Bilmek istediğin her şeye ulaş
Kasım 2012

Selis Çataklı

Dedikodu yapmanın insanı rahatlattığı doğru mu?

Birisinin üzmesi, değersizlik, yalnızlık, kıskançlık gibi duygular ile bazı kişiler baş etmede zorlanır. Kendi iç dünyasında oluşan bu olumsuz duygulardan kurtulmanın bir yolu da sevmediği birisi hakkında olumsuz bir şey konuşmak veya haber duymaktır. Böylece kişi kendisini daha iyi ve mutlu hisseder.

Kısacası kendi iç dünyasındaki olumsuz duyguyu öteki insanlara yükleyerek bir çeşit terapi yapar. Dedikodu yapan çoğu kişi bunun i yi bir şey olmadığını kabul eder. Ancak yapmaya devam eder ve hatta suçluluk duyabilir.
  • 3 Yanıt
Kasım 2012

Selis Çataklı

Dublör olmak için sadece cesaret mi gerekli?

Evet ama insan neden dublöre ihtiyaç duyardan anlatmaya çalışayım. Şöyle ki bunun iki sebebi vardır. Birincisi ülkemizde dublör kullanılma sebebinin başını çektiği oyuncunun teknik yetersizliğidir. Açıkçası ben bir oyuncu olarak dublör kullanmak istemem. İkinci bir sebep de değerli sanatçıya zarar gelmesi demek, projeyi batırır. O ana kadar çekilen tüm görüntü ve emek ziyan olur.
Peki cesaret konusuna geri dönüyorum. Cesaret her koşulda gereklidir. Ancak öncelikle teknik bilgi ve tecrübe daha önemlidir. Genellikle atlamalı zıplamalı vurdulu kırdılı sahneler için iyi bir bedene ihtiyaç var.
Oldukça önemli bir iştir, önemli de bir sektördür. Ülkemizde her şeyde olduğu gibi, çok ciddiye alınmamaktadır. Kaldı ki o tarz sahnelerde zaten çok başarısız sahnelerdir.
Yani kesinlikle cesaretten öte şeyler gerekmektedir.
  • 2 Yanıt
Kasım 2012

Selis Çataklı

Çocuklar günde maksimum kaç saat televizyon izlemeli?

"Televizyon bir çocuğa ne katar" ise o kadar izlemelidir. Kısaca hiç.
  • 2 Yanıt
Kasım 2012

Selis Çataklı

"Skyfall" filminde yansıtılan İstanbul hakkında neler düşünüyorsunuz?

Aslında bu ilk değil. Bir çok filmde İstanbul, Haliç'in güneyinde kalan yarımada ile tanıtılıyor. Esasında Avrupa yakasının diğer kısımlarında ve Anadolu yakasında bir çok tarihi ve filmlerde sahnelenmeye değer mekân var.
  • 1 Yanıt
Kasım 2012

Selis Çataklı

Pilates boy uzatır mı?

Aslında pilates yapanlar boylarının uzadığını düşünürler ama pilates boy uzatmaz.Omurgadaki bozuklukları düzelttiği için kişinin duruşu değişir ve bu da boy uzamış hissi verir.
  • 1 Yanıt
Kasım 2012

Selis Çataklı

iPhone recovery moddan nasıl çıkarılabilir?

15 saniye süre ile home ve power (açma) tuşuna beraberce basın iphone kapanacak ve tekrar power (açma) butonuna basarak boot edin.

genelde bu işlem sorunu çözer çözmez ise ya recoveryi çalıştıracaksınız yada firmware . fabrika ayarlarına geri dön yapacaksınız. ilk tavsiyem büyük ihtimal sizi bu dertten kurtaracaktır.

  • 1 Yanıt
Kasım 2012

Selis Çataklı

İstanbul'a 3. havalimanı yapılmasının ardından Atatürk havalimanının başka amaçlarla kullanılacak olması sizce doğru bir politika mıdır?

O yapılacak havalimanının işlevselliğine bağlı olarak değişir. büyük şehirlerde birden çok havalimanı bulanabiliyor. Mesela Londra da kullanılan 4 havalimanı var. ama yoğun hava trafiğini kaldırabilecek büyük ve konforlu bir havalimanı olursa bence AHL ye gerek olmayabilir.
  • 1 Yanıt
Daha fazla göster