Yeni inploid HTML Editör ve eklenen nefis özellikler

Haziran 2012 | Hakan Köse, İnternet Girişimcisi
Herkese merhabalar,
Çok uzun uğraşlar sonunda yeni HTML Editör'ü ve beraberinde Soru Sorma Sayfası ve Yazı Yazma Sayfası yenilendi :). Bu yazımda sizlere yeni Html Editörümüzün yenilikçi özelliklerinde bahsetmek istiyorum.

Editördeki yeniliklerin kısa görünümü:
Html
Şimdi sırasıyla anlatalım

1. Link yapma özelliği
Html

Editörün içine yazdığınız herhangi bir yazıyı link haline dönüştürmenizi sağlar. Örneğin, google ile ilgili bir bilgi yazıyorsunuz ve yazınızın ilgili kelimelerine google sitesine link vermek istiyorsunuz. Mesela: Google Analytics resmi sitesine buradan erişebilirsiniz.

2. Medya Arama Aracı
Html

Bu araç yanıtınıza ya da yazdığınız gönderiye sayfadan ve editörden ayrılmadan Videı yada Resim ekleyebilmenizi sağlar. Küçük ikona tıkladığınızda açılan arama kutusunun içine arama yapmak istediğiniz kelimeyi yazın ve 'Enter'a basın. Arama sonuçları şu şekilde görünecektir.

Html

Arama sonuçlarının tepesinde 'Bulunan Videolar' ve hemen yanında 'Bulunan Resimler' butonlarına tıklayarak ayrı ayrı sonuçları inceleyebilirsiniz.

Html

Bulunan her videoyu isterseniz oluşturduğunuz içeriğe eklemeden önce 'İzle' butonuna basarak izleyebilirsiniz. Ya da isterseniz direk 'Yoruma Ekle' butonu ile kolayca yazınıza ekleyebilirsiniz.

Html
Arama Sonuçları içinde 'Bulunan Resimler' butonuna tıklarsanız resim sonuçları görüntülenecektir. Yine benzer şekilde resimlerin altında bulunan 'Yoruma Ekle' butonu ile oluşturduğunuz içeriğe ekleme yapmanız mümkün.

Resimlerden birinin mouse ile üzerine geldiğinizde göreceğiniz üzere, resmin büyük halini ön izleme yapabilmeniz için otomatik olarak bir pencere açılacaktır:

Html
Son olarak tüm arama sonuçları içerisinde gezinebilmeniz için küçük 'Sonraki Sayfa', 'Önceki Sayfa' ikonlarını koyduk:

Html

HTML Editördeki tüm bu geliştirmeleri, sizlerin içerik oluşturabilmenizi kolaylaştırmak ve sizin uzmanlıklarınızı/tecrübelerinizi daha iyi ifade edebilmenizi desteklemek için tasarladık.

HTML Editörü kullanabileceğiniz yeni sayfa 'Gönderi Oluşturma Sayfası'na buradan erişebilirsiniz (Çok yakında tüm ilgili sayfalarda kullanabileceksiniz).

Umarız, işinize yarar ve faydalı olur.

NOT: Eleştirilerinizi ve varsa hata bildirimlerinizi bize bildirirseniz çok memnun oluruz. Her türlü geri bildirimleriniz için, bu konuya yorum bırakabilir ya da bize [email protected] adresinden kullanıcı adınızı belirterek e-posta gönderebilirsiniz.