Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şenol Deniz Ikizer,

Üniversite Öğrencisi (Optisyenlik)

İnsanlar hayatlarını istedikleri gibi yaşamaya üşenirler.Ve üşendikleri hayatı istediklerini zannederler.

Aralık 2014

Şenol Deniz Ikizer

Gözlükçü ve eczanelerde bulunan Medula sisteminin anlamı nedir?

Medikal Ulak kelimelerinin kelimelerinden yola çıkılarak konulmuş bir proje adıdır.
 • 1 Yanıt
Kasım 2014

Şenol Deniz Ikizer

Olumlu her duyguya olan ihtiyacımız olduğu gibi olumsuz duygulara da var mıdır ihtiyacımız?

Durkheim'ın dediği gibi: "Sapkın davranışlar olmazsa, neyin toplumsal kurallara uygun olduğunu tam olarak bilemeyiz. " Yani denge ve hayatın çok yönlü anlaşılabilmesi için iyiye de kötüye de gereksinim duyarız.
 • 4 Yanıt
Kasım 2014

Şenol Deniz Ikizer

'Yine de değer' dediğiniz kayıplarınız var mı?

Hayatımda yer almış ama şuan görüşmediğim insanlar için yine de değer diyorum. Her insan bir anlam kattı hayatıma olumlu ya da olumsuz. Herkesten öğrenilecek bir şeyler mutlaka vardır.
 • 4 Yanıt
Kasım 2014

Şenol Deniz Ikizer

Kendinize bile itiraf edemediğiniz şeyler var mı?

Var. .
 • 6 Yanıt
Kasım 2014

Şenol Deniz Ikizer

Gecenini bilmem kaçlarında oturup bile bile hüzünlediğiniz olur mu?

Olma mı ya.
Mazoşist de değilim ama durup durup, hele de günüm kötü geçmişse, iyi hissetmiyorsam düşünüp düşünüp hüzünlenirim.
 • 1 Yanıt
Eylül 2014

Şenol Deniz Ikizer

İnsanların uyurken ellerini bacak arasına koymasının veya eşofmanının içine sokmasının nedeni neler olabilir sizce?

Ellerini bacaklarının arasına sokma fakir olursun...
anne ihtarı
 • 7 Yanıt
Eylül 2014

Şenol Deniz Ikizer

Piyasadaki içeceklerden hangisi en sağlıklıdır?

Su
 • 6 Yanıt
Temmuz 2014

Şenol Deniz Ikizer

Mide kanaması nedir? Nasıl tedavi edilir? Hasta ne hisseder?

Genelde melena dediğimiz dışkılama görülür. Cıvık kötü kokulu vişne çürüğü renginde dışkılamaya melena denilir. Kanamanın şiddetine göre ağızdan taze kanama(hematemez) ve ya dışkıda taze kan(hemotekezya) da görülebilir. Kanamanın şiddetli olduğu durumlarda kan kaybına bağlı semptomlar görülebilir. Ağrı pek hissedilmez ama bulantı, kusma, şişkinlik, gibi semptomlar da görülebilir.

Ne hissedilir derseniz de hiç bişey hissedilmeyebilir, bulantı kusma şişkinlik hissedilebilir ağrı hissedilebilir, kanamaya bağlı olarak bayılma, tansiyon düşüklüğü, baş dönmesi hissedilebilir.
 • 3 Yanıt
Haziran 2014

Şenol Deniz Ikizer

WWF nedir? Hakkında ne biliyorsunuz?

 • 0 Yanıt
Mayıs 2014

Şenol Deniz Ikizer

WWF nedir?

 • 0 Yanıt
Mayıs 2014

Şenol Deniz Ikizer

Neden cüppelerde düğme olmaz?

Avukatlar tarih boyu köle kullanmadılar ama hiçbir zaman efendileri de olmadı! "
Moliere

Cüppemizin düğmeli olmamasının sebebi hukukun üstünlüğü ve hiç bir gücün önünde eğilmemesi gerektiği düşüncesidir.
İyi günler dileklerimle
Av. K. Kutluay Ceylan

Sayın meslektaşım Av. Onur Engin'in aşağıdaki açıklamasına aynen katılıyorum.

Tek tip cübbe, bütün avukatların yasalar önünde eşitliğini, cübbenin yeşil kısmı hukuk davalarını, kırmızı kısmı ise ceza davalarını temsil eder.
Avukatlık kamu hizmeti olduğundan cübbenin cebi, avukatlar bağımsız olduğundan düğmeleri yoktur.

Siyah rengi ise yasaların otoritesini ve adalete hizmet eden mesleğin ağırlığını temsil eder. Adaletin rengi siyahtır. Zira tüm renkler siyahın içinde erirler.
Yakasındaki altın sarı yaldız ise idarenin temsilidir.
 • 7 Yanıt
Mayıs 2014

Şenol Deniz Ikizer

Araçlardaki geri vites neden r harfi ile gösterilir?

Roket demek daha hızlı R ye takınca aya çıkan ilk Türk olunuyor : -)

Bir laz fıkrası bu.
Aslında
Reverse yani geri demek.
 • 1 Yanıt
Nisan 2014

Şenol Deniz Ikizer

Gözlemlerime göre inploid'e üye olan bir kullanıcı bir süre takılıp bırakıyor. Yeni kullanıcılar geliyor ve bir süre sonra onlar da değişiyor. Sebebi ne olabilir bunun?

Bu konuda bizim kendi ölçümlerimiz ve istatistiklerimiz bahsettiğinizden oldukça farklı. Kullanıcılarımız; sistemden çıkmıyor, daha çok okumaya ve bilgi akışını takip etmeye yöneliyor. Bu durumda yanıt verme konusunda daha seçici oluyorlar ama yanıt verme konusunda kendilerini tamamı