Bilmek istediğin her şeye ulaş
Şubat 2018

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Tekstilde aynı model olup farklı renklerde satılan ürünlerin fiyatları neden farklıdır?

Tekstil ürünlerinin gördüğü; renk, tuşe, finish prosesine göre maliyet değişmektedir.
Pek çok şekilde renk ürün gamına göre farklı metodlarla oluşturulabilmektedir.
Ürüne vermek istenen tuşe ( doku hissi) , görünüm renk ( eskitme efektli antik boya gibi vs)
kumaş boya olarak yapılan örn: t-shirt bu Ürünün soluk renkli görünmesi istenirse kumaş boya mal özel bir yıkama yapılarak soldurulur bu maliyettir. ( yıkama daha uygun fiyatlıdır)
yada ürün yarı mamül boyasız kumaştan yapılır sonra parça boya yapılarak renk verilir buda ek maliyet olarak ürüne yansır. ( parça boya yıkamaya göre daha fiyatlıdır)
yada ipliği boyalı çizgili( ringel) bir s-shirt ile kumaş boya kumaşın fiyatı aynı değildir aynı ürün dikildiğinde buda maliyete yansır.
denim ( jean) yıkamalara göre renk alır ve aynı model aynı kumaş dahi olsa;
yıkama nın ağırlığına göre;
taş yıkama
tint yıkama
tint+taş yıkama ,
ağartma +yıpratma vs..
Şubat 2015

Seda Atadan bir yanıt verdi.

'Kalbim hâlâ çok sıcak, fazla uzaklaşmış olamaz'. Bu replik size göre nasıl?

Bence gayet başarılı //gözden uzak gönülden ırak :) pozitif karşılığı olarak alışkanlık yapabilir
Aralık 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Hayal gücümüzün gelişmesi için hangi kitap veya filmleri önerirsiniz?

Filmler;
 • big fish
 • eternal sunshine spotless my mind
 • arizona dream
 • tüm tim burton filmeleri ( corps bride,
 • velvet goldmine
 • vanilla sky
 • fantastic filmler( lord of the rings, star wars...)

liste çok aslında ...
ilk kitap küçük prens :) geldi aklıma tanrıların arabaları unutulmaz:) ilk başlangıç
Aralık 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Kendiniz için de, başkaları için de iyi olacağını düşünerek bir şey yapıp, başarısızlığa uğradığınızda ne yaparsınız?

Bence; denemeye cesaret edip yol almak için çabalamaktır başarı! Varacağı yerden daha önemlisi; kendine ve insanlara verdiğin mücadele hissinin tatminin edici olmasıdır.

Her deneyim bizi yenisi için hazırlar ve güçlendirir.'' başarı kime göre neye göre lafı'' geliyor aklıma ne zaman bu konular hakkında soru görsem :) benim cevabım basit samimiyeti ve istenilen şey, proje, iş, konu her ne ise olan olan tutkunun inancın verdiği mutluluktur. sonuç olarak keyifli bir huzur duyarım kendimi de denediğim için tebrik ederim.

sonuçları insanlar çabuk unutur ama asla geçirilen günlerin biriktirdiklerini unutamaz. . .
Kasım 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Baba figürünün ailede bir otorite simgesi olarak kullanılması sizce çocuğu babasıyla daha yakın ve samimi bir ilişki kurmaktan alıkoyuyor mu?

Bence çoğu sorun burada başlıyo. , baba. Çok mesafeli olmadığı durumlarda da aynı şey olabilir; örnek vermek gerekirse annelerin baba figürünü çocuklarda kullanması gibi.

Ben oldukça anlayışlı bi ailede büyüdüm diyebilirim, ancak ; babamı tanımam annemin haklı nedenleri yüzünden ( seda=5 erkek evlat) babam dan çekinme döneminin sona erip anlaşılması ve '' asıl izin istenecek yumuşak kalp , oyun arkadaşı baba imiş '' demem 15-17 yaşlarımı buldu sanırım.

Bunun dışında ki gözlemim örf adet gelenekler ne kadar keskin olsa da insanların gerçekleri görüp kabul etmeleri için 2 taraflı yaklaşım şart; babalık annelik kitabı yok yap boz formatta öğreniliyor sanırım :). Türk toplumlarında da Baba olmak zor demeden edemeyeceğim. Baba olma algısı da bu neden ile, çocukla kurduğu diyalog yerine, babanın çevresindeki tepkileri; çocuğunun davranışları toplumun onaylayıp onaylamaz nitelikte olduğu ile sınırlı kalıyor. Gitgide düzelen bu durumlar yıllarave zamana göre aşınıyor, Mutlak suretle bir önceki nesil sonrakini geçiyor malum boynuz :))) . İyi boynuz olmanız dileği ile konuyu kapatırım.
Kasım 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Yazın serin tutan kışın ise sıcak tutan kumaşlar hakkında bildikleriniz nelerdir?

