Yüz yogası üzerine

Nisan 2013 | Ebru Özkan, Moleküler Biyolog
Yüzümüzde meydana gelen sarkıntılar ve kırışıklıklar için doğal bir yöntem olan yüz yogası doğal bir gerdirme yöntemidir. Bu yöntemi her yaştan insan deneyebilir. Kısa sürede etkisini göstermesi için sigara içmeyen, sağlıklı beslenen bir cilde sahip olmak gereklidir. Yüz yogası 4 hafta kadar kısa bir sürede cevap vermeye başlar.

Yüzünüz kırışmasını engellemek için; sürekli kaş çatan ifadeyle bakmaktan kaçınmalısınız. Yüzün farklı bölgelerinde oluşan kırışıklıklar için farklı hareketler yapılmaktadır.
  • Yanaklar ve gıdının sarkmasını engellemek için; bir kaşık yardımıyla hareket yapılabilir. Kaşığın arkasını alt dudağınız önce olacak şekilde ağzınızda sıkıştırın ve yukarı doğru kaldırmaya çalışın. Bu şekilde 10 sn bekleyin ve bu işlemi 3 kere yapın.
Yoga

  • Göz çevresi kırışıklıkları için iki elinizle gözlerinizin etrafını gerdirip 10 sn bekleyin ve bu işlemi 3 kere tekrarlayın.
Yoga

  • Alın kırışıklığını engellemek için ve kaşlar için el bileğini kaşlara bastırarak, aşağı bakın ve kaşlarınızı çatmaya çalışın bu işlemi de yine 3 defa 10 sn süre ile yapın.
Yoga

  • Dudak çevresinde meydana gelen kırışıklıklar için; bir kalem yardımıyla hareketler yapılır. Kalem ileri geri çevrilerek dudakların çalışması sağlanır.
Yoga