Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazılım Geliştirme Uzmanı Özgür Öztürk inploid.com'da 2 soru sordu, 18 soru yanıtladı ve 8 takipçisi var.

Nisan 2015

Özgür Öztürk bu yanıtı beğendi:

Bilgisayar Programcılığı bölümündeyim ve ders olarak Java ve C# görüyoruz. ilk dönemler olduğu için biraz gevşek bıraktım dersleri, ve kafa şimdi dank etti programlamaya giriş yapmak istedim. Haftaya Java, ondan sonraki hafta C# vizesi var. Çalışmaya hangi dilden başlamalıyım?

C#'ın etkilendiği diller arasında java da var. İlk hafta java sınavınız varsa javaya çalışmanız daha mantıklı. Javada ve ya c# ta ileri düzey konulara girilmeyecekse değiskenlerden tutun sınıf tanımlamalarına kadar birbirine çok benzerler. Çok az bir farklılık vardır. Örenek vermek gerekirse javada foreach dögüsü yoktur onun yerine for döngüsünü parametrelerini değiştirsiniz ama c# ta vardır. Java ve c# etkilendiği dillerin arasındada C vardır. Kısacası her hangi birine çalıştığınızda diğerine adapte olmanız çok zor olmaz.
Mart 2015

Özgür Öztürk bir yanıt verdi.

WPF DataGridView görsel hatası neden kaynaklanabilir?

Bir Allah'ın kuluda bir cevap yazsın. Neyse ben hallettim İnploid'in bana faydası yok ama ben yinede bir faydası olur diye yazıyorum.

Sorun DataGridView denetiminin "EnableRowVirtualization" özelliğinden kaynaklanıyor. Bu özellik varsayılan olarak "true" değerinde. Değeri "false" yapınca sorun ortadan kalkıyor...
Mart 2015

Özgür ÖztürkMehmet Ünal kişisini takip etmeye başladı

Mehmet Ünal, Yazılım Geliştirme Uzmanı, @mehmetunal

Mart 2015

Özgür Öztürk yeni bir  soru  sordu.

Kasım 2014

Özgür ÖztürkBurcu Ateş kişisini takip etmeye başladı

Burcu Ateş, Mühendis, @burcu_ates

Kasım 2014

Özgür Öztürk bu yanıtı beğendi:

Bana maddi açıdan getirisi olabileceğini düşündüğüm bir e-ticaret sitesi yaptırmak istiyorum. Sitenin getirisi olmaya başladıktan sonra sitenin kodlarını yazan yazılımcı sitenin kaynak kodlarını yazdığı için herhangi bir hak veya pay talep edebilir mi? Bunun hukuki sonuçları nelerdir?

Siteyi legal yollardan yaptırın. Öncelikle sizin bir şirket olmanız lazım, şahıs şirketi bile olur, mesele legal yollardan kazancınızı sağlıyor, verginizi ödüyor olmanız ki devlet yasalarıyla sizin şirketinizi korusun. Ardından site yapan bir firmaya gidin, bir sözleşme yapın, sözleşmenizde kaynak kodlarının sizin malınız olacağı da dahil olsun. Ücreti mukabilinde tüm web sitesi firmaları sizin olan ya da olacak olan tüm haklarınızı size verecektir.

Tabii ki parayı korsan kazanacağım, vergisini ödemeyeceğim, sitemi de en ucuzundan yaptıracağım gibi bir düşünceyle yola çıkmışsanız yasalar sizin hiçbir hakkınızı korumayacaktır. Devlet en büyük mafyadır sadece haracını verenleri korur, haracı da kasanıza girenin yarısı kadardır, sadece bir gün mahkemelik olursanız mahkeme masraflarını yine sizin ödemeniz koşuluyla sizi korusun diye...

Yanlış anlaşılmasın böyle yola çıkılmaz, böyle para kazanılmamalı falan demiyorum. Ticaret dünyasında nasıl devlet en çok nasıl soyarım diye bakıyor ve soyuyorsa bir tüccar da insan sağlığı ve can güvenliğini tehlikeye atmadığı sürece devletin soygununa karşı tedbirini almalı. İşini kendini nasıl en az soydurarak yapabileceğinin yollarını bulmalıdır. Yazdıklarım sadece yasal yollarla korunabilmenizle ilgili. Yoksa sıfırlanamayan 30 miyon avrolar, oğulcuğa alınan gemicik filoları, babaya göt değmemiş saray ve jet, bir de göt değmemiş cami döneminde tabii ki bence vergi ödemeden güvenli bir şekilde yürüyebilecekseniz yürüyün.

