Yok artık demeyin, işte böyle yürüyor artık başımızdaki imamlarla bütün işler... Ey Vergi Müfettiş Adayı, Mavi Listeye Gir, Kırmızıdan Uzak Dur

Şubat 2014 | Şaman, İnşaat Mühendisi
Vergi Denetim Kurulu Vergi Müfettişliği giriş sınavlarında komisyonlarda yer alan fişleme listelerine göre kimlerin kazanıp kazanmayacağının önceden belirlenmiş olması kamuoyunda şok etkisi yarattı. Binlerce aday listelerde hangi renkte olduğunu merak ediyor.
Geçen haftalardaki yazılarımızda Vergi Denetim Kurulu’nda vergi müfettiş yardımcılığı mülakatlarında listelerin hazırlandığı ve bu listelerin farklı renklerle ifade edilerek daha önceden kazanacakların belirlendiği, bu listelerin oluşumu sırasında kimlerin hangi cemaat, dernek ve vakıflar veya siyasi görüşleri temsil ettiğini ve vergi müfettiş yardımcısı adaylarının müfettiş olabilmek için kimlere ulaşması gerektiğini açıklamıştık.
Geçen haftaki yazımız sonrasında pek çok okuyucumuz mail atarak bahsetmiş olduğumuz listeler hakkında detaylı bilgi verilmesini talep ettiler. Ancak bu haftaki yazımızda listelerin tamamını paylaşmak yerine sözü edilen renklilerden bazı isimleri paylaşmayı uygun buluyoruz. Sır gibi saklanan listelerde yer alan bazı kişilere ilişkin bilgiler şöyle:
-17 Ağustos sınavı sonucunda 79 puan alıp 756 ncı sırayı alan M. S. Geçen haftaki kılavuzumuzdaki taktiği bildiği için İlim Yayma Cemiyeti ile temasa geçip mavi renkli listeye ismini yazdırmayı başarmış ve sıralaması kötü olmasına rağmen % 5 lik dilime girmiştir.
- 17 Ağustos sınavı sonucunda 71 puan alıp 2852 nci, 7 Eylül sınavı sonucunda 75 puanla 1690 ncı ve 28 Eylül sınavı sonucunda 80 puan alıp 1270 nci sırada olan A. C. Kırmızı listede olduğu için mülakatların üçünden de elenmiştir.
- 7 Eylül sınavı sonucunda 80 puanla 751 inci ve 28 Eylül sınavı sonucunda 81,5 puan alıp 889 uncu sırada olan N. T. Kırmızı listede olduğu için mülakatlarda elenmiştir.
- 7 Eylül sınavı sonucunda 86 puanla 190 ıncı ve 28 Eylül sınavı sonucunda 86 puan alıp 243 üncü sırada olan Ö. G. Kırmızı listede olduğu için mülakatlarda elenmiştir. Ö. G. ’nin üniversite bitirme puanı çok yüksek: 4 lük sistemde 3.23.
- 7 Eylül sınavı sonucunda 77 puanla 1212 nci ve 28 Eylül sınavı sonucunda 86 puan alıp 234 üncü sırada olan B. B. A. Kırmızı listede olduğu için mülakatlarda elenmiştir. Aday isminden dolayı kırmızı listeye alınmıştır.
- 7 Eylül sınavı sonucunda 73 puanla 2509 uncu ve 28 Eylül sınavı sonucunda 77,6 puan alıp 388 nci sırada olan B. Ş. K. Kırmızı listede olduğu için mülakatlarda elenmiştir.
- 28 Eylül sınavı sonucunda 81,5 puan alıp 899 uncu sırada olan S. A. Kırmızı listede olduğu için mülakatda elenmiştir.
- 17 Ağustos sınavı sonucunda 79 puan alıp 782 nci, 7 Eylül sınavı sonucunda 80 puanla 732 nci sırada olan M. K. Kırmızı listede olduğu için mülakatlarda elenmiştir.
- 17 Ağustos sınavı sonucunda 82 puan alıp 365 nci, 7 Eylül sınavı sonucunda 78 puanla 1122 nci sırada olan C. Ö. İlim Yayma Cemiyeti ile Siyasallılar Vakfı ile temasa geçmiş ve Ethem Bal ile Ömer Faruk Özkan’a ulaşarak ismini mavi listeye yazdırarak mülakatı geçmiştir.
Bu kişilerin listelerdeki görünümleri şu şekildedir:
1614

Vergi Denetim Kurulu bu kadar kişi hakkındaki bilgiyi nereden elde ediyor?
Vergi müfettiş alımlarında bu kadar fişlemenin nasıl oluştuğu da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. AKP ilçe ve il teşkilatlarına kamu kurumlarında yapılan sınav listelerinin gönderildiği ve bu kişiler hakkında bilgi sahibi olanlardan bilgilerin ilgili kurumlara aktarıldığı ortaya çıktı. Ayrıca kazananların listelerinin parti istihbarat birimi haline gelen Emniyet istihbarat ile Başbakanın sır küpü olan Hakan Fidan’ın başında olduğu MİT’e mülakata giren kişiler hakkında özel araştırma yaptırdıkları anlaşıldı. Mülakattan önce aday araştırması yapılamadığı göz önüne alındığında Vergi Denetim Kurulu’nun ciddi bir fişleme çalışmasına girdiği ve cadı avı yaptığı anlaşılıyor.
Bu cadı avı sonucunda alınan bilgiler nasıl toplanıyor ve bir araya getiriliyor?
Başkan Adnan ERTÜRK’ten aldıkları emirler doğrultusunda bu cadı avını gerçekleştiren Necmi KESKİNSOY, Semi OKUMUŞ ve Osman ÖZTÜRK kendilerince sözlerinden çıkmayacaklarını düşündükleri Ankara ve İstanbul’daki müfettişlerden ekip oluşturmuşlardır. Bu söz dinleyen, kendilerince sadık ve üst yönetime biat eden müfettişler ise İbrahim Ethem BAL, Fazlı POYRAZ, Zülfükar KÜÇÜKAVCI, Behçet BAL, Hasan YEŞİLYURT, Veysel TEKİN, Ömer Faruk ÖZKAN, Cumali OKTAY, Suat SARIGÜL, Abdullah Karaboyacı, M. Nazif Naziroğlu ve Eyüp AYDIN’dır.
Kamuoyuna yansımış olan ÖSYM ve KPSS sorularının bir takım çevrelerce çalınıp adaylara verildiğine yönelik iddiaların aslında Vergi Denetim Kurulundaki gibi bir “AK” yapı tarafından yapıldığı anlaşılıyor. İktidarın bu iddialar üzerine gitmek yerine kapatılmasına yönelik çalışması da bu algıyı güçlendiriyor.
Vergi Denetim Kurulundaki yetkililerin son haftaki yazımızdan sonra bilgisayarlarında temizlik yaptıkları ve bu konuda önlemler almaya çalıştıklarını biliyoruz. Ancak şunu ifadelim ki ne kadar temizlik yaparsanız yapın hazırlamış olduğunuz hukuksuz listeler devletin hafızasında bulunmaktadır.
Dürüst kamu olarak topluma karşı olan görevimizi yerine getirmek için elimizdeki listeleri, hukuk askıdan indiğinde gerekli mercilere teslim edeceğimizi ve bu hukuksuzlukların peşini bırakmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

kaynak: durustkamu.biz/? p=1707