Türkiye'nin kaçırmaması gereken 11 özel lezzet

Mayıs 2022 | Ada Dunn, Waitress
Türkiye'de sadece mangal kebabı olduğunu sanmayın. Aslında, Avrasya arasında yer alan Türkiye, sadece mükemmel egzotik geleneklere sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda denemeye değer çok çeşitli lezzetli yiyeceklere de sahip.

Önce kebabın gerçek yüzünü ortaya çıkaralım!

Kaynak: Türk mutfağı Orta Asya'da ortaya çıktı ve Küçük Asya'da gelişti. Bir anlamda Ortadoğu ve Akdeniz'de bir aşçılık ülkesidir. Et, sebze ve fasulye Türk mutfağının ana unsurlarını oluşturmaktadır ve et ağırlıklı olarak sığır, koyun ve tavuktur. Özellikler: Hammaddelerin (esas olarak et ve süt ürünleri) doğal lezzetini ön plana çıkararak, orijinal lezzetine dikkat ederek ve tereyağı, zeytinyağı, tuz, soğan, sarımsak, baharat ve sirke ile öne çıkarması ile karakterize edilir. Bazı insanlar kebabı Türk barbeküsü olarak adlandırır. Aslında kebap, Türk et mutfağının genel adıdır. Pişirme yöntemleri arasında kavurma, haşlama, fırında yakma vb. Yer alır. Kuzu veya tavuğu küçük parçalara ayırın, domates ve yeşil biberleri ekleyin, demirle dövün ve ünlü "şiş kebap" olan kömür ateşinde pişirin.
Bugün 20 eşsiz Türk lezzetini topladık. "Büyük yemeği" paylaşalım.

9373

1.Menemen
Bu geleneksel Türk kahvaltısı, kızarmış sebze ve yumurtadan yapılır. Genellikle ekmekle servis edilir, daldırılır, ekmeğe sürülür veya doğrudan kepçe ile servis edilir.

2. Köfte
Bir Türk temel gıdası, kıyma veya koyun etinden yapılmış bir köfte veya Börektir. Bir güveç olabilir, bir sandviç veya salataya eklenebilir veya doğrudan yoğurtla yenebilir.

3.Mantı
İlk bakışta bu yemek biraz sıradan köfte gibi görünse de geleneksel Türk yemekleri tat ve üretim yöntemiyle kesinlikle benzersizdir. Bu tür dana eti veya kuzu böreği haşlanabilir veya kızartılabilir. Genellikle yoğurt veya tereyağı ve çeşitli geleneksel baharatlar eşlik eder.

4. Kuzu Tandır
Bu ünlü yemekte seçilen koyun eti, genellikle pirinç, patates ve yoğurtla yenen geleneksel yavaş kavurma yöntemiyle yapılır.

5. Börek
Bu yemek hamur işi haline getirilebilir veya lazanya haline getirilebilir. Öğle yemeği, akşam yemeği veya atıştırmalıklar olabilir. Bu atıştırmalık gevrek ve lezzetlidir. Türkiye'ye geldiğinizde mutlaka denemelisiniz.kadim restaurant tattım lezzeti çok güzel restaurant ortamı da çok güzel. Herkese bu restoranı denemelerini tavsiye ederim.

9373

6. Türk pizzası Halk arasında "Türk pizzası" olarak bilinen bu gemi şeklindeki pide birçok çeşit dolgu ile doldurulabilir ve en yaygın olarak kıyma, ıspanak veya peynir bulunur.

7. Güllaç
Bu tatlı Türkiye'de genellikle ramazanda yenir. Çiğ süt, fındık ve nardan yapılır. Diğerleri başka meyveler veya nohut ekleyecektir. Artık Türkiye'de Ramazan'ı tatmak mümkün değil,sıralı kebap ankara restoranında şenlikli tatlılar sunuyor.

9373

8.Dolma
Dolma genellikle üzüm yaprakları ile doldurulur, ancak diğer sebzelerle de değiştirilebilir. Üzüm yaprağı Türkiye'de en popüler olanıdır, ancak biber, kavun ve patlıcan da lezzetlidir.

9. Lokum Türk şekerlemesi
Bu nuga tatlısının birçok aroması ve sandviçi vardır ve çoğu buzlanma ile kaplanmıştır. Taze yemek en iyisidir, çünkü paketlenmiş şeker her zaman kurudur ve iç dolgu her zaman çok hafiftir, ancak dışarıdaki krema çok tatlıdır.

10. Şiş Kebap
Türkiye'den gelen bu tür et kebabı genellikle koyun, tavuk veya balıktan tahta veya metal çubuklarda yapılır. Genellikle keklerle yenir. İster yoğurda batırılmış, ister direkt yenen çok taze ve lezzetlidir.

9373

11.İmam Bayıldı
Bu patlıcan dolması ana yemek olarak çok zengin ve lezzetlidir. Fırında pişirilmeden önce üzerine zeytinyağı ve tereyağı sürülen pirinç tabakları, buğday gevrekleri, kıyma ve diğer sebzeler gibi çeşitli dolgular da vardır. Ekmek, Türklerin ve hatta Akdeniz halkının temel gıdasıdır, ancak pirinç de sofralarda yaygındır. Ama onların pirinçleri Çin pirincinden çok farklı. Şekli uzundur ve tadı kuru ve serttir, ancak Çin pirincinin sahip olmadığı kuru koku, kuru ve sertte ortaya çıkar. Her kristal çok benzersizdir.