İki sorununda tek cevabı var: Yün. Yün, kışın sıcak yazın serin tutar. Nedeni ise; nem çekme kabiliyeti en yüksek elyaf türüdür, ne içteki havayı dışa ne dıştaki havayı içe verir bu da ısı yalıtımını sağlar. Köylerde eskiden yaşlı amcaların yaz kış yün şapka (takke, bere) giymeleri bu neden iledir.
Yazları en serin tutanı genelde keten olarak biliriz ama bunun nedeni; yünün hem kullanım hem de konfor olarak diğer elyaflardan daha zor oluşu (çabuk keçeleşmesi vb). Yünden sonra keten hem hafif hem de doğal elyaf olarak yazın tercih edilmektedir, pamuk elyafı ile de kolaylıkla karışımlı olarak kullanılabilmesi artı bir özellik olduğu içindir (keten elyafı yapısı itibari ile çok kırışır ancak pamuk keten karışımlı giyim eşyası kullanımı için daha konforludur ütü tutması daha yumuşak olması gibi özellikleri sağlamak için). Bir tekstil giyim eşyasında öncelik her zaman kullanıcının yaşam koşullarına uygun kaliteyi yakalamak önem kazanır buna göre istenen niteliklere, görünüme ve kullanıma uygun giyim eşyaları yapılır.
Ekim 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Unutamadığınız ibret verici bir hikayeniz var mı?

İbret mi bence reality show tadında olmuş soru cevaplamaktan korktum hatta vazgeçtim
Ekim 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Haftalık veya günlük ortalama ne kadar süre kitap okursunuz? Kitap okuma alışkanlıklarınız nelerdir ?

Kitaba bağlı demek ayıp ama cidden öle kimisi okutur 250 sayfa kimi 3-5 bitirmeden de yenisine geçememk gıcıktır 1-2 kitabı okuyup aldatmak bu durumlarda mübahtır
Ekim 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Hayat size en çok neyi öğretti?

Nothing sanırım halen anlamakla meşgulüm ilerleme 0 :) ama keyif almaya devam
Ekim 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Çay şekerli mi içilmeli yoksa şekersiz mi? Neden?

Şekersiz içiyorum . Kesinlikle şekersiz içilmeli , çayın kendi tadını almak için, ama bildiğim kadarı ile çayın fazlası denir eksiği yapıyor abartmamak lazım :)
Ekim 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Satış danışmanları ne yapınca sinirleniyorsunuz? Sizce müşterilerle ilgileniyorlar mı yoksa amaçları sadece satış mı yapmak?

Bence bir mağazaya girer girmez ne arıyorsunuz ? Sorusuyla gelenler itici henüz bakmadan tepende dikilmeleri iğreti ediyor. Sonuçta görevlerini yapmalılar biraz size de alan tanımaları gerekir rahat ve huzurla gezebildiğin bir yerde soru sormak istediğinde ulaştığın danışman olan mağazalardan daha verimli alışveriş yapılıyor kanısındayım.
Ekim 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Kadınların en çok hoşuna giden parfüm hangisidir?

Valla çok çeşit ama son dönemde Jasmine Noir Bulgary çok kadın kullanıyor, ama bence favori Burberry Beat, tavsiye ederim. :)
Ekim 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Ekim 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Why so serious?

Hush hush! I am on the game ;) so just poker face
Eylül 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Hangi dizide kimin karakterini oynamak isterdin? Neden?

 1. fringe, ajan olivia dunham :) çünkü ;çok heyecanlı farklı
 2. how ı met your mother, çünlü; robin güzel geyik sırık :)
 3. lost , kate çünkü ???
 4. ally mc beal , ally ( bu kesinlikle ironman için :))
Eylül 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Dexter'ın senaryosunu benim gibi şairane bulan var mı?

Dexter , Bildiğim kadarı ile İncil den alıyor konuların kökenini hatta günahların ana temalarında şimdiye kadar pek çok dini temalı klasik ve ünlü tabloyu kullanarak ilerliyor. Dizi genel portresinde böyle sanat ve biraz canilik içeren bir türde de olsa anlatıma katılmış olması mistik bir yapısı ise incil kaynaklı bu nedenle; şiirsel olduğuna katılıyorum
Eylül 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Konuşmak mı daha zordur yazmak mı?

Konuşmak sanırım, yazı ile ifade daha net olabiliyor ancak his geçişi konuşmak kadar karşı tarafa anında geçmeyebilir.
Eylül 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

İnsanı çıkarları mı yönetir istekleri mi?

İstekler sonuçlandığında manevi bir doyum olduğuna göre bu doyum sizi mutlu ettiğine göre mutluluk tırnak içinde :) ''çıkar'' olarak algılanırsa evet çıkarlar yönetir.
Eylül 2014

Seda Atadan bir yanıt verdi.

Miyop derecesi geriler mi? Nasıl geriler?

İlk okuldan beri gözlük sorunsalı olan biri olarak :) göz numaram miyop 6.5 dan 4 e düştü yaş 32 den sonra sonra , kız kardeşimde aynısı olmadı sanırım ırsi denemez kişiye göre değişkenlik gösteriyor, 40 üstünde ise yakın (hipermetrop) sorunu başladığında miyop un gerilediği söylüyor doktorlar . Gözlük takarak gerilemedi kesin kanısındayım :)
Daha fazla göster

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler