Tarafsız Bölge, 15 Ekim 2012

Ekim 2012 | Sinan Oğan, Milletvekili

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN:
"Bizim seçilmiş milletvekilimiz, şu an Başbakan ERDOĞAN’ınönünde ayağa kalkmadı diye hapiste. Engin ALAN gibi ömrünü terörle mücadelede geçirmiş bir asker içerdeyken terör örgütü elebaşı için ev hapsi konuşuluyor.”

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN:
"Türkiye içerisinde şehir devletçikleri kuruluyor."


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: "2005 senesinde gündüz vakti Ankara’da patlatılan havai fişeklerle AB’ye giriyoruz diye ilan ettiler. Bir AB Bakanlığı kuruldu ve başına Egemen BAĞIŞ getirildi. AB Bakanı şu an işsiz ve AB Bakanının şu anda yapacağı işi olmadığı için büyük ihtimalle İstanbul’dan aday!"


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Uzun zamandır Türkiye’nin komşularıyla arasının kötü olmasına çabalayan tırnak içerisinde söylüyorum; ‘müttefiklerimiz’ var.”


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Siz dediniz ki ticaret dostlarla yapılır. Mavi Marmara saldırısının olduğu yıl bizim İsrail’le ilişkilerimiz en yüksek seviyeye geldi. Ben istatistikleri çıkarttım, soru önergesi verdim. Mecliste bana verilen resmi cevaptır; ‘İsrail ile dostluk başka, ticaret başka dediler.’ Siz dostunuzla, İsrail’le ticaret yapıyorsunuz.”


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Türkiye’nin ABD ile hesabı şuydu. ABD’de seçimler var, AB’de kriz var. ABD’nin, AB’nin yapamadığını Suriye’de Türkiye yapacak. Türkiye, Suriye’ye girecek. Ama Suriye, Rusya için önemli, orada bir ikmal üssü var. İran için önemli çünkü o cepheyi Şam’da kurmuştur.”


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Enver Paşa Türk tarihinde önemli bir şahsiyettir; “Küçük Enver” diye karalamak doğru değil, bunu ifade edeyim.”


HP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “ABD ile terör örgütüyle mücadele konusunda istihbarat paylaşımı var; ama daha onunla ilgili bir şey yapılmış değil. Suriye konusunda ise ABD’nin istihbaratıyla uçak indiriyorsunuz.”


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Vurma konusunda destek veriyoruz; ama siz de yerinizden kıpırdamıyorsunuz. Terör söz konusu olunca kılınızı kıpırdatmıyorsunuz.”


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Suriye politikasının baştan beri yanlış olduğunu söylüyoruz; ama bazı zamanlar geliyor ki devletin elini güçlendirmek gerekiyor. Bu, AKP’nin politikalarını onayladığımız anlamına gelmez.”