Bilmek istediğin her şeye ulaş

Selim Ayaydın,

Kimya Bölümü Öğrencisi

“Beyin sadece en çok söylediğiniz şeye inanır. Ona kendiniz hakkında ne söylerseniz, onu yaratacaktır. Başka seçeneği yoktur.” Shad Helmstetter

Ekim 2014

Selim Ayaydın

Yabancılar ile Türkler Arasındaki Komik fark

Yabancılar polise VLC player atar. Bizimkiler molotof : D
13532
Ekim 2014

Selim Ayaydın

Al işte bide böyle hayvanlar var

Banyoda doğum yaptı ve öldürdü
Böyle serefsizlerde var

Batman’da, girdiği ilişki sonucu hamile kalan ve ailesinden gizli olarak banyoda doğum yapan 19 yaşındaki C.K., doğurduğu bebeği 21 bıçak darbesi ile öldürdü. Batman Petrolkent Mahallesi’nde oturan C.K., bu sabah kanama nedeniyle Batman’daki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne gitti.

1397
Ekim 2014

Selim Ayaydın

Var mı böyle bir şerefsizlik ya

Hakkari'de askere saldırı: 3 şehit
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde silahlı saldırıya uğrayan 3 asker şehit oldu. Hakkari Valisi Yakup Canbolat, şehitlerden 2’inin uzman çavuş, 1’inin de er olduğunu açıkladı.
1397

1397

1397

1397
Ekim 2014

Selim Ayaydın

Hani gazeteler hep yalan söylerdi ?

Hani gazeteler hep yalan söylerdi ?


1532
Ekim 2014

Selim Ayaydın

SON AYLARIN EN ÇOK PAYLAŞILAN HABERİ

İki psikiyatri uzmanı, 10 yıl kadar önce bir teori ortaya atmış şöyle ki;
"Cehalet, gerçek bilginin aksine, bireyin kendine olan güvenini artırır. "

Ve bunun üzerine bir araştırma başlatıldı. Fizyolojik ve zihinsel alanda yapılan çeşitli uygulamaların sonucunda şu bulgulara ulaşıldı:
· Niteliksiz insanlar ne ölçüde niteliksiz olduklarını fark edemezler.
· Niteliksiz insanlar, niteliklerini abartma eğilimin-dedir.
· Niteliksiz insanlar, gerçekten nitelikli insanların niteliklerini görüp anlamaktan da acizdirler.
· Eğer nitelikleri, belli bir eğitimle artırılırsa, aynı niteliksiz insanlar, niteliksizliklerinin farkına varmaya başlarlar.
Cornell Üniversitesi'ndeki öğrenciler arasında bir test yapıldı ve klasik "Nasıl geçti? " sorusuna öğrencilerden yanıtlar istendi...
Soruların yüzde 10'una bile yanıt veremeyenlerin “kendilerine güvenleri” müthişti. Onların "testin yüzde 60'ına doğru yanıt verdiklerini" düşündükleri; hatta "iyi günlerinde olmaları halinde yüzde 70 başarıya bile ulaşabileceklerine inandıkları" ortaya çıktı.
Soruların yüzde 90'ından fazlasını doğru yanıtlayan-lar ise “en alçakgönüllü” deneklerdi; soruların yüzde 70' ine doğru yanıt verdiklerini düşünüyorlardı.
Tüm bu sonuçlar bir araya getirildi ve Dunning-Kruger Sendromu'nun metni yazıldı:
“İşinde çok iyi olduğuna” yürekten inanan ‘yetersiz’ kişi, kendini ve yaptıklarını övmekten, her işte öne çıkmaktan ve aslında yapamayacağı işlere talip olmaktan hiçbir rahatsızlık duymaz! Aksine her şeyin hakkı olduğunu düşünür!
Ancak bu ‘cahillik ve haddini bilmeme’ karışımı mesleki açıdan müthiş bir itici güç oluşturur.
‘Eksiler’ kariyer açısından ‘artıya’ dönüşür.
Sonuçta, ‘kifayetsiz muhterisler’ her zaman ve her yerde daha hızlı yükselirler…
Bu arada, gerçekten bilgili ve yetenekli insanlar çalışma hayatında ‘fazla alçakgönüllü' davranarak öne çıkmaz, yüksek görevlere kendiliklerinden talip olmaz, kıymetlerinin bilinmesini beklerler... Tabii beklerken kırılır, kendilerini daha da geriye çekerler... Muhtemelen üstleri tarafından da ‘ihtiras eksikliği’ ile suçlanırlar... "
N'olur fazla mütevazi olmayın! ...
"Siz de çevrenize şöyle bir bakın" diyeceğim ama eminim bu satırları okurken bile aklınızdan bir dolu yüz, bir dolu isim geçti...
Bence Dunning ile Kruger'in, bu çalışmalarıyla 2000'de, Nobel yerine Harvard Üniversitesi'nin Ig Nobel'ini alma nedeni "cahil olmamalarıydı".
Gönlümün nobelini bu ikiliye vererek yazımı Bertrand Russel'in bir sözüyle bitiriyorum:
“Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır. ”
Lütfen Paylaşın ... .
Ahmet Şerif İzgören
Eylül 2014

Selim Ayaydın

Gülmekten karnım agrıdı :D

Gülmekten karnım agrıdı : D

1601
Eylül 2014

Selim Ayaydın

Eylül 2014

Selim Ayaydın

Vektörel Çizim yapmak bu siteyle harika

Vektörel Çizim yapmak hiç bu kadar kolay olmadı hemde ücretsiz
Site : weavesilk.com/? Nhtb

Benim çalısmam
10997
Eylül 2014

Selim Ayaydın

Şiddetli güneş fırtınası dünyaya doğru ilerliyor!

