağının yumuşaması bir sorundur. Bazen oda sıcaklığında çıkarılır ve yarım gün boyunca erimez. Ateşte pişirilir, suda ısıtılır ve sıcak tutmak için mikrodalgaya konur. Sonuç olarak, ya tereyağı yağa ve suya dönüşür; ya da yarısı eritilir ve diğer yarısı hala katıdır.
Tereyağının oda sıcaklığında yumuşaması zaman alır. Yumuşatmak için tereyağını çıkarabilir ve bir kenara koyabilirsiniz. İlk önce diğer malzemeleri hazırlayın. Temel olarak, hazırlık bittiğinde tereyağı yumuşar.
Beklemek istemiyorsanız, tereyağını suyla ısıtarak tamamen eritmeyi deneyebilir ve daha sonra buzdolabına koyup 3-5 dakika dondurabilirsiniz. Çıkardığınızda, yumuşak yarı katılaşmış bir durumda olacaktır. Her ne kadar bu yöntem kışın oda sıcaklığında yumuşatılamadığında zaman kazanmak için daha uygun olsa da, kontrol edilmesi kolay değildir ve katılaşması ve orijinal haline dönmesi kolaydır.

Sıvı maddelerin eklenmesi neden bölünmelidir?
Tereyağına yumurta sıvısının gruplar halinde eklenmesi, yumurta ve tereyağının daha iyi karışmasını sağlamaktır. Süt gibi sıvı maddeler eklenirse, bunlar da gruplar halinde eklenmelidir. Kaç kez eklediğinize gelince, sıvı madde miktarına bağlıdır. Genel olarak, eklenen sıvı toplam tereyağı miktarının üçte birini geçmez. Her eklemeden sonra, malzeme bir dahaki sefere eklemeden önce tamamen emülsifiye olana kadar bir çırpma teli ile iyice çırpılmalıdır.

Şeker seçimi
Pişirmede yaygın olarak kullanılan şekerler esas olarak ince toz şeker, pudra şekeri ve beyaz şekerdir. Az miktarda atıştırmalık da mutfakta kullanılan kaba toz şekerle süslenecektir. Tabii ki, bazı özel hamur işlerinde mara keki, kırmızı tarih keki vb. Gibi sarı şeker ve kahverengi şeker de kullanılacaktır. Dozaj bu tariflerde belirtilecek ve formüle göre kullanabilirsiniz.
yummyadvisor.com'da daha fazlasını okuyun.

Yummyadvisor Hakkında
Yummyadvisor, kullanıcılara restoran bilgileri sağlayan bir web sitesidir. Kullanıcılar, resimler, menüler ve restoranların yorumları gibi bilgileri rahatça görüntüleyebilir. Yummyadvisor'da size en yakın restoranları ve ihtiyacınız olan restoran türünü kolayca bulabilirsiniz.