Türkiye'ye yolculuk edin. Sadece oradaki kahve için!

Mayıs 2022 | Ada Dunn, Waitress
Türk kahve kültürü ve gelenekleri UNESCO'nun içemez kültürel miras listesinde bir yer alıyor. Bu Türk kültürü için önemli bir şey, yani Türk dilinde kahvalt anlamına gelir. Bu bile "kahve önce yemek" olarak direkt tercüme edilebilir. Türkiye'de arkadaşlar ve aileler ziyaret ederken Türkiye kahve her zaman her zaman bir durumda bir parçadır ve birinin evine girdiğinde her zaman mevcut olur.

9373

Düğün kutlaması, nişanlık, doğum ve neredeyse düşünebileceğiniz her şeyin önemli bir parçası. Cafe sokakta her yerde görülebilir ve adabı muhabbet tarafından sağlayan kahve kafe tarafından daha kötü değil.

Kahve alanında söyleyen şanslar Türk kahvesinin başka bir özelliği. Bu içkinin popülerliği Istanbul'daki ilk kahve dükkanının oluşturması ve oradan Avrupa'nın diğer bölgelerine yayılması nedeniydi. "Her fincan kahve 40 yıllık anı taşıyor" bir geleneksel Türk ifadesidir. Bu yüzden bu içkinin kültüre önemini gerçekten

anlayabilirsiniz.
Fakat Türk kahve ve diğer türlerden nasıl farklı? Bekleyebileceğiniz gibi, bunlar fahişe değil. Türk kahve yapmak için her tür kahve fabrikası kullanılabilir (elbette bazıları diğerlerinden daha iyidir). Türk kahvesi sadece çok güzel bir kahve puludur. Sonra kahveye servis edildiğinde kalır. Kahve, sıradan birçok kez boğaza dek cezve (şeker eklenmiş) adlı özel bir potta içinde kaynatır. Peki bu çeşitli Türk kahve türü nedir?

9373

snmc
Menengi ç Türk kahve aslında tamamen farklı kahve fabrikalarından yapılır, kahve fabrikalarından değil. Türkiya'nın güneydoğusundaki Pistacia terebinthus ağacının doğusundan oluşur. Normal kahveyle karşılaştırıldığında, bu kahve kafeinin içerilmedi, daha güçlü meyve kokusu var, hala kurumuş olsa da ve daha az da aynı süreci var çünkü sıradan Türk kahvesi gibi yapılıyor. Burası Türkiye dışında herhangi bir yerde bulunmak zor bir delikans. Buraya gelince gerçekten denemelisin! Türk kahvesi gibi birçok ilişkin sağlık faydası olduğuna şüphe yok.

DibekName
Dibek Türk kahvesi bir taş toprak Türk kahvesidir. Genelde taş topraklarıyla dövüler. Yerin tadını ve rengini biraz değiştirdiği şekilde. Ayrıca biraz kalın ve biraz farklı şekilde pişirilmiş, geleneksel Türk kahve için soğuk su yerine s ıcak su kullanarak. Menüdeki her tür kahve teklif eder. Eğer hafif bir kahve isterseniz, muhtemelen neredeyse süt kahve, dibek senin en iyi seçeneğindir.

9373

Mira
Mirra kahve güçlü, biraz acı bir kahve (Mirra kelimesi "acı" kelimesinden gelir). Kızgınlık, iki kez sarılmış ve geleneksel Türk kahve gibi yer değildir. Kardam ya da diğer kokusu genelde acısını karşılaştırmak için eklenir. Türkiye güneydoğusundaki en yaygın kahve formu olabilir, özellikle Urfa'da.

Kum / kömür / kül
Türk kahve kum, kömür ya da küller üzerinde farklı şekilde pişilebilir. Tahmin ettiğiniz gibi, yemek yapıldığı şekilde tadını etkileyecek. Kuşlarda yemek en geleneksel şekilde olabilir. Bu üç t ür yemekleri sık sık görürsün. Tabii evde, sadece açık bir taşıkta pişirilecek ama ne eğlenceli!

Damla Sak ı zl ı ve diğer aromatik Türk kahve
Çikolata, kardamom, vanilla, hazelnut ve karamele tüm Türk kahveye eklenebilirler. Ancak en sıradan bağımlık açık olmasına rağmen. Bu Türk kahvesine eşsiz bir koku ekliyor ve kahveyi kendisine tamamlaıyor, böylece orada başka şeyler olduğunu bile fark etmeyeceksiniz, ama özellikle lezzetli bir kahve.

Türk kahve hakkında daha fazla öğrenmek için yummyadvisor web sitesine ziyaret edin, en sevdiğiniz kafeyi seç ve bir araya kahve zevk edin.
9373