Sweet Street Desserts: Türk Sokağı Çeviri

Mayıs 06 - 09:50 | Ada Dunn, Waitress
Türkiye'ye gelen birçok ziyaretçi Türkiye'nin eşsiz ve lezzetli sokak yemeği hakkında konuşur, ama belki de bu gerçeği bulabilirsiniz: Ayrıca Türkiye sokaklarında tatlı ve tatlı bir hazine trovusu bulabilirsiniz.
Istanbul'da çalıştıktan sonra, birçok Türk sokak yemeklerini denemekten zevk aldım. Bana ucuz, hızlı ve lezzetli istanbul en iyi restoranlar yemeklerinin değersiz bir deneyimi sağladı. Daha önce sokak yemeği hakkında büyük bir şekilde yazmışt ık, ama tatlı pek özellik etmiyor. Burada çok farklı yiyeceklerden zevk alıyoruz ve marşmallows gibi şeyler burada popüler sokak yiyeceklerdir. Ama başka yerlerde bulamayacağınız şeylere odaklanmak istedim. Yani burada popüler Türk tatlı küçük bir seçim var.

9373

Tulumba, Lokma ve Halka
Neden bu üçü birleştirdin? Çünkü, onların şeklinden başka, aslında aynısı. İspanyolca korkaklarını biliyor musun? Tulumba, etrafta dolanan kısa bir kaçak gibidir, Halka Türkiye'de "çember" demek ve ismi önerdiği gibi, bir çember şekli. Genelde küçük bir fincan içinde satılır, halka doğrudan ellerinize yerleştirilir, genelde ellerinizi yapıştırmak için bir kağıt parçası ile.
Lokma bunlara yakın, ama uzun gelenek olan küçük toplar, cenazelerin ve diğer olaylardan sonra taze ve misafirlik olarak dağıtılır. Son birkaç yıl içinde bu şirup tatlılarını çikolata ve çeşitli toppinlerle sunduğu dükkanlar popüler oldular.

9373

Macun
Renkli tabloylardan sokak satıcıları, kendi kişisel lezzetlerini oluşturmak için "macun" tatlarını akıllıca örtüyorlar. Bu macun aslında Ottoman zamanlarından başladı ve "mesir macunu" denilen bir ilaç amacı var. Bu satıcılar, özellikle Ramadan'ın kutsal İslami ay sırasında birçok festival yerinde bulunabilir. Eğer ilaç versiyonlarını daha fazla denemek istiyorsanız, bir reçete paylaşırım.

9373

Karsambaczech. Kgm
Mediterranean sıcaklığında bir tatlı karşılaştığıma sevindim. Kar konusunun atası, karsamba ç, Mersin dağ menzilinden ve çevresindeki bölgelerinden buz veya kardan oluşturulmuş. Buz bıçakla kesildi ve sonra tatlı şurupla döküldü. Satıcıya bağlı, şurup farklı lezzetlere gelebilir, ama benimle sahip olduğum sular şurupu gerçekten iyi! Eğer Adana'ya giderseniz, onu da bulabilirsiniz. Buna "Bici bici" denir. Bazen "kar helvas ı" diyorlar. Bu "kar halvası şeker" demek oluyor.

9373

Mashra Buz Kremi
Kahramanmara ş şehrinden adı verilen bu dondurma eşsiz. Sadece sokak satıcısı sizi sosyal medya'da yüzlerce kez gördüğü teknikle akıllıca takılıyor, ama aynı zamanda tadı ve okulunda farklı. Çok yoğun, geleneksel dondurma kadar hızlı erimez ve çiçek ve çok saçma. Bu mektup, arabca sakınca ve salıp yüzünden, dondurma da "sade" istediğiniz için en iyi deneyimli bir zevk verir. Yoksa bozulmadığınız dondurma versiyonu istiyorsanız.

9373

Ka ğit Halva kısa kek
"Halva ganache, ama bir fıçı olarak. " Bu tatlı, yumuşak katmanların arasında tatlı bir halva ganaştır. Trafikte takılırsanız, bunu satıcılar bulabilirsiniz, böylece stresimi hızlı bir yemekle kolaylaştırabilirsiniz. Ama bu ışık tatlını geliştirmek için son kısmını kullanabilirsiniz: dondurma! Yarım parça kısaltma arasında kalın bir dondurma parçasını yerleştirin ve hızlı dondurma sandviç yapabilirsin. Bir sürü adana restaurant restoranı tadına uygun bir tane yapacak.