Tweeter da tweetleyememe sendromu

Nisan 2012 | Özlem Dirik, Endüstri Mühendisi
Şu Twitter'a bir türlü alışamadım. Hiç bana göre gelmiyor, amacını anlayamıyorum bir türlü. Ama twitterda varım tabii ki, eksik kalır mıyım. Üye olmamın da tek amacı sevgilim üye, ne yazıyor orada kimleri takip ediyor kimlere yorum yazıyor onu takip etmek. Ama bir türlü tweet atamıyorum. Üzerimde bir "ilk tweet atma" baskısı var ki sorma gitsin. İlk tweetim böyle çok havalı olacak, herkes vaoow bunu nasıl düşünmüş 140 karaktere bu zekayı nasıl sığdırmış inanamıyorum diyecek. Öyle bir baskı ki bu, üye olduktan sonra olayları yaşamıyorum sadece bu olaydan nasıl bir tweet çıkarabilirim diye bakıyorum hayata. Duyan da sayısı 1000'leri geçen takipçi sayım var sanacak. Altı üstü 5-6 kişi var :) Neyse en sonunda bu 5-6 kişi birlik olup bana tweet attılar ben de onlara cevap yazdım "sizi seviyorum" bu da ilk tweetim oldu, en azından sevgi dolu bir tweet :))

Zaten şu zırt pırt tweet atan insanları hiç anlayamıyorum. Tam bir şeyler oluyor hayatında, bir olayın içindesin, aniden dur şunu tweetliyeyim bundan iyi malzeme çıkar mı diyorlar. Hiç samimi gelmiyor (tabi ben öyle havalı tweetler bulamadığım için kıskanıyor da olabilirim).


inploid'i işte bu yüzden seviyorum. Kendimi çok kısa cümlelerle süper havalı ifade etme baskısı yok üzerimde. İstediğim kadar uzun yazıp saçmalayabiliyorum. Teşekkürler inploid, seni seviyorum:)