Windows 8 Türkiye mağazası 50 uygulamayla açılışa hazırlanıyor

Eylül 2012 | Barış Arslan, Sap Abap Danışmanı

Microsoft, Windows 8 ile yeniden doğmaya hazırlanıken yerel uygulama mağazalarını Windows 8’ in 26 Ekim‘de gerçekleştirilecek dünya tanıtımına hazırlanıyor. Microsoft Türkiye resmi blogundan yaptığı açıklamayla, Windows 8 Türkiye mağazasının açıldığını ve hazır durumdaki uygulama listesini duyurdu.

Geçen hafta yapılan bir duyuruyla Türkiye dahil olmak üzere 82 ülkedeki hem kurumsal hem de bireysel geliştiricilerin kendi dillerinde uygulama geliştirip Windows Mağaza’ ya gönderebileceği açıklanmıştı. Microsoft Türkiye’nin duyurusuna baktığımızda ise Windows 8 için şimdiden 50′den fazla uygulamanın geliştirildiğini görüyoruz.

Aşağıda uygulama listesine yer verdik ama Microsoft Türkiye’nin Windows 8′in Türkiye’de 4 milyon kişiye ulaşma hedefini paylaştığını da söylemeden geçmeyelim.

Yanlarında M işareti olan uygulamalar Windows 8 Mağaza’dan indirerek deneyeyimlenebilir. Windows 8 geliştirici sürümünükullanıyorsanız uygulamaları inceleyebilir, hatta yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz.

Microsoft uygulama geliştirmek isteyenleri acikakademi.com/windows8‘ye davet ediyor. Uygulama geliştirici olarak kayıt olmanın ücreti ise bireysel geliştiriciler için yıllık 80 TL, şirketler için 160 TL. Detaylı bilgileri blog yazısında bulabilirsiniz.