Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlar hayatlarını istedikleri gibi yaşamaya üşenirler.Ve üşendikleri hayatı istediklerini zannederler.

Ağustos 2018

Şenol Deniz Ikizer bu yanıtı beğendi:

Müzik nedir?

Kişiye göre değişir benim için yaşam tarzı
Ağustos 2018

Şenol Deniz Ikizer bu yanıtı beğendi:

Sosyal ağlar dışında ziyaret ettiğiniz siteler nelerdir?

  1. Haberler.com
  2. Onedio.com
  3. Fizy.com
  4. İnploid.com
Temmuz 2018

Şenol Deniz Ikizer bir yanıt verdi.

Temmuz 2018

Şenol Deniz Ikizer bir yanıt verdi.

Temmuz 2018

Şenol Deniz Ikizer bir yanıta alt yorum yaptı

z-music patlamışmı yoksa ben mi giremedim acaba :)
Temmuz 2018

Şenol Deniz Ikizer bir yanıt verdi.

En kötü ölüm hangisidir?

Bu soruya ben kendi açımdan yanarak cevabını verirdim sanırım
Temmuz 2018

Şenol Deniz Ikizer bir yanıt verdi.

Cep telefonunuzla neler yapıyorsunuz?

İletişim dışında genellikle sosyal medya ve oyun
Haziran 2018

Şenol Deniz Ikizer bir yanıt verdi.

Alttan dersim kaldı. Not ortalaması ile yatay geçiş yapabilir miyim?

Bu bildiğim kadarı ile üniversitelere göre değişebilen bir durum ama benim okuduğum üniversitede not ortalaman 2.00 üzerinde ise DC veya DD olan dersleri şartlı olarak geçebiliyorsun. F olanlar kalıyor not ortalamanın da düşmemesi gerekiyor. Yatay geçişte o şartlarda zor ama bence sen yinede şansını dene
Ocak 2018

Şenol Deniz Ikizer bir yanıt verdi.

İnsan gözünün optik değerleri nelerdir?

Kornea, gözyaşı film tabakası ile birlikte gözün en kırıcı tabakasıdır. Kornea ön yüzünün kırıcılığı +48,8 diyoptridir. Ön yüzün kırıcılığı hava-gözyaşı film tabakası (+43,6 D) ile gözyaşı film tabakası, (+5,3 D) kornea kırıcılığının toplamıdır. Kornea arka yüzünün kırıcılığı -5,8 D olup korneanın toplam kırıcılığı +43,0 D ile insan gözünün +58.6 D olan toplam kırma gücünün % 74' ünü oluşturur. Bu nedenle korneanın saydam kalması görme fonksiyonu yönünden önemlidir

Özetle söylemek gerekirse gözlük kullananlar daha iyi bilir. Miyop, Hipermetrop olarak ayrılan hastalıkalrda numaralar 1, - 1,25-1,50 -1,75- 2,00 gibi rakamlarla belirlenir. Emetrop (görme kusuru olamayan) bir gözün hali hazırda yapmış olduğu kırıcılık +58,6 diyopridir toplamda. Yani 56,6 numara gibi birşey olmakta :)
Eylül 2016

Şenol Deniz Ikizer bir yanıt verdi.

Risk almadan girişimci olunamaz mı?

Zamanında iktisat öğrencisiyken ilk öğrendiğim şey girişimci risk alan kişidir. Risk hayatta her konuda kar etmek fazlasını elde etmek için vardır sadece maddi konularda değil o yüzden bence risk almadan girişimci olunmaz yatırımcı olabilir onun adı
Mart 2016

Şenol Deniz Ikizer bu yanıtı beğendi:

Prefabrik evlerin sağlamlığı nasıldır ve kış koşullarına dayanıklı mıdırlar?

