Trend Raporu : 2013 Sonbahar - Kış Trendleri (Bölüm 2)

Kasım 2012 | Curcunam, Blog Yazarı

Moda


Genel hatlarıyla 2013 kış trendlerini bu konu ile şimdilik bitiriyoruz. Daha önce dediğim gibi bundan sonrasını, gözden kaçanları ve seçimlerin çoğunluğu ile ünlülerimiz belirleyecek ve yön verecektir. 2013 İlkbahar - Yaz koleksiyonu görücüye çıkmadan kış trendlerini bitirdiğim için mutluyum. Umarım ilginizi çekmiş ve gerekli detayları size iletebilmişimdir :) Bölüm 1 ve Sezon Renklerini görmediyseniz buradan bakabilirsiniz ;)



Moda


Metalik görünüm bu sezon da aramızdan ayrılmıyor. Gümüş ve altın görünüm biraz daha önem kazanıyor. Kimileri çok severken, kimileri hediye paketi gibi bulabiliyor :) Çok iddialı olmasına rağmen Blumarine trençkotunu ben sevdim :)



Moda


Elbiselerde altın varak nakışlar göze çarpıyor. Nakış zaten ağırdır ve altın ile birleşince çok daha göz alıcı bir hal almış. Bunları taşımak gerçekten zor ve risklidir. Dolce Gabbana sezon koleksiyonu bu konuda benim için başarılı bir iş çıkarmıştır. Her ne kadar giymeye cesaret edemeyeceğim türden olsalar bile :)



Moda


Transparan giyim son derece iddialı seçimlerden biridir. Bu sezon daha çok çiçek aplikeler ile kullanılmış. Sarmaşık gibi dolanan bu aplikeler transparanlığa son derece zariflik katmış.



Moda


Gelelim sezonun en trend parçası deriye yeniden :) Bu sefer aksesuar olarak en moda olanı kuşkusuz deri eldivenlerdir. Ben çok zarif buluyorum deri eldivenleri. Diğer bölümde işlediğimiz pelerin mantolar trendi ile son derece iyi duracağını düşünüyorum. Bu yıl deri eldiven mutlaka ellerinizde olsun ;)



Moda


Paça boyu bileklere taşınıyor! Kimileri için avantaj olsa bile, kimileri için tam tersi bir hal alıyor. Bacak boyu kısa olanlar sadece yüksek bel ve topuklular ile giydikleri zaman daha hoş olacaktır. Uzun bacaklılar için hiç bir sorun teşkil etmiyor :)



Moda


Bir çok kişi tulumlardan sıkılmıştı ama hala bitmeyecek bir trend :) Günlük hayatımızda kullandığımız tulumlar şimdi çok daha şık olarak karşımıza gelecek. Gece elbiselerine alternatif olarak tercih edilebilecek :)