Taksim'de şiddetli patlama

Şubat 2014 | Hakan Köse, İnternet Girişimcisi
Arkadaşlar duymuşsunuzdur belki; Taksim'de şiddetli bir patlama meydana geldi. Twitter'da bazı yorumlara göre Cihangir'den patlama deprem sanılmış.

Bir de ilginç bir not; şuna göre (twitter.com/beratsaymadi/status/43542875...) ve şuna göre (twitter.com/beratsaymadi/status/43543471...) patlama sanat galerisi değil bir bilgisayar firmasında olmuş.

Olayla ilgili güncel bazı bilgiler şu şekilde:

Ajans Özeti
"Taksim Meydanı’na yakın bir noktada saat 16:15 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Sesi İstanbul’un birçok bölgesinden duyulan patlama sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.
İlk gelen bilgilere göre patlama doğal gaz sıkışması nedeniyle meydana geldi. Patlamanın meydana geldiği nokta, Kazancı Yokuşu'ndaki bir bina. Polis olay yerini güvenlik çemberine aldı. Yaralılara ilk müdahale çevredeki vatandaşlar tarafından yapıldı. "

Canlı Yayın Linkleri (DHA) :
1. dha.com.tr/dhayayin/
2. dha.com.tr/dhayayin-2/
3. dha.com.tr/dhayayin-3/

Videolar:
Olay yerinden fotoğraflar:
2350

2350

2350

2350

2350

Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından yapılan ilk açıklama:
"Bir dükkanda, muhtemelen bir sanat galerisinde doğal gaz sıkışması sonucu ortaya çıkan bir patlama olarak önümüzde duruyor. Herhangi bir terör olayına bağlı patlama değil. Ana binada ve yandaki 6-7 binanın çerçevelerinde hasar var. Şu ana kadar bize gelen bilgilere göre, 4 kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. İnşallah buradan bizi üzecek netice gelmez. Hepimize geçmiş olsun. "