Zararlı Yazılımlar (Cep Telefonları için)

Mayıs 2013 | Pınarnur Öz, Araştırma Geliştirme
Cabirfix: Cabir virüsünden kurtulmak için yapılan bir program. Avantajı her yerden kolaylıkla temin edilebiliyor olmasıdır. Ayrıca bedava dağıtıyor olması ününü iyice artırmıştır. Bu program aslında kendisi bir virüs ve cabir virüsünün kodlarının bir kısmını cihazınızda hazırlayarak telefonunuzun virüs kapmasına ortam hazırlıyor. Virüsler için anit-vir programı kullanabilirsiniz.

Cep Telefonları

SimWorks Anti- Virüs: Çok bilinen ve kullanılan bir anti- virüs yazılımıdır. Virüs yakalamada çok iyi bir program fakat kurulduktan sonra zararları başlıyor. Programı kurup telefonunuzu yeniden başlattığınızdan itibaren program telefonun ön belleğini ve sistem hafızasına zarar vermeye başlıyor. Telefonunuz her açıldığında ana menüdeki her şey yaklaşık 15 sn ye kayboluyor ve kitleniyor. Sonra düzeliyor fakat her açtığınızda telefonu bu sorunla karşılaşabiliyorsunuz. NOT: Hard format atılsa bile bu sorundan kurtulamıyorsunuz.
Cep Telefonları

Viking Mp3 Player: En yeni ve popüler mp3 oynatma programıdır. Bunu kullanmak için biraz sabırlı biri olmanız gerekmekte. Bunun yerine ULTRAMp3 ü tavsiye ederim.

Cep Telefonları

Symantec Mobile: Rakiplerin den çok çok yavaş çalışan bir programdır. Yanlışlıkla kurduysanız eğer bu programı sildikten sonra geriye birçok artıklar bırakacaktır.
Cep Telefonları
Mini GPS: Nokia N serisinde bulunan harita ve yön bulma programıdır. Telefonunuza bu programı yükledikten sonra fark edeceksiniz ki telefonunuz eskisi kadar iyi çekmiyor ve şebeke problemleri oluşuyor.

Mosquitos: Sivrisinek kovucu olarak bilinen bir programdır. İçinde çok ilginç bir trojan barındırır ve kendisi virüs programlarını algılayamaz. Telefonunuzdan devamlı mesaj göndermeye çalışmaktadır. Bu işlem yapılırken telefonunuzu çok yorar ve şarjını tüketmektedir.
Cep Telefonları