Şişli Meydan Muharebesi

Aralık 2014 | Turgay Aksoy, Yönetici
CHP' nin genel seçimlere nasıl hazırlandığını Şişli belediyesinde yaşananlar bize gösterdi. Yerel seçimlerin sona ermesinden bu yana devam eden kavga sonucu Mustafa Sarıgül kontenjanından başkan yardımcısı olan oğul Emir Sarıgül istifa etti.

15076

Bu aşamaya gelene kadar edilen kavgalar, küfürler, biri birini suçlamalar da cabası. Hatta iş, gösterişin simgesi Nişantaşı' nın yılbaşı için süslenmemesine kadar gitti. Şişli belediye başkanı Hayri İnönü' ye göre kamu kaynakları daha önceki dönemde boşa harcanmıştı ve belediye ağır bir borç yükü içerisindeydi. Ayrıca, Hayri İnönü' nün eşi Nazlı İnönü, Mustafa Sarıgül' ün 750.000 dolara mafya tutarak, ailesini ve çocuklarını ölümle tehdit ettiğini söyledi.

Bahsedilen belediye 15 yıldır Mustafa Sarıgül' ün başkanlık yaptığı ve son seçimde CHP' li Hayri İnönü' nün % 61 ile kazandığı, CHP' nin kalesi Şişli belediyesi. Emir Sarıgül' ün istifasıyla da sular durulmayacak gibi. Çünkü Sarıgül, kendisine yakın olan meclis üyeleriyle Hayri İnönü' ye karşı mücadele edecektir. 2015 yılında yapılacak olan ve Türkiye' yi başkanlık sistemine götürecek kadar önemli bir seçim arefesinde, ana muhalefet partisinde olanlara bakınca, seçimin nasıl sonuçlanacağını kestirmek de güç değil. Bu kadar aleni bir şekilde kavga eden insanların aynı amaç için mücadele etmeleri beklenebilir mi? CHP' ye başka bir partinin muhalefet etmesine gerek yok. Kendi kendilerine hallediyorlar o işi zaten. Yani CHP bildiğiniz gibi. Eskiden İnönü Meydan Muharebeleri vardı. Şimdilerde ise Hayri İnönü Sarıgül' e karşı meydan muharebesi yapıyor. Kazanan kim olur bilinmez ama kaybedenin CHP olacağı aşikar.