Üzüm yaprakları ile balık pirinç, Mediterranean'ın temiz süpürüsü

Mayıs 2022 | Ada Dunn, Waitress
Sıcak ve kokuşturucu deniz havası, ışık ve lezzetli deniz yemeği, sarımlı şarap, altın limon, yeşil zeytin yüzünden Mediteraneayı seviyorum. Sakin ve transparent deniz yüzeyi yüzünden, mavi ve beyaz bir gökyüzü yüzünden, çatıdaki taşlar, kapılar ve pencereler arasındaki karanlık çizginim... Ve bu saf ve güzel okyanusdan geleneksel en geleneksel yemek - üzüm yaprakları parçalanmış pirinç tam da en temiz spray gibi, Zhijiao halkı doğaya dönüş hayatına aşık olmasına karşı koyamaz.
Yüzüm yaprağının basit adı, parçalanmış pirinç gibi aynı zamanda gösterilir. Görünüşü sıradan ve bile vulgar, parlak bir nokta yok. Ancak sıradan görüntü iç güzelliğini saklamaz. Binlerce yıl geçmişi var. Bu kültürün parlaklığını, basitliğini ve yaşamın sıcaklığını gösteriyor. Küçük üzüm yapraklarının parçalanmış pirinç, Mediterranean'ın en basit basitliğinin epitomu olduğunu inkar edebilir.
BaoFan DIY'nin keyfini çıkar.Üzüm yaprağı pirinç parçası, parçalanmış et, pirinç ve sebzeler üzerinde temel alan ve bitkiler üzerinde et parçalanmış. Onların arasında düzenli çubuk zeytin yağıyla pişiriliyor. Pirinç yanında da üzüm, soğan, fıstık, perli ve hatta melon ve meyveler dahil eder. Genelde "sahte" denir, yani et ile dolu değil. Eğer üzüm yarışı pirinç yapmak istiyorsanız, bu süreç de çok basit.
İçindekiler: yaklaşık 30~35 taze büyük üzüm yaprakları, 200g sık et, 250g pirinç, 1 soğan, 3 masa kaşıkları zeytin yağı, 20 g taze çeşme yaprakları, 1 fincan limon suyu, pine delikleri, almondar, üzüm, tuz, siyah peperler ve peperler seçeneklerinizle seçeneksel olurlar.
Yaprakları toplayın, 1/3 fincan limon suyu ekleyin ve kaynat suya uygun bir miktar tuz ekleyin, üzüm yapraklarını 3 dakika yumuşak, kaldırın ve soğuk tutun.
3 dakika boyunca balığı karıştırın ve dondurucu balığın içinde pirinç soyun (ya da 10 dakika sıcak su içinde pirinç soyun). Sonra doldurulmayı karıştırın: pirinç, küçük et, zeytin yağı, 1/3 fincan limon suyu ve diğer maddeler ve mevsimler küçük bir basin a dökün ve iyi karıştırın.Yaprakları dönün, üzüm arkasını kıpırdama tahtasına koyun ve petiolu bıçakla kaldırın. Yaprağın merkezinde tam bir kaşık koyun, onu sosis biçiminin içine sokun ve yaptığın altından ve sağ köşesinden saklayın. Sonra sol ve sağ tarafı ortaya çevirin. Sonra parmaklarınızla petiol'un sonuna basın ve yavaşça çevir. Çekilmeyi engellemek için koltuğu kıpırdama tahtasına yerleştirmeye emin olun! Her yaprak pirinç çantasına yap ve bütün adımları tekrarla.
Sıçar ve kaynat, üzüm yapraklarını döşer, üzüm yapraklarını 2~4 katta yerleştir, sonra üzerinde taze üzüm yaprakları yayar ve sonunda su kaynarken değiştirmeden kaçırmak için bir tabaka basın. Tabut üzerinde biraz su ekle. Kalan limon suyu (ya da limon parçalarını ekle) kaynardan sonra 30 dakika aşağı sıcaklığın üzerinde yumurtalır.Koruması: hazırlanmış üzüm yaprakları parçalanmış pirinç buzdolabında yaklaşık bir hafta boyunca depolanabilir. Genelde, doğrudan soğuk servis edildi. Ama suyu kurtarmak için donmadan önce zeytin yağı ya da limon suyu üzerine dökmeyi unutmayın.
Sıcak Orta Deniz stili
Üzüm yaprakları parçalanmış pirinç, Mediterranean'ın özel soğuk deniz yemeğini hissetmek için kullanılabilir; Küçük yemek partileri için de uygun. Ketcap, yağ ve suyu sosu, yogurt sosu veya limon kokusu sezonlarıyla hizmet edilebilir. Genelde Yunan yemeğinde kullanılan "avgolemono sosu" gibi. Bütün yemek basit ve yumuşak sıcaklıktan dolu.
Fragrant üzüm yaprakları parçalanmış pirinç
Türkiye'nin üzüm yaprağı parçalanmış pirinç "Dolma" denir. Onun et çubuğu genellikle küçük et, pirinç, soğan, pine fıstık ve bahaneler içeriyor. Sadece toprak pirinç, zeytin yağı, üzüm, kurumuş figür, dill, minik, melon ve meyveler ve zeytinler (genellikle beş bahar pulu, cinnamon ve siyah pepper).
Eğer kendin yapmak istemiyorsan, web sitesinde yummyadvisor tatmak için en sevdiğin restoranı da seçebilirsin.