Zayıflatan Meyveler

Haziran 2014 | Gonca Köse, Öğrenci
Meyveler tek başına zayıflatmasa da zayıflamak için uygulanan sağlıklı diyetlerde vazgeçilmez besinlerdir. Meyveler vitamin, lif ve mineral açısından zengindir.

ANANAS

11664

Ananasın içinde bulunan C vitamini, A vitamini, lif ve özellikle protein sindirimine yardımcı olan bir meyvedir. Boşaltım sistemi ve karaciğerin çalışmasına yardım eder. İdrar söktürücüdür. Sağlıklı hazırlanmış bir beslenme programı içinde kilo vermeye yardımcı olabilir.

KİVİ

11664

Kiviyi bir miktar kuru yemiş veya proteinden zengin süt veya yoğurt gibi besinlerle tüketebiliriz. Bu şekilde kilo vermeyi destekler. Günlük A ve C vitamini ihtiyacı karşılanabilmektedir. Bağırsakları çalıştırarak sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler.

KİRAZ

11664

Kirazın faydaları arasında antioksidan etkileri, böbrekleri temizleyici faydaları, vücuttan su tutulmasını engelleyen etkisi nedeniyle gerek zayıflama etkisi vardır. Kiraz, iyi bir kabızlığa karşı bitkisel çözüm formülüdür. Özellikle de kiraz çöpü çayı kabızlığa bire bir çözüm getirmektedir.

GREYFURT

11664

Greyfurdun kalori değeri, enerjisi oldukça düşük, su oranı da çok yüksektir. Greyfurt karaciğerde yağ depolanmasını önleyen inositol açısından iyi bir kaynaktır. İnositol saç sağlığını da korur. Kan kolesterol düzeyini olumlu etkiler. Fazla kilonun karaciğeri yağlandırdığını düşünürsek, düzenli greyfurt tüketimi karaciğeri korur.

YEŞİL ELMA

11664

Sindirime yardımcı olur, kabızlığı giderir. Mide bağırsak rahatsızlıkları olanların yemeklerden önce bir elma yemesi faydalı olur. Büyük bir elma yemekle günlük alınması gereken lif miktarının % 30′unu almış olursunuz. Brezilya’da yapılan bir araştırmada diyet yapan ve günde 3 elma yiyen kadınların, diyet yapan fakat hiç elma yemeyen kadınlara göre daha iyi kilo verdiği görüldü.