Redhack Masumlarının Yargılanması Öncesi Basın Açıklamasına Çağrı!

Kasım 2012 | Serhat Demir, Siyasal Analist

Redhack adı altında yürütülen soruşturmanın sonucunda ortaya çıkan davanın ilk duruşması yarın saat 10:00'da Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi 'nde görülecek.

3'ü tutuklu 10 genç insanın yargılandığı dava "masumların yargılanması" olarak tanımlanmakta. Sadece internete girdikleri ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşım yaptıkları için yargılanan gençlerin davası öncesinde bir basın açıklaması yapılacak.Ankara Adliyesi yan kapısında saat 9:45'de düzenlenecek olan basın açıklamasına "masumların yargılanmasına" karşı çıkan herkes davetli.

BASINA VE KAMUOYUNA

Halkımıza ve bütün devrimci, demokrat, yurtsever kurumlara çağrımızdır!

Son on yıldır tutuklama teröründen hız kesmeyen AKP tüm muhalif sesleri susturmanın yolunu tecrit politikasıyla sürdürmeye devam ediyor.

Cezaevlerinin tutsaklara dar geldiği bir ülkede tüm yatırımını halkı sindirmek için kullanan ve halk üzerindeki şiddeti, baskıyı, tecriti "terör" gerekçesiyle meşrulaştırmaya çalışıyor. Beğenmediği her sese teröristler diyen ve sadece kendisi gibi olanı, ülkesini, bayrağını, dilini, dinini sevenler diyerek toplumda ayrımcılığı körükleyen politikalarını yürüten AKP toplumsal kutuplaşmayı son raddeye getirme çabasındadır.

Yarın saat 10'da Ankara Adliyesi, 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan RedHack Davası da bir hukuk terörünün ve AKP'nin tahammülsüzlüğünün bir parçasıdır. Sadece beynini, fikirlerini, ellerini klavye ve mause aracılığıyla kullanan gençlere "Silahlı Terör Örgütü Kurmak ve Terör Propagandası Yapmak" şeklinde bir suçlama ile 24 yıl hapis istemini reva görenler bir hukuk soykırımının daha altına imza attılar. Hepimiz biliyoruz ki içeride tutuklu bulunan gençler masum, Redhack de hack yaptığı gerekçesiyle bu davayla muhattap olmamıştır. Susturulmak istenen "Halk için Hack" diyen ve eylemlerini halktan aldığı güçle yapan irade ve sosyalizm fikridir. Yani bir ideoloji ve bu ideolojinin temel dayanağı işçiler, emekçiler, köylüler, memurlar emekçi halk yargılanmaktadır. Bu da AKP yargısının traji komik "İleri Demokrasi"sidir. (!)

Bu anlamda AKP'nin masumlar üzerinde uyguladığı hukuk terörüne dur demek için tüm halkımızı, devrimci, demokrat ve yurtsever kurumları davaya müdahil olmaya çağırıyoruz. Mahkemeden önce bütün kitle örgütlerinin ve halkımızın katılacağı bir basın açıklaması yapılacaktır.

Basın açıklaması saat 09:45 de Ankara Adliyesi'nde yan kapıda yapılacaktır.

Redhack Halktır, bir halkı yargılayamazsınız!Redhack Tutsaklarıyla Dayanışmaya

Haberin Tamamı İçin:kizilyildiz.org/2012/11/redhack-masumla