Diğer arkadaşın yazdığı gibi bir yol da seçebilirsiniz, küçük bir mafya kiralamak muhtemelen sürekli asıl mafyaya (devlet) kasanın yarısını vermekten daha ucuza gelecektir... El sıkışırsınız, namussuzluk yapanın da sıktırırsınız topuğuna...
Kasım 2014

Özgür Öztürk bir yanıta alt yorum yaptı

Osman bey, hayır benim kastettiğim alan "SAĞ ÜST" kısım "sol alt değil". Ayrıca Linux içinde değil VmWare arabiriminde. O sağ üst alanda Ağ, Dvd Sürücü, USB sürücülerin durumunu gösteren bir bölüm var. Sizin sorun yaşadığınız USB sürücüsü orada pasif (saydam) simge ile gösteriliyordur büyük bir ihtimalle orada sağ tıklayıp "Connect from host" 'a tıklayın. Ben sorunun bu olduğunu düşünüyorum hala...
Osman bey, USB takıldığı zaman sağ üst köşede pasif olarak (saydam renklerde) bir USB simgesi çıkar üzerine gelin şu an hatırlayamadım ama sağ tıklama olması lazım menü açılacak ve "Disconnect from host" menüsüne tıklayın eğer kurulumda bir sıkıntı yoksa USB sanal makinede devreye girecektir.
Kasım 2014

Özgür Öztürk bir yanıt verdi.

Sanal makineye bağlı flash diske erişimi nasıl sağlarım?

Osman bey, USB takıldığı zaman sağ üst köşede pasif olarak (saydam renklerde) bir USB simgesi çıkar üzerine gelin şu an hatırlayamadım ama sağ tıklama olması lazım menü açılacak ve "Disconnect from host" menüsüne tıklayın eğer kurulumda bir sıkıntı yoksa USB sanal makinede devreye girecektir.
Ekim 2014

Özgür ÖztürkÖzden Alperen Çal kişisini takip etmeye başladı

Özden Alperen Çal, Otomotiv Mühendisi, @ozdencal

Karabük Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği, KBÜ Taşıt Teknolojileri Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi, Karvolt Elektromobil Software Development Specialist, Co-Founder of Yuki 3D www.yuki3dp.com

Ekim 2014

Özgür ÖztürkSadık Dereköy kişisini takip etmeye başladı

Sadık Dereköy, Yazılım Mühendisi, @sadikd

Ekim 2014

Özgür ÖztürkTurgay Çakır kişisini takip etmeye başladı

Turgay Çakır, Web Tasarımcısı, @turgaycakir

Ekim 2014

Özgür Öztürkİlyas Ağlar kişisini takip etmeye başladı

İlyas Ağlar, Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi, @ilyasss

Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisligi...

Ekim 2014

Özgür ÖztürkErhan Kabakci kişisini takip etmeye başladı

Erhan Kabakci, Ses Mühendisi, @kabakses

bana lolo yapmayın, yüreğimi yakmayın.

Ekim 2014

Özgür ÖztürkWinterwitch kişisini takip etmeye başladı

Winterwitch, Executive Chef, @ilkesanlav

.

Ekim 2014

Özgür ÖztürkUnluckypod kişisini takip etmeye başladı

Unluckypod, Serbest Meslek, @unluckypod

Ekim 2014

Özgür ÖztürkMESUT YALGIN kişisini takip etmeye başladı

MESUT YALGIN, Bilgisayar Mühendisi, @mesutyalgin

Eylül 2014

Özgür Öztürk bu yanıtı beğendi:

Wordpress'te hazırladığım bir blog sayfam var. Blog sayfama reklam almak istiyorum. Tema seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

Açık renklere dikkat et. Çok açık üzerine çok koyu renk tercihi yapma derim. Ayrıca renklerin insan üzerinde etkileri vardır onlara bak araştır ona göre seçimlerini gerçekleştir derim... .
Eylül 2014

Özgür Öztürk bu yanıtı beğendi:

Kendi sitemin reklamını nasıl yapabilirim?

Sitenizin adresini sorunuzun altına yazarak başlayabilirdiniz.
Daha Fazla