Yağ Yakımını Hızlandıran Yiyecekler

Nisan 2013 | Ece Naz Sonat, Dil Bilimci
Yoğurt

Yoğurt, yüksek protein içeriğiyle kilo vermenin lezzetli yollarından biridir. Proteinin vücudu terketmesi uzun zaman alır ve tokluk hissi verir. Yağların yakılmasını hızlandırır.

Kilo

Tarçın
Araştırmalara göre tarçın, kan şekeri değerlerini dengeler. Bu da iştahın kesilmesine neden olur, özellikle diyabet hastaları için. Tarçın bir çok gıdayla birlikte tüketilebilir ve neredeyse her kültürde yeri vardır.

Kilo

Acı Biberler
Acı biberler, capsaicin denilen bir madde içerir. Bu madde metabolizmayı hızlandırır ve tokluk hissi verir.

Kilo

Yeşil Çay
Yeşil çay metabolizma hızını ciddi anlamda etkiler. En iyi şekilde faydalanmak için günde bir kaç kez tüketmek gerekir. Sıcak içilmesi, kalori alımını yavaşlatacağından daha faydalıdır.
Kilo

Greyfurt
Greyfurt, yağ yakıcı maddeler içermese de, kilo vermek isteyenler için az kaloriyle daha tok hissetme yoludur. Her yemekten önce yarım greyfurt yada bir bardak greyfurt suyu içmek, daha çabuk doymayı sağlar.

Kilo

Karpuz
Bol miktarda su içeren besinler vücutta daha fazla yere sahiptir ve vücuda tokluk sinyalleri verirler. Karpuz bunun en güzel örneklerinden biridir. Antioksidan likopen kaynağıdır ve A ve C vitaminleri de içerir.

Kilo

Kahve
Kulağa gerçek olamayacak kadar güzel geliyor ama gerçek. Kahve metabolizmayı uyarır ama bu etki azdır.
Kilo

Kaymaklı Süt
Kaymaklı süt çok fazla miktarda protein ve kalsiyum içerir. Yağsız olmasına rağmen doyurucudur.

Kilo

Balık
Balık, tavuk veya kırmızı ete göre daha doyurucudur. Bunun sebebi balığın protein türüdür. Çoğu balık az yağlı ve Omega 3 yağ asitleri açısından zengindir.
Kilo