Bilmek istediğin her şeye ulaş

Selim Goral, 

SEO Danışmanı

SEO Danışmanı Selim Goral inploid.com'da 0 soru sordu, 1 soru yanıtladı ve 7 takipçisi var.

Kasım 2012

Selim Goral bir yanıt verdi.

İnternet siteleri için en önemli arama motoru optimizasyonu kriterleri nelerdir?

SEO'da en önemli şey backlink alımı değildir.Şayet ne siteler gördüm ki 2 tane backlink e sahip olup 1.,2. sırada yer alıyor.Başarılı bir SEO çalışması ilgi ve emekle olur.Backlink tabii ki önemli fakat backlink döşeyerek SEO yapan arkadaşların %70 i son google güncellemeleriyle patlamış ve sitelerinin sıralamaları tepetaklak olmuştur sağlıklı bir seo çalışması yaptırmak veya yapmak istiyorsanız siteyi backlink döşeyecek bi amcama emanet etmeyin,güncel tutun anahtar kelimelerinizi doğru ve özenle girin ve google'ı küçümsemeyin çünkü kendisi hemen hemen bir insan.
Kasım 2012

Selim Goral bu yanıtı beğendi:

İnternet siteleri için en önemli arama motoru optimizasyonu kriterleri nelerdir?

SEO bana göre 3 ana esastan oluşur,

  1. Belirlediğiniz anahtar kelimeyide içeren çekici bir başlık yazın. Ama öncelikle hedef kitlenizi düşünün arama motorlarını değil, çünkü SERP (Search Engine Page Results) olarak tabir edilen arama sonuçları sayfasında üst sıralarda olmanız hedefinize ulaşacağınız anlamına gelmez. Üst sıralarda çıksanız bile konunuzla alakasız internet kullanıcılarını sitenize çekmeniz hitinizi arttırsa bile bounce rate diye tabir edilen sitenizinden hemen çıkma oranını yükseltecektir. Böyle bir durumda kayıt, satış veya reklam geliri hedeflerinizden daha çok uzaklaşırsınız.
  2. Önem verdiğiniz anahtar kelimeyi blog yazıyorsanız makalenizde, eğer web sitesi sahibi iseniz açılış sayfasında 2-3 defa tekrar edin. Blog yazarları için ilk paragrafta anahtar kelimenizin bulunması avantaj sağlayabilir.
  3. Özellikle blog sahibi iseniz içerik tekrarlarından kaçının ve ilgili sayfalarınızı birbirine linkleyin.

Temel olarak bunlarla beraber doğru kelime ve ifadeleri bulmanızda Google'ın anahtar kelime aracı size yardımcı olacaktır.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

SEO (Search Engine Optimization)

180 Kişi   50 Soru

Danışmanlık

99 Kişi   6 Soru