Türklerin Yaptığı Sosyal Ağlar(Sıralamayı Kafama Göre Yaptım)

Aralık 2014 | Abdullah Gürel, Webmaster
Sadece Mark gibiler mi sosyal ağ/sosyal paylaşım sitesi yapar buyrun listesi unuttuğum varsa hatırlatın...


1.qupp.com quup, Türk girişimciler tarafından hayata geçirilen yepyeni ve dinamik bir sosyal paylaşım platformu. İçerik çok zengin. Zira içinde diğer sosyal medya platformları gibi sadece kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikleri barındırmıyor. Quup’ta, içerikleri editörler ve quupBot tarafından pek çok web sitesinden, online gazete ve haber portallarından, bloglardan ve benzeri mecralardan derlenerek gerçek zamanlı bir biçimde sunulan, herkese hitap edebilecek kanallar da var.
quup'a üye olarak, seninle ortak ilgi alanlarına sahip kafadengi arkadaşlar bulabilir ve kendi arkadaş çevreni kolayca oluşturabilirsin.

quup'ta neler yapabilirsin?
  1. İnternette gezerken rastladığın ve "bunu başkaları da görmeli" dediğin içerikleri, kendi gerçek zamanlı quup akışına quupmarklet kullanarak ya da doğrudan ekleyebilirsin. Üstelik quup'lara video, resim ve link de eklenebiliyor.
  2. quup akışında sadece kendi quup'larını değil, arkadaşlarının gerçek zamanlı quup'larını da görebilirsin. Benzer şekilde arkadaşların da senin gerçek zamanlı quup'larını kendi akışlarında görebilir.
  3. FriendFeed, Twitter ve Facebook hesaplarını quup hesabına bağlayarak, eklediğin tüm quup'ları eşzamanlı olarak o hesaplara da gönderebilirsin. Hem de tek bir tıklama ile!
  4. quup'lara yorum yazabilir, onları beğenebilir, paylaşabilir ve favorilerine ekleyebilirsin.
  5. Arkadaşların arasından o sırada kimlerin quup'ta online olduğunu görebilir, onlara özel mesaj gönderebilirsin.
  6. Meslek, özel ilgi alanı, hobi, iş gibi herhangi bir konuda tüm quup üyelerine açık ya da üyelik onayıyla girilebilen özel gruplar kurabilirsin. Ayrıca istersen arama yaparak diğer quup kullanıcılarının kurduğu grupları görebilir ve bu gruplara katılabilirsin.
  7. quup’ u istersen Türkçe, istersen İngilizce kullanabilirsin.,


2.curbaa.com

1231

3.inploid.com
Herkes Biliyor Nasıl Bir Site Olduğunu :)
4.peplr.com

1231

5.ahsar.com

Ahsar, ilgini çeken kişiler, gruplar ya da firmalar ile etkileşimde bulunmana, fikir ve bilgi alışverişinde bulunmanıza ve en hızlı şekilde gelişmelerden haberdar olmanıza yardımcı olur.

Ahsar kelimesi, osmanlıcada “çok kısa, muhtasar, özet” kelimelerinin karşılığıdır.


6. connected2.me