Bilmek istediğin her şeye ulaş
Aralık 2015

Seda Sinek  bir yanıt verdi.

Herhangi bir rakam yazdığımda 3 ile çarpacak bir program yazmak istiyorum. Bunu hangi yazılım diliyle (sıfırdan öğrenerek) daha çabuk yapabilirim?

Kendini programlama konusunda geliştirmeye çalışman çok güzel. Ama programlar, basit algoritmalar üzerinden çalışır. Yani öncelikli amacın işlem basamakları(algoritma) oluşturmak olsun, göreceksin ki işin daha da kolaylaşıyor :) Tavsiyem şudur: Önce algoritma örnekleri üzerinden git. Herhangi bir yardıma ihtiyacın olursa yazabilirsin, genç arkadaşlarima seve seve yardım edebilirim.. Kolay gelsin, başarılar.. :)

Öneri:iibf.erciyes.edu.tr/guven/Yapi/VYA01. Pdf
(Algoritma mantığı için işine yarayabilir , ama daha çok algoritma çalışmalısın tek başına yeterli değil...)
Ekim 2015

Seda Sinek  bir yanıt verdi.

Teknik bilişim son sınıf öğrencisiyim. Kod yazmayı seviyorum hatta şu anda Android'e merak saldım. Meslek olarak Bilgisayar Programcılığı istiyorum fakat hocalar "iyi bir bölüm değil gitme" diyor. Sizin fikriniz bu bölümle ilgili nedir?

Merhaba, her sektörde sorunlar vardır. Ama önemli olan senin ne isteyip ne istemediğin. Araştırma ve sürekli bir şeyler öğrenmen gereken bir bölüm 'Ben araştırma yapmaktan yorulmam ve bu tempoya ayak uydururum ' diyorsan; aramiza hoş geldin :)