GÜNEŞTE meydana gelen patlamaların yarattığı şiddetli bir fırtınanın dünyaya doğru ilerlediği belirtildi. Dünyanın çok yakınından geçmesi ön görülen patlamanın, dünyadaki uydu haberleşme sistemlerini, radyo dalgalarını ve manyetik alanları etkilemesi bekleniyor.

Yüksek enerji ve manyetik alan taşıyan plazmanın, önümüzdeki birkaç gün içinde atmosferdeki manyetik alanı bozabileceği bildirildi. Colorado' daki Uzay ve Hava Tahmin Merkezi'ndeki (NOAA) yetkililer kuvvetli güneş patlamasının etkilerine karşı uyarı yaptı. Uyarıda Güneş'in tam ortasında meydana gelen bu patlamanın 'potansiyel olarak' dünyada güçlü etki yapmasının beklediği belirtildi.

ABD'de 10 Eylül 18.15'te gözlemlenen patlamanın, önümüzdeki 2 gün içerisinde dünyadaki GPS uydu, haberleşme ve radyo sistemlerini etkilemesi bekleniyor. Uzay ve Hava Tahmin Merkezi yetkilisi Tom Berger konuyla ilgili, şöyle dedi:

2350

"Bu patlamanın uydu ve radyo istasyonlarında büyük etkiler yaratmasını beklemiyoruz. Bu seferki patlama korkutucu olan değil. "

Berger, dünya'nın kuzeyinde yaşayan insanların, bu patlamanın etkilerini Kuzey ışıklarının benzeri olarak görebileceklerini söyledi. Saatte 2.5 milyon mil hızla dünyaya ilerleyen patlamanın, cuma günü erken saatlerde etkisini göstermesi bekleniyor. Ağustos ayından bu yana, son dönemde Güneş'te çok sık ve orta büyüklükte patlamalar yaşanıyor. En son 24 ve 26 Ağustos'ta yaşanan bu ve benzeri patlamaların doğrudan insanlara zarar vermeyeceği ve fırtınanın zararlı etkilerin atmosferin içine girdiklerinde yok olduğu biliniyor.
Eylül 2014

Selim Ayaydın

Canon 7D Mark II tanıtım öncesi sızdı.Canon beş yıl aradan sonra EOS 7D modelini yenilemeye hazırlanıyor.

Orijinal EOS 7D’nin çıkışından tam beş yıl sonra Canon, amatör ve profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilen DSLR fotoğraf makinesinin halefi EOS 7D Mark II’yi birkaç gün içerisinde kullanıcılarla buluşturacak. 16 Eylül’de Almanya’da gerçekleşecek Photokina etkinliğinde görücüye çıkacak yeni cihaz tanıtım öncesinde sızdırıldı.
Canon 7D Mark II, EOS 7D’nin tasarımını büyük oradan koruyor, ancak donanım tarafında önemli gelişmelerin yer aldığı görülüyor. Sağlam magnezyum alaşımlı gövdeden oluşan 7D Mark II’de 20,2MP çözünürlüklü CMOS sensör yer alıyor. Tüm noktaları çapraz 65 noktalı otofokus sistemiyle donatılan 7D Mark II’de bunlara ek olarak Dual DIGIC 6 görüntü işlemcisi, dahili GPS, Full HD 60fps video kaydı, toz geçirmez yapı, saniyede 10 kare ve maksimum 16.000 ISO değeri öne çıkan özellikler olacak.

7250
Eylül 2014

Selim Ayaydın

Erkek - Kadın ws :D

Evlenmemiş erkeğe; Bekar.
Evlenmemiş kadına; Evde kalmış kadın denir ...
Erkekler; kendi aralarında önemli konular üzerinde düşünürler.
Kadınlar, kendi aralarında çene çalarlar ...
Erkeklerin sosyal hayatlarında duydukları önemli haberlerdir
Kadınların duydukları dedikodu ...
Erkek aile işleri üzerinde başarılı ise aile reisi!
Kadın başarılı ise dizginleri ele almış ...
Erkek eşiyle ilgiliyse centilmen ...
Kadın kocasıyla ilgiliyse kıskançtır.
Erkeğin kırkındaki hali en güzel çağına gelmiş olgun ...
Kadın kırkına gelmişse kocamış'tır.
Erkeğin eli açıksa ailesinden hiçbirşey esirgemeyen ...
Kadının eli açıkca har vurup, harman savurandır.
Az konuşan erkek; ağır başlı
az konuşan kadın soğuk ve kibirli.
Çok konuşan erkek; içten
Çok konuşan kadın; geveze'dir ...