Sebzelerinizi LEGO Şeklinde Sunun!

Mart 2014 | Turan Söylemez, Araştırmacı
Çocuğunuzu yedirmekte sıkıntı mı çekiyorsunuz? O zaman size yemeği albenili hale getiren onlarca yemek sunumlarından güzel birini verelim. Bunu deneyin, yemeğin çocuğunuzun ilgisini çektiğini göreceksiniz.
 1. Öncelikle doğru sebzeleri seçin. Çocuğun ilgisini seçmek açısından hem rengi hem de sağlığı uygun sebzeler seçin. Bunlar havuç, patates, kabak vb.
  11113
 2. Sebzeleri suda veya buharda haşlayın. Yumuşak olmaları gerekiyor. Aşırı yumuşak da olmasın, eğer öyle olursa birkaç dakika tuzlu suda bekletebilirsiniz.
  11113
 3. Bundan sonra sebzelerinizi dikdörtgen veya kare küp şeklinde doğrayın. Tıpkı LEGO'ların şekli gibi.
  11113
 4. Sıra sebzelerin birbirine yerleştirilmesi için LEGO'lardaki gibi sebzelerde pim oluşturmaya geldi. Elinize bir pipet alın ve pipeti sebzeye bastırın. Bu işlemden sonra biraz dikkat gerekli. Baskıdan sonra pipeti sebzeden çekin fakat çekerken sebzenin pipetin içindeki kalan yuvarlak parçası pipetle birlikte gelmesin. Yani sadece pipeti çıkarın.
  11113
 5. Ardından elinize bir kürdan alarak pipetle oluşturduğunuz yuvarlak sebze parçasını ileri doğru itin.
  11113
 6. Bu şekilde elinizdeki sebze parçasına 4-6-8'li pimler açın (LEGO'lardaki pim sayılarıdır bunlar) .
  11113
 7. Artık sebzeden LEGO yapmayı öğrendiniz. Bu şekilde diğer sebzeleri de LEGO'ya dönüştürerek çocuğunuza servis edebilirsiniz. Bu tekniği meyveler için de uygulayabilirsiniz.
  11113