Bilmek istediğin her şeye ulaş

Recepcan Adıgüzel, 

Öğrenci

Öğrenci Recepcan Adıgüzel inploid.com'da 0 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Ekim 2015

Recepcan Adıgüzel bu yanıtı beğendi:

Özel üniversitede burslu okumanın dezavantajları ve avantajları nelerdir?

Avantajlar :
  • Devlet Üniversitelerine göre hocalarla daha samimi bir ortam, biraz açmak gerekirse sınıftaki kişi sayısı az olduğu için samimiyet üst düzeyde olabiliyor. Bu da bilgi alışverişini artırıyor kullanmayı bilene.
  • Laboratuvar imkanları devlet üniversitelerine göre daha geniş olabiliyor. Tabi bu üniversiteye göre değişir. Yine kişi sayısı az olduğu için kişi başına düşen cihaz sayısı artıyor :)
Dezavantajlar:
  • Yemekhane fiyatlarına kantin fiyatlarına dudak uçuklayabilir :)
  • Lisede gidilen dershane havası olduğu söylenir ...
  • Bazı üniversitelerde sınıftaki bilgi ortalaması tutturulamadığı için Burslu gelen için düşük bir sınıf seviyesi olma olasılığı vardır.
  • Baba zoruyla okula gelen derslere girmeyen kampüste ortam yapan insanlar çalışma azminizi baltalayabilir(tabi bu kısım devlet üniversitelerinde de olabilir.)
şimdilik bunlar aklıma geliyor yorumların hepsine bakamadım aşağı yukarı aynı yorumları yapıyoruz sanırım :)
Ekim 2015

Recepcan Adıgüzel bir yanıt verdi.

10. sınıfa geçtim ve matematik temelim yok sizce 10.sınıfta matematiği iyi yapmak için ne gibi yollar izlemeliyim?

Öncelikle ben yapılması gereken şeyleri listelemeye çalışacağım.
1- Matematik dersinin en önemli noktası bol bol soru çözmektir. Her soru sana ya bir şey öğretir ya da pratik yaptırır. (aşırı kolay gelmiyorsa tabi)
2- Yapamadığın soruları hocana ve ya arkadaşına sorup öğrenmen ilk şıkdan daha da önemlidir. Yapamadığın soruyu anlamak seni kesinlikle ileriye taşayacaktır. Ne kadar çok soru yapamadığını öğrenirsen o kadar iyi. Bu konuda başarılı bir arkadaş edinmen faydana olacak kesinlikle*.
3- Sınav sistemi test olduğundan birinci şık yararlı olacaktır. İkinci şıkla da öğrenmeni artıracaksın bu da dolaylı olarak sınav netlerini artıracaktır. Öğrenmek demişken konuyu anlaman çok önemli ki soru çözesin. Okulda anlayamıyorsun dersi, arkadaşın bu konu da sana yardımcı olabilecektir.
4- Kitap olarak seni ne çok zorluyon ne de basit kaçan bir kitap al. Seni zorlayan bir kitap olsa iyi olur. Tavsiyem Güvender, daha da zor olmasını istiyorsan Fem kaynakları iyidir. Bunları bitirirsen Final, Karakök yayınlarına da geçebilirsin farklı tip soru görmek açısından.
-- Arkadaşın seni sadece ilk kalkışı sağlamanda yardımcı olur, yokuşları aşmak için kendini zorlaman gerekecektir.
Genelde öğrenmeye istekli arkadaşına matematik anlatmayı seven birisi olarak yazdım bu postu.
Başarılar.
Eylül 2015

Recepcan Adıgüzel bir yanıta alt yorum yaptı

fizik ve matematik bilgisi şüphesiz ki çok önemli. Bu derslerin kötüyse başarılı bir makine mühendisi olman zor. Makine için termodinamik(fizik) ve devamında bölüm dersleri alman gerekiyor. Matematik ve fiziğin iyi değilse de sevmeye çalış. Sevmediğin bir dersi almak gerçekten çok kötü bir şey. İstekliysen bu alanda devam et derim.
Recepcan Adıgüzel sizce makina mühendisi olmak için gerekli kriterler nelerdir?
Eylül 2015

Recepcan Adıgüzel bir yanıt verdi.

Büyüyünce savunma sanayinde çalışmak istiyorum. Üniversitede hangi bölümü okumalıyım?

Biraz geniş bir soru aslında. Birçok bölümden mezun olup savunma sanayisinde çalışabilirsin. Üniversite olarak ODTÜ bu konuda bilindik bir üniversitedir. Bölümlere gelecek olursak. Elektrik-Elektronik, Bilgisayar ve makine mühendisliği baştaki bölümlerdir. Elektrik& Elektronik mezunu olursan çip tasarım ve yazılımında çalışabilirsin. Bilgisayar mühendisliğinde ise program kodlamasında çalışabilirsin. Mesela bir füzenin hedefi vurması için kodlama gerekecektir. Makine mühendisliğinden mezun olursan birçok parça tasarımında çalışabilirsin diye düşünüyorum.
Benim tercihim makine veya elektrik elektronik mühendisliği olurdu.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.