Kaliteli ve sağlam üretilmiş olanlar aynı prefabrik olmayanlarda olduğu gibi sağlamdır. Dış panelleri en az 15cm "yanmaz" yalıtım malzemesiyle doldurulmuş olanlar kış koşullarına çoğu betonarme ve karkas evden daha dayanıklıdır. Yanmaz yazdım çünkü ülkemizde cephe yalıtımında XPS ve EPS denen, bildiğimiz, yüksek yanıcılık değerlerine sahip extrude ve normal straforun kullanımı serbesttir (Bu malzemeler Euronorm'da B1 ve B2 sınıflarındadır, zor alev alan ve normal alev alan), bu da katlar arasında yangının sıçramasına sebep olur. Yerine cephe yalıtım malzemesi olarak üstü sıvanacaksa daha pahalı olan taş yünü, yalıtım, panelde dolgu olarak kullanılacaksa cam yünü kullanılmalıdır.

Çelik iskeletle yapılmışsa kaplanan gipskarton panellerin ateşe dayanıklı olmaları gerekmektedir. 12,5mm kalınlığındaki bir panel evinizi ancak 30 dakika yangın nedeniyle çökmeden korur. Çatı, su ve ısı yalıtımı da aynen diğer tip binalarda yapıldığı gibi yapılmalıdır, orada da mümkün mertebe yanmaz malzemeler tercih edilmelidir.

Katlar arasında yapılması gereken ses yalıtımı da betonarme evlerde olduğu gibi prefabrikte de genellikle yapılmamaktadır ve bu durum prefabrik evlerde betonarmeye kıyasla kullanılan hafif malzemelerin yüksek ses ileticiliği nedeniyle tahammül edilemez bir durum olabilir. Aynı durum odalar arasındaki duvarlar için geçerlidir, düzgün yapılırsa sesi geçirmez ama yurdum uygulayıcısı bir çok şeyde olduğu gibi burada da düzgün yapmamaya meyillidir. Ses geçirmez bir panel duvarın iç yapısı panel-yalıtım-hava-yalıtım-panel şeklinde olması gerekirken yurdum insanı bunu panel-hava-panel şeklinde yaparak hem yalıtım malzemelerinden hem de daha kalın bir duvarın kaplayacağı kaybolan net yaşama alanından tasarruf etmektedir.

Bunları sağlarsa ve duvara çarptığınızda çıkan olgun karpuz sesinden de rahatsız olmayacaksanız güzel, hızlı ve temiz bir çözümdür. Yalnız yurdumuzda bir evin maliyetini belirleyen ana faktör %600'lere varan müteahhid kârıdır ardından arsa payı, kaba ve ince yapı malzemeleri en son olarak da işçilik gelir. Diyeceğim şu ki bu şartlarda yurdumuzdaki düşük işçilik maliyetlerinden dolayı tasarruf edilen işçilik, fiyata yansımamakta ve prefabrik evler de betonarme karkas evlerle aynı fiyatlara satılmaktadır. Yani prefabrik evlerin tercih edilebilir olması için düşük işçilik fyatlarının da düzgün bir şekilde fiyata yansıtılması gerekmektedir.


Burada kendi yaptırmayı planladığın müstakil bir evden bahsediyorsak müteahhitten tamamen bağımsız bir mühendise kontrolörlük görevi vererek yapının kritik noktaları betonlanmadan yapıyı kontrol ettirerek müteahhidin malzemeden çalmasını önleyebilirsin. Bu mühendisin kontrolörlük görevi ve yetkisi de sözleşme ile sabitlenmelidir. Bu tür bir kontrolörlük görevi için ödeyeceğin ücret çalınan malzemeden çok daha ucuz olacağı için kârlı çıkan sen olacaksındır. Ben Türkiye'de olduğum halde Türkiye için hiç bir iş yapmadığımdan bilgilerim pek güncel olmayabilir ama sanırım yapı denetim firmaları bu kontrolörlük işini yapıyorlar.

Ayrıca iç Anadolu'nun kışı diyorsan, Ankara için bir müstakil villanın yalıtımını hesaplamıştım ve hesap ortalama 18cm çıktı, yani duvara yapıştıracakları 2-4cm arası yalıtım anca kısmen duvarlarda yoğuşma neminin oluşmasını engeller ve yakıt parasını da cüzi miktarda düşürür. Diyeceğim, gerçekten düşük yakıt masrafları, homojen bir ısı dağılımı, kuru duvarlar, yazın da fırın olmayan bir ev istiyorsan yalıtımda kalınlığa dikkat etmen gerekecektir. Bunu da hesaplayan firmalar var. Genellikle yalıtım yapan ciddi firmalara bunu, yalıtım işinin fiyatına dahil olarak hesaplatabilirsin ama burada o firmanın mali çıkar kaygısı da işin içine gireceği için çıkan yalıtım türü ve miktarı ne kadar sağlıklı olur bilemeyeceğim.
Şubat 2016

Şenol Deniz Ikizer  bu yazıyı beğendi:

Doğum günü!

