Bilmek istediğin her şeye ulaş
Ocak 2013

Semih Muyaoğlu

Sizce bir fırsat sitesi mevcut ürünleri dışında üyelerine fark yaratacak ne gibi özellikler/hizmetler sunabilir?

Bu aralar bir fırsat sitesi üye olanlara veya mevcut üyelere bedava t-shirt veriyor.. Bu mevcut siteler içinde çok farklı bir yaklaşım...
  • 2 Yanıt
Mart 2012

Semih Muyaoğlu

Bir internet sayfasında sunulan içeriğin konu ile alakalı veya alakasız etiketlenerek sunulması SEO açısından ne gibi sonuçlar doğurur?

Etiketleme yani taxonomy'deki temel mantık ile SEO amaçlı kullanımı tamamen çelişmektedir. Esasen, etiketleme kategorilendirmenin yetersiz kaldığı durumlarda daha spesifik ya da daha genel bir kategorizasyon oluşturmak için kullanılır.

Örneğin, SEO ile alakalı bir blog tutuyorsanız ve blogda yazdığınız yazıları içeriğe göre kategorilendiriyorsanız, videolu SEO dersleriniz için yeni bir kategori açmaksızın ilgili kategoriye atarak, "videolu seo dersleri" etiketiyle düzenleyebilirsiniz. Böylece, gereksiz bir kategori açarak site yapısını bozmamış aynı zamanda da ilgili düzenleme işlemini de başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Buna karşın, SEO ile ilgisiz konulara karşılık olarak yapılmış atamalar da ne yazık ki sonuç vermektedir. Eğer duplicate content, yani çift içerik sorununu çözerek etiketlerinizin Google tarafından indeks almasını sağlayabiliyorsanız, potansiyel trafik pastasından pay alabilirsiniz. Buna karşın uzun vadeli ve sürdürülebilir bir yapı için etiket yapısını ya kullanılması istenildiği gibi kullanmalı ya da sadece kategoriler ile genel bir kullanım oluşturulmalıdır.
  • 2 Yanıt
Mart 2012

Semih Muyaoğlu

Hangi yöntem daha mantkılı/pratik olandır? Gridview'a yeni bir imaj dosyasını codebehind olarak eklemek mi yoksa CssClass'ın değiştirilip o sütunda css ile arkaplan resmi oluşturmak mı?

Resimlerin çeşitliliğine göre değişir. Örneğin eklenecek resimler listelenen kayıtların durumlarını göstiyorsa (aktif, pasif, silindi vb..), her durum için css class oluşturmak mantıklı olandır. Ama örneğin, web sitesinin kullanıcıları listelenecekse ve kullanıcı resimlerini göstermek gerekiyorsa, o zaman kod içerisinden resim nesnesi eklemek mantıklıdır. Tabii bunları GridView ve codebehind senaryosunda söylüyorum. Bana kalırsa, ne GridView kullanmak ne de ayrı bir codebehind dosyası kullanmak doğrudur. En güzeli klasik HTML kontrolleri içerisinde inline tag'ler ile veri yerleştirmek... PHP kullanır gibi...
  • 1 Yanıt
Mart 2012

Semih Muyaoğlu

Sorum daha çok inploid yöneticilerine olacak sanırım. Üst alandaki #toptopichelperbox katmanına aşağı doğru inince görüntülenmek üzere "Geç" butonu koyulması kullanım açısından kolaylık sağlamaz mı?

Güzel fikir, listeye ekliyorum.. Hatta bugün bir güncelleme planlıyoruz, güncelleme ile beraber bugün aktive olur.  Teşekkürler geri bildirim için :) 
  • 2 Yanıt
Daha fazla göster