Zeki İnsanların 6 Özelliği

Mayıs 2013 | Ece Naz Sonat, Dil Bilimci
1. Karar Verme Yeteneği

Zeki insanlar kararlı ve kendilerine güvenlidir. Kendilerine inandıkları için doğru kararı kolaylıkla verirler. Karar vermek hayatımızın çok önemli bir parçasıdır. Zeki insanlar bu özellikleri sayesinde daha başarılı olurlar.

Zeka

2. Çevrelerindeki Seçme
Zeki insanlar bir çok kişiyle tanışırlar ama çevrelerindeki insanları iyi seçmeyi başarırlar. Bu da onları diğer insanlardan ayıran bir özelliktir. Arkadaş sayısına değil, kalitesine önem verirler.

Zeka

3. Fırsatları Akıllıca Değerlendirme
Zeki insanlar, karşılarına çıkan fırsatları kolayca fark eder ve onları nasıl kullanacaklarını çok iyi bilirler. Sorumlu, çalışkan ve dikkatlidirler.

Zeka

4. Düşünce Şekli
Bu da onları diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelliktir. Dar görüşlü ve sabit fikirli insanların aksine, yeni fikirlere açıktırlar. Her şeye değişik açılardan bakarlar ve yeniliklerden korkmazlar.

Zeka

5. Sürekli Gelişim
Her insan hayatı boyunca bir şeyler öğrenir. Bu, zeki insanlar için bir düzendir. Öğrenmeyi günlük bir alışkanlık haline getirmişlerdir.

Zeka

6. Espri Anlayışı
Eğlence hayatımızın önemli parçalarından biridir. O olmadan hayat çok sıkıcı ve monoton olurdu. Zeki insanlar eğlenceden uzaklaşmaz ve iyi bir espri anlayışına sahiplerdir.

Zeka