UFO Sanılan 6 Nesne

Nisan 2013 | Ece Naz Sonat, Dil Bilimci
Bir insanın gördüğü uçan herhangi bir şeyin UFO olduğuna inanması çok da zor bir şey değildir. Beynimizde anlamlandıramadığımız uçan herhangi bir nesneyi UFO sanabiliriz. İşte sık sık UFO'yla karıştırılan nesneler:

Yıldırım Topları
Yıldırım topları genelde gök gürültülü havalarda oluşan ve ışık saçan bir hava olayıdır. Çok nadir olduğundan UFO'larla karıştırılabilir.

UFO (Unknown Flying Object)

Füze Testleri
2009 yılında Norveç'te parlak, uzun kuyruklu bir ışık görüldüğü kaydedildi. Bu herkes için çok etkileyici bir görüntüydü. Gerçekten uzayın derinliklerinden gelen tuhaf bir şeye benziyordu ama aslında açıklaması çok basitti. Rusya'nın başarısız olduğu bir füze testiydi.

UFO (Unknown Flying Object)

Değişik Bulut Şekilleri
Soğuk su damlacıkları bazen alışık olmadığımız bulut şekilleri meydana getirir. Bu bulutların değişik özellikleri vardır. Rüzgar estiğinde yada yakınından bir uçak geçtiğinde birdenbire donarlar yada buharlaşabilirler.

UFO (Unknown Flying Object)

Balonlar
Kulağa inanılmaz geliyor ama 2010 yılında New York'ta olan bir olayı hatırlatmak istiyorum. Binlerce insan sokaklarda UFO olduklarını düşündükleri parlak uçan nesneleri izliyordu. Ama aslında o nesneler helyum dolu olan 12 balondu. Bir okulun bayram kutmalarından kalmıştı.

UFO (Unknown Flying Object)

Venüs
Venüs, Güneş ve Ay'dan sonra en parlak nesnedir. Dünyadan bakıldığında anormal parlaklıkta bir nokta olarak görüldüğü için sık sık UFO sanılabiliyor.

UFO (Unknown Flying Object)

Uçaklar
Uçaklar muhtemelen en çok UFO sanılan nesnelerdir. Örneğin 2010 yılında California sahilinde insanlar bulutların arasında uçan inanılmaz ve tuhaf şekilli nesnelere tanık oldular. Daha sonra bu nesneler bulutların arasında kayboldu. Halbuki bu sıradan bir jet uçağıydı.

UFO (Unknown Flying Object)