Türkiye'nin siyah çay alışkanlığı - tüm insanların sevdiği

Mayıs 2022 | Ada Dunn, Waitress
Avrupa ve Asya boyunca Türkiye'nin siyah çay içilmesi uzun bir tarihi var. Şu anda Türkiye'nin dünyadaki siyah çay tüketiminin en büyük kalabalığı var. Asya ve Avrupa'nın özellikleri yüzünden Türkiye'nin çay içecek alışkanlıkları da oldukça eşsiz. Bir fincan çay Türk misafirliğinin sembolidir. Siyah çay Türk halkına ve Türklerin ruhu için gerekli bir şey.

9373

Çay da Türk stili kahvaltının temel içeceği. Türkler sabah gözlerini bir fincan siyah çayla a çar. Çay içme alışkanlığı günün başlangıcından geceye kadar sürer. Bütün ülkede çay evi var. Ayrıca dağıtılmış çay evinin yanında, ofis binaları arasından sokaklarda yürüyen özel çay teslimatıcılar var. Okul öğretmeninin ofisinde bile özel bir elektrik çal var. adile sultan ev yemekleri restoran için çay tadması için özel bir çay odası var. Bastığında birisi çay getirecek. Siyah çay içmek Türklerin hayatının ve Türk kültürünün tamamen bir parçası oldu. Türklerin %90'i her gün çay içer ve üçte birisi tek başına çay yapar.

Türk çay içmekte ayrıca bölgesel farklılıklar da var. Tokat bölgesindeki Türk halkı için çay fincan a ğzının ve çay yüzeyinin arasında belli bir mesafe olmalı. Buna "dudak boşluğu" denir. Özellikle ölçülmez. Bu alan çok küçük veya çok büyük olursa çay içtiğimizde şaka olur. Erzurum ve çevredeki bölgelerde, insanları çay içmek için eğlendirirken genelde ışık çay ve çay kaşığı yok. Çay içmek için bir yolu var, dillerinin altında şeker parçaları parçalarla, ellerini parçalarla parçalarla ve çayla içmek için. Genelde, misafir çay yenilemek istemiyorsa konuşmak zorunda değil. Sadece çay kaşığını bardaka koy.

Türkler çeşitli siyah çaya dikkat etmiyor ve çay kaynağından sormuyor. Siyah çay ve fiyat uygun olduğu sürece. Çay yapmak teknolojisine daha fazla dikkat veriyorlar. Çay kaynarken, suyu kaynatmak için büyük bir çay pottasını kullanın, sonra küçük çay pottasını büyük çay pottasına koyun. Çay oranı 1:30-50. Büyük çay pottasındaki su kaynarken çayla küçük çay pottasına dökün. 3-5 dakika sonra, kişisel ihtiyaçlarınıza göre daha ya da daha az güçlü çay ekleyin, sonra kaynat su ekleyin, beyaz şekerle karıştırın ve eşit şekerle içtin. Çay evde pişirildiğinde çay renkli, kokuşturucu, tatlı ve lezzetli görünüyor.

Türk siyah çay içecek alışkanlığı için çay ve bisküt gerekli. Neredeysen, sana iyi çay olacak. Türkiye'de, çay içerken ve aile liderlerinden siyasi konulara konuşmak üzere birbirinize selam vermek ve yaşamın ortak bir fotoğrafı oldu.

Türk çay çok öğrendi. Doğru yerde pişirildiğinde renkli, kokuşturucu ve lezzetli. Çay almak için dükkana gittiler. Sadece çay var mı diye sordular ama çay ne olduğunu sormadılar. Çay olduğu sürece, para verilecek ve teslim edilecek. Aslında Türkiye'de pek çok çeşit çay yok. Türist salonunda bazı afitap meyhane'lerde turistleri çay pişirmeyi öğretmek için özel çay yapan uzmanlar var. Burada sadece Türk çayı teknoloji yaptığını öğrenemezsiniz, ama aynı zamanda Türk çayı tadını tadın. Bu da çay içmeyi daha ilginç yapar.