Bu gün oğlum Deniz Can'ın doğum günü. Deniz Gezmiş'in adı nice denizlerde. 1 sevinç 1 hüzün. Deniz Gezmiş.
Şubat 2016

Şenol Deniz Ikizer bu yanıtı beğendi:

En çok neye tahammül edemezsiniz?

Çok bilmişlere
Şubat 2016

Şenol Deniz Ikizer bir yanıt verdi.

Yüz şekillerine göre gözlük seçimi nasıl yapılmalıdır?

Yuvarlak yüzlüler sert köşeli gözlükler ile imajlarını tamamlayabilirler. Yuvarlak gözlükler ise yüzünüzü olduğundan daha yuvarlak gösterecektir.Üçgen yüz hattına sahipseniz burnunuzun üstüne oturan ve yanaklarınıza kadar inmeyen, sivri bir model tercih etmelisiniz. Büyük ve düz gözlükler yüzünüze üzgün bir ifade katabilir.
-Uzun bir yüzünüz olduğunu düşünüyorsanız, yüzünüzden geniş gözlükler kullanarak görüntüyü dengeleyebilirsiniz. Yumuşak hatlara sahip gözlükler de yüzünüze yakışacaktır, yeter ki dar bir model olmasın.
-Kalp yüz şekline sahip olan insanlar ince dikdörtgen modeller tercih ederken damla modellerden de uzak durmalılar.
-Dikdörtgen yüz hattına sahipseniz yüzünüzden daha yuvarlak ve yumuşak hatları olan gözlükler tercih etmelisiniz.
-Kare hatlı yüzler tam yuvarlak gözlüklerle mükemmel uyum sağlar.
-Oval yüz hattına sahipseniz sizden şanslısı yok! İster köşeli, ister yuvarlak. Dilediğiniz modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Giyim Aksesuarları

Giyim Aksesuarları

Giyim Aksesuarları

Giyim Aksesuarları

Giyim Aksesuarları

Giyim Aksesuarları

Giyim Aksesuarları
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Siyaset (Türkiye)

1480 Kişi   473 Soru

Cep Telefonları

607 Kişi   224 Soru

Futbol

879 Kişi   196 Soru

Geyik Muhabbeti

1438 Kişi   816 Soru

Kitaplar

3150 Kişi   269 Soru

Müzik

2985 Kişi   472 Soru

İnternet

2633 Kişi   543 Soru

inploid

1196 Kişi   714 Soru

Ülke Ekonomisi

636 Kişi   103 Soru

Dünya Ekonomisi

417 Kişi   80 Soru

Dolar Kuru

8 Kişi   4 Soru

İşletme (Yüksek Lisans)

137 Kişi   16 Soru

İktisat

89 Kişi   51 Soru

Makro

4 Kişi   2 Soru

Ekonomi

114 Kişi   110 Soru

Makro İktisat

14 Kişi   3 Soru

Mustafa Kemal Atatürk

376 Kişi   51 Soru

Müzik Grupları

384 Kişi   65 Soru

Öğrencilik

2364 Kişi   124 Soru

Öğrenci Olayları

780 Kişi   17 Soru

Öğrenci Kredileri

493 Kişi   11 Soru

İstanbul

572 Kişi   196 Soru

Gezi

374 Kişi   72 Soru

Edebiyat

989 Kişi   204 Soru

Siyaset (Dünya)

295 Kişi   120 Soru

Liderlik

168 Kişi   16 Soru

Sunum

21 Kişi   17 Soru

Güzel Sanatlar

95 Kişi   14 Soru

Askerlik

53 Kişi   50 Soru