Takım Arkadaşı Arıyoruz

Ağustos 2012 | Can İnce, Girişimci

Yakın bir arkadaşımla beraber yola çıkıyoruz. Şu anda netleşen 2 internet projemiz, bu internet sitelerinin mobil uygulamaları, ayrı olarak 1 web-mobil uygulamamız, 1 de reklamcılık sektörüyle alakalı projemiz var. Bu internet projelerinin geliştirme aşaması tamamlandı diyebilirim. Yazılıp çizildi fakat teknik kısımlarına henüz girmedik. Web-Mobil uygulamanın kağıt üzerinde geliştirmesi tamamlanmak üzere. Ayrıca detaylarına girmediğimiz 2 internet projemiz daha var. Bunları şimdilik kenarda tutacağız.

Yol planımızdan da kısaca bahsedeyim. Başlangıç aşamasında hızlı bir şekilde internet projelerinden birine girişeceğiz. Özellikle bu sitelerden birinde Türkiye'de biraz benzeri olan fakat henüz yaygınlaşamamış bir sistemin altyapısını da oluşturmayı düşünüyoruz. Bu altyapının biraz gelişmiş hali ise Türkiye'de yok. Ayrıca bu zaman zarfında web-mobil uygulamanın son şeklini verip ona da başlamayı düşünüyoruz. Beta sürümlerine ulaşınca başta Embryonix olmak üzere E-tohum ve Girişim Fabrikası gibi destek oluşumlarına başvuracağız. Seçilen projelere bakınca seçilmeme korkusu yaşamıyorum.

Diğer bir husus ise yol arkadaşımızın girişimimizdeki durumu. Bizimle yola çıkacak arkadaşlarımız maaşlı çalışan değil, öncelikle projelerimize ortak olacak. Ayrıca oluşumumuz büyüdüğünde ise işin teknik kısmının başında olmalarını ümit ediyoruz.

Gelelim ne aradığımıza; öncelikle başlangıç için 2 kişi arıyoruz. Ortağımız olacak iki kişiden beklentimiz ise internet sitelerimizi ve mobil uygulamalarımızı geliştirecek. Ayrıca İzmir'de ikamet edilmesi ortak çalışma açısından bir şart diyebilirim.

Peki neden takım kuruyoruz da belli bir parayla bu işe girişmiyoruz? Çünkü başlangıç için takım enerjisinin her şeyden öncelikli olduğuna inanıyoruz.

Bizimle bu yala çıkmayı düşünüyorsanız [email protected] aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.