Proje Rapor

Mayıs 2012 | Sefa Karabacak, Sistem Destek Asistanı

Project Title : Özel üçgenlerin kolay kavranması için anlatımı ve üçgenlerin alan çevre ve diğer hesaplamalarının uygulaması.

Aim:Hedef geometri dersini ilk defa alan lise öğrencilerin temel anlamdaki özellikleri kolay bir şekilde kavramasına yardımcı olmak ve kolay erişimi sayesinde basit üçgen alan,çevre,tanjant, kotanjant gibi hesaplamalara hızlı erişim yardımıyla ulaşmayı olanak sağlayan eğitim yazılımı.

 Desing:Dizayn kısmında kolay anlamayı kavrayacak görsel öğelerden yardım alınılmıştır. Flash yardımı ile ders konu anlatımı ve örneklerle konunun daha sağlam bir şekilde anlaşılmasını sağladım.Renkleri kullanıcıların yaş ortalamasına göre biraz daha sade ve net renklerden oluşturdum.

Controls:Her uygulamada bulunması gerektiği gibi labellardan, textboxlardan ve butonlardan fazlasıyla kullandım bunlara ek olarak flash gösterimi ve picturebox da proje içerisinde yer almaktadır.

Development:Programın görsel kısmının kod kısmına göre biraz daha ağır olmasından dolayı kod kısmında rapor edebileceğim bir kısım bulunmamaktadır.