SINIRLARIMIZ YENİDEN ÇİZİLDİ, HABERİMİZ YOK, KONUŞUYORUZ BOŞ BOŞ.

Aralık 2015 | Ayhan Şimşek, Gezgin
////DİKKAT//// UZUN YAZI !!!
-----------------
SINIRLARIMIZ YENİDEN ÇİZİLDİ,
ÇOKTAN TAMAM DEDİ MECLİSİMİZ,
HALK OLARAK BUNDAN HABERİMİZ YOK,
KONUŞUYORUZ BOŞ BOŞ.
****
KONU: Türkiye'nin Doğu ve Güney Doğu Anadolu Toprakları, Büyük Orta Doğu Projesi B.O. P, Kürt Halkı, Özerklik İstemi ve İkiz Yasalar.
****
1-Ülke olarak İKİ Kutba ayrılmış durumdayız. Yani Doğu ve Batı.
Doğudakilerin açılımına Kürt, Batıdakilerin açılımına ise Türk denilen bir "ayrıştırma" döneminden geçiyoruz.
1.1-Sandıktan çıkan sonuçlar, Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde yaşayan vatandaşların %80 oranında HDP'yi temsilci olarak seçtiğinin bir çok defa kanıtı durumunda.
***
***
2-Orta doğuda bu zamana kadar taşeron örgütlerle PLANLI yürütülen karmaşanın yerini ARTIK SÖZ KONUSU ESAS ÜLKELER almış durumda.
Yani bir tarafta RUSYA, İRAN, ÇİN öteki tarafta ise ABD ve AB devletleri.
2.1. A-Rusya'nın burada bulunma nedeni malum SICAK SULAR hayali.
2.1. B-İran ise Yemen'de sonlanacak! Bir HİLAL kurma hevesinde.
2.1. C-Çin ise ABD'nin Irak'tan çekilmesiyle bölgeye yaptığı yatırımları koruma bahanesiyle YENİ DÜNYA DÜZENİN'de yer alma peşinde.
2.2. A- ABD ve AB'den hiç bahsetmiyorum bile.
2.2. B- Türkiye ise "görünürde" bir Osmanlıcılık hevesiyle Türkmenlerin yaşadığı bölgeleri başta Musul olmak üzere yeniden topraklarına katmak ve kendine petrol rezervi yaratmanın derdinde!!!!!!!!!!!! Mi acaba?
2.3. A-Tüm bunlar kapsamında ABD'nin BOP'u kesinlikle rafa kalkmış değil SADECE bu projeye bizde hakkımız olanı isteriz ve almak için buradayız diyen ORTAKLAR çıkmış durumda.
2.3. B-Sözde tüm bu ülkelerin ORTAK AMACI ise yine kendilerinin son model otomatik silahlarla modifiye edip kurduğu DEAŞ yani İŞİD denilen TERÖR ÖRGÜTÜNÜ YOK ETMEK. Oysa kendi kurdukları bu örgüt ile bir yandan Dünya insanlarına İSLAM KÖTÜLENMEKTE (bknz. Donald Trump, Paris Bombalama) diğer yandan ise tüm bu bölgeye KURTARICI HÜVİYETİNDE ASKERİ ÜSLER KURMAK.
2.3. C-ÖTE YANDAN bu GİZLİ ÖRGÜTLENMEYE KARŞI; Suudi Arabistan VE Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 34 İslam ülkesinden oluşan "TERÖRLE MÜCADELE İTTİFAKI" kuruldu.
2.3. D- KISACASI; DİNLER!! SAVAŞI ÇIKTI ÇIKACAK demek için her türlü SALDIRI ZEMİNİ HAZIRLANMIŞ DURUMDA.
***
***
3-Türkiye, Suriye ve Irak Kürtlerinden oluşan örgütler ise yine bu ismi geçen ülkelerin ON YILLARDIR verdiği GİZLİ DESTEK ile BÜYÜK KÜRDİSTAN DEVLETİ hayalleri peşinde tabii ki bugünkü bu koşulların oluşmasına alet oldular diyebiliriz.
3.1. A-Tabii bunu derken Devlet'in dış güçlerin oyunlarına kanması, bölge insanına YETER ÖLÇÜDE İNSANİ HAKLARINI, YAŞAM KOŞULLARINI SUNMAMASI ve üstüne Hakkını arayanlara uyguladığı RESMİ-GAYRİ RESMİ YÖNTEMLER ise DEVLETİ SOSYAL OLMAKTAN UZAKLAŞTIRDIĞI gibi Bölge Halkını da hakkını aramada ve vazgeçiş noktalarında emperyalist güçlere teslim etmiştir.
3.1. B-Yüzyıllardır kan ve vahşetin eksik olmadığı, İnsanlığın, yerleşik hayatın başladığı bu MEZOPOTAMYA BÖLGESİ bugün yeni ve büyük bir oyunla yeniden son sahnesine şahit olmakta.
***
***
4- ÖZERKLİK İSTEMİ ve İKİZ YASALAR
-
4.1. A- Bugünkü bu bahsettiğim koşullar ve BÖLGENİN geçmiş tarihini göz önüne aldığımda "Önümüzdeki 5 ila 10 yıl içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Sınırlarının kesinlikle değişeceğine inanıyorum. "
----Böyle düşünmemin en güçlü nedeni; Birleşmiş Milletler nezdinde uluslararası bağlayıcılığı olan **"İKİZ YASALAR"** anlaşmasına imza atmış olmamızdır.
4.1. B- 2000 yılında yapılan ön protokol anlaşması (Ecevit-Bahçeli-Yılmaz Koalisyonu) 2003 Yılında T.C. Başbakanlığı sırasında Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanıp meclisten oy çokluğuyla 1 gecede geçirilip resmi gazetede yayınlanan bu anlaşma yürürlüğe girmiştir..
----Peki ne diyor bu anlaşma?
4.1. B. A- Ülke içinde herhangi bir etnik grup, yoğun yaşadığı bölgede devlet hizmetlerinden memnun kalmadığı taktirde kendi bölgesinde yapılacak bir referandumla özerkliğini isteyebilir.
4.1. B. B. - Ülke içinde herhangi bir etnik grup, yoğun yaşadığı bölgede devlet hizmetlerinden memnun kalmadığı taktirde kendi bölgesinde yapılacak bir referandumla özerkliğini isteyebilir.
**********************
**********************
KISACA; bu yasa ile ülkemiz çoktan bölünmüştür sadece açıklamak için; uygun kaos ortamı DIŞ GÜÇLERİN de ORTAK HAREKETİYLE ve
ÇÖZÜM SÜRECİ GÖRÜŞMELERİNİN BİTİRİLMESİYLE itinayla yürütülmektedir.