Sahil Katli...

Kasım 2012 | Nazende , İşçi

Yıllardır sadece bir iki haftalığına gittiğim ve sadece aile ziyareti yapıp döndüğüm Mersin'de 1 ay kaldım. Bu bir ay içinde yıllardır gitmediğim birçok yerini gezme fırsatım oldu. Sonbaharın Mersin' de ne kadar güzel olduğunu unutmuşum. Her yerine çocukluğumun gözüyle baktım. Ve acayip keyifli bir gezi oldu benim için. Fazlaca değiştiğini, her bir yerinin nasıl yüksek binalarla beton yığınına çevrildiğini gördüm. Ve bunlar karşısında içim acıdı. Çocukluk gözüyle bakınca çabucak es geçiyorsun acıları!


Mezitli' den Silifke' ye sahil boyunca yapılmış yüksek çirkin binaları izleyerek gittim. O zaman bu çirkin yapılaşmaya neden izin veriyorlar? Sahil boyunca yazlık, otel gibi yapılara izin verilmemesini, sahillerin mülkiyetinin tüm halka ait olması gerektiğini, sahili kirleten bu yapıların biran önce yıkılması gerektiğini düşünerek Silifke' ye gittim. Daha önceki yıllarda da Kız Kalesinin ne berbat hale getirdiklerini üzüntüyle seyretmiştim.

Bundan daha kötü hale getiremezdiniz güzelim memleketimi derken yanılmışım. Çünkü okuduğum bu haberde; denizhaber.com/haber/31189/1/sahik-kiyi-serit-deniz.html sahillerimize daha beteri yapılacak. Kıyı şeridi 50 metreden 10 metreye indirilmiş. Sahiller bakalım hangi kodamanlara peşkeş çekilecek. Kimlere kapatma olacak!

Bu haberle beterin beteri var sözünü tekrar hayatıma dahil ettim...