The track of the day series #7

Temmuz 2013 | Hakan Köse, İnternet Girişimcisi
Bu günün sanatçısı Luciano Pavarotti; kendisi ile ilgili Wikipedia'dan aldığım bazı kısımlar aşağıda, ancak ondan önce kendisi ile ilgili çok ilginç bir bilgi verelim. 1963 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen bir davet üzerine Ankara'ya gelir, henüz 2 yıllık tenor olması ve sesinin tam oturmaması sebebi ile çok zor bir oyun için aldığı davette yetersiz bulunur ve kabul alamaz.

Ayrıca yazının sonunda bir de sürprizim var.

"Aslında bir öğretmen olmak için yetiştirilen Pavarotti, Arrgio Pola ve Ettore Campogallianni tarafından aldığı derslerle 1961 yılında "Concorso İnternazionale" adlı ödülü kazandı ve opera dalındaki başlangıcını bir tiyatro salonunda La Boheme eseri ile aynı yılın 29 Nisan'ında yaptı. Bundan sonra Güney ve Kuzay Amerika, Asya, Afrika, Avrupa ve Avustralya'da birçok kez konser verdi. Ardından, Modena'da genç şarkıcıları eğitecek bir okul açtı."

"Bosna'da savaştan sonra Mostar kentinde Pavarotti Müzik Merkezi adını taşıyan bir merkez kurdu ve müzisyenlere yeteneklerini geliştirmeleri için şans tanıdı. Bu sebeple, 2006 yılında Saraybosna şehri kendisine fahri hemşerilik ödülü verdi."

Kaynak: tr.wikipedia.org/wiki/pavarotti

Şüphesiz onun da çok ilginç bir yaşamı olmuş, gelelim müziğe:

Benim favorim zaten çok bilinen ve güzel bir parça "Caruso":


İşte U2 ve Pavarotti:

Bryan Adams'ı Pavarotti ile birlikte görmediyseniz buyrun:


James Brown ve Pavarotti:


İşte Jon Bon Jovi ve Pavarotti (görüntüler harika):


Bizim Pavarottimiz: