Bilmek istediğin her şeye ulaş

Reyhan Yıldız, 

İşletme

"Kalp birkez kırıldı mı, hiç kimseye aldırmaz ve hiçbir şeyi umursamaz. Belki mutluluğun sonu; ama huzurun başlangıcıdır bu."

/Dostoyevsky/
..

Aralık 2014

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Hayatımızı seçimlerimiz mi, rastlantılar mı, yoksa kader mi belirler?

Su an ki hayatimin zeminin de 3ude var suanki hayatimin olumlu ya da olumsuz her yönünü ben yaptim ha pisman miyim evet ya da hayir mutlu muyum evet ya da hayir her ne olursa olsun ölüp gitcez kabullendim.
Ağustos 2014

Reyhan Yıldız yeni bir  soru  sordu.

Ağustos 2014

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Aşk ve sevgi aynı şey midir? Evlendikten sonra ya da bir zaman sonra kaybolur mu?

Hayır, aşk ile sevgi arasındaki en temel fark birisine aşık olduğunuz da onun hatalarını yanlışlarını göremezsiniz tutkuyla heyecanla bağlanırsınız yalnız sevgi ise karşınızdakinin hatalarını bile bile onu öyle kabul etmek hatalarıyla sevmektir aşk sevgiye dönüşebilirse ilişki yürür aşk karşınızdakini tam anlamıyla tanıdığınızda biter yada azalır çünkü gizem aşkı besler.
Ocak 2014

Reyhan Yıldız bir yanıt verdi.

Bir kadının mesleği, bir erkeğin ona bakış açısını etkiler mi?

Açık ve net kesinlikle etkiler. Etkilemez diyen olsada ki mutlaka her insanda bi ön yargı vardır.
Ocak 2014

Reyhan Yıldız bir yanıt verdi.

Bir bayla veya bayanla tanışmanızı sağlayabilecek en etkili ilk cümle nedir?

Öle ezik cümleler yerine gayet kendinden emin bir merhaba bile yeterli olur çoğu zaman.
Aralık 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Erkeklerin kıskançlıklarıyla nasıl başedilir?

Bence erkekler partnerlerine güvenmediklerinde ya da seven erkek kıskanır mantığıyla çoğunlukla gereksiz kıskançlık yapmaktadırlar... bazıları çok asırıya gidiyor... genel olarak kendinize güvenmesini sağladığınız takdirde kıskançlığın bir nebzede olsa ortadan kalkacağını düşünüyorum... .
Aralık 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Aldatmak bir hastalık mıdır? Yoksa alışkanlık mı? Erkekler ve kadınlar sizce neden aldatır?

Aldatmak hastalık değildir. Aldatmanın psikolojik pek çok farklı sebebi olabilir. Evrimsel psikolojik görüş aldatmanın adaptif bir yanı olduğu görüşündedir. Bu lafımdan aldatmanın onaylandığı gibi bir anlam çıkmasın. Aldatma olgusunun onaylanması ahlaki bir meseledir ve bu anlamda bilimin konusu olamaz. Evrimsel psikolojiye göre aldatma on binlerce yıl önceki atalarımıza bazı avantajlar dağlamıştır. Onların hayatta kalmasına ve başarılı üremelerine yardımcı olmuştur. Bu nedenle de "aldatma geni" bugüne kadar devam etmiş ve birçoğumuzu belli bir düzeyde aldatmaya meyilli yapmıştır. Ancak elbette, yukarıda da anlattığım gibi bu açıklama aldatmanın bahanesi olamaz.
"Evrimsel psikolojik açıklama" aldatmaya getirilebilecek açıklamalardan sadece biridir. Psikoloji teorileri içinde pek çok açıklama daha getirilebilinir. Örneğin sistem yaklaşımı karı-koca veya aile sisteminde ters giden durumlardan dolayı aldatmanın ortaya çıkabileceğini ileri sürmektedir.
Aldatmak, elbette ilişkiye büyük zarar verir ve telafisi imkansız olmasa bile bir hayli zordur. Aldatma bir hastalık değildir ve aldatan kişilerin "hasta" olması gerekmez. Sağlıklı insanlar da aldatır. Bu nedenle aldatmanın sebebini aldatan tarafın hasta olmasına bağlamak doğu olmaz (en azından tek sebep bu değildir). Aldatmanın pek çok nedeni olabilir. Ancak altını çizerek tekrar yazıyorum elbette hiçbir sebep aldatmayı meşrulaştırmaz.
Aralık 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Erkeklerin kıskançlıklarıyla nasıl başedilir?

Başedilmez kabul edilir daha etikilidir kesin çözüm : )
Aralık 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Evli birinin sosyal medyadan biriyle tanışıp kahve içmesi sizce normal mi?

O iş kahve içmeyle başlar, artık gittiği yere kadar gider.
Aralık 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Sorunlu giden ama bir türlü bitiremediğiniz bir ilişkiniz var arada sevgi olmasına rağmen sürekli kavga ediyorsunuz düzeltmeye çalışsanız en fazla 1 hafta problemsiz geçiyor en küçük kavgada hep eskiler açılıyor yinede çaba gösteriyorsunuz. Siz bu durumda olsaydınız nasıl bir karar alırdınız?

İlişkiler biz insanların doğası gereği 10 ay kadar problemsiz yürüyebilir. Ardından boyut değişmelidir. 9 ay, bildiğiniz gibi ilişkinin meyvesinin alınması gereken süredir ki tüm ilişkiler arka planda da olsa üremeye yöneliktir. İnsan beraber üreyebileceği eşi seçmeye çalışır. Arada sevgi de varsa çocuk yapılmalıdır, ilişki de kurtulur, üretken de olunur. Eğer çocuk yapılması iki taraf tarafından da istenilmiyorsa ayrılınmalıdır, belli ki sevgi çocuk yapmak istemeye yetecek miktarda değil.
Aralık 2013

Reyhan Yıldız yeni bir  soru  sordu.

Aralık 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Aldatmak bir hastalık mıdır? Yoksa alışkanlık mı? Erkekler ve kadınlar sizce neden aldatır?

Kişinin durum psikolojisine göre değişken cevapları oldukça fazla bir soru bu. Fakat temelindeki nedeni kadının erkek üzerinde hakimiyet sağlama, onu değiştirme girişimlerinde aranabilir. Bu durum ne kadar pozitif düşünülse de özünde kadının kendisine yetemediği fikrine sabitler erkeği.
Aralık 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Aldatmak bir hastalık mıdır? Yoksa alışkanlık mı? Erkekler ve kadınlar sizce neden aldatır?

Aldatmak aslında insanın kendini küçültmesidir... belki de karsı tarafa bir seyler kanıtlama cabasıdır. .
Aralık 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Sizce en güzel meslek hangisidir?

Bence en güzel meslek diye bir şey yoktur. Kişiye uygun meslekler olabilir kabulümdür ama bana göre (eğer meslekten sayılırsa) rahat bir emeklilik en iyi meslek olacaktır. : )
Şubat 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Eşler arası yaş farkı ilişkiyi olumsuz yönde etkiler mi?

Sizce de etkilemez mi?

Günümüz dünyasında sınıfsal ayrılıkların etkilediğini düşünecek olursak, bireylerin görsellik olayını sorun teşkil ettiğini var sayarsak, maddi olanakları saymayacağım etkilemez mi? :)
Şubat 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Eşler arası yaş farkı ilişkiyi olumsuz yönde etkiler mi?

Aristo, ataerkil bakış açısı ile de olsa "Ya 10 yaş genç, ya da Asyalı ile birlikteliği" mantıklı olarak nitelendirmiştir. Asyalı kesinlikle bir Irk ayrımı için değil, sadece biyolojik yaşlanma olarak çok daha "genç" kaldıkları içindir. Maksat, kadının menapoz dönemi ile erkeğin antropoz dönemini denk getirmektir aslında, sonuçta günümüz sosyal yapısında çok daha fazla yıpranıp güçten düşen erkek sayısı o döneme göre fazladır. Fakat her türlü birliktelikte "yaş" öncelik sırasında çok yüksek olmamalıdır, sonuçta mühim olan bireylerin "ortak" paylaşımlarıdır "ilişki" çerçevesinde, ve bunlar elbette ki yaş ile de orantılı olsa da, daha çok sosyal, karakteristik konularla ilgilidir. Değişim süreçlerinde de yeni keşiflerini ve fikirlerini dürüstçe paylaşıp senkronize bir şekilde "gelişir" ise bireyler, o ilişkide kimin kaç yaşında olduğu konusu önemini yitirmekten öteye gitmez...

Şubat 2013

Reyhan Yıldız bu yanıtı beğendi:

Gitti gidiyor vb. alışveriş sitelerinden ithalatçı firma garantili telefon alınırsa herhangi bir sorun çıkar mı?

Merhaba ; Şöyle söyleyeyim size. Aldığınız ürün hangi ithalat firmasından olursa olsun faturası ve garanti belgesi olsun hiç bir sorun çıkmaz. Eğer hakkınızı yemeye kalkarlarsa elinizde faturanız var kapı gibi gidip Tüketici haklarında hakkınızı arayabilirsiniz. Ama burası Türkiye haklı iken haksız duruma düşenlerde gördüm. Bu ithalatçı firmaya özel değil KVK şikayet araştırmaları yaparsanız o gibi firmalarından binlerce kişiyi mağdur ettiğini görürsünüz. Demem odur ki faturanız ve belgeniz olsun elinizde hiç birşeyden korkmayın. Dikkat edeceğiniz noktalar şunlar Telefon nerden ithal edilmiş ? Orjinal mi ? Faturası var mı ? İthalatçı Firma garantisi hangi şirketin üstüne ? Bunlarda sıkıntı yoksa çok ucuz fiyatlara orjinal ve ucuz bir ürüne sahip olabilirsiniz. Eğer sıkıntı olursa arkadaşlardan mesaj atsınlar konuşmak istedikleri konuyu cevaplarım. İyi günler umarım yararlı olmuştur.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Ziraat Mühendisliği

52 Kişi   14 Soru

Tarım

65 Kişi   26 Soru

Tarım Bakanlığı

37 Kişi   5 Soru

Ziraat Teknikeri

8 Kişi   3 Soru

Toprak

16 Kişi   8 Soru

Müzik

2983 Kişi   472 Soru

Eğitim

4377 Kişi   643 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

Bilgisayar

2634 Kişi   444 Soru

Sinema

3254 Kişi   301 Soru

Muhabbet

2155 Kişi   2357 Soru

İnsan Davranışları

3847 Kişi   962 Soru

İş Hayatı

2459 Kişi   325 Soru

Fotoğrafçılık

1949 Kişi   167 Soru

Girişimcilik

3698 Kişi   363 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2407 Kişi   175 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3682 Kişi   280 Soru

Varoluş Hakkında

2903 Kişi   1060 Soru

Kitaplar

3143 Kişi   269 Soru

Filmler

3386 Kişi   192 Soru

Gerçek Hayat

842 Kişi   102 Soru

Yazılım Geliştirme

1232 Kişi   187 Soru

Geyik Muhabbeti

1437 Kişi   816 Soru

Dinler

1125 Kişi   329 Soru

Öğrencilik

2360 Kişi   123 Soru

Felsefe

1947 Kişi   501 Soru

Mekan Önerileri (İstanbul)

825 Kişi   69 Soru

Teknoloji

2008 Kişi   587 Soru

Sosyal Medya

1442 Kişi   213 Soru

inploid

1197 Kişi   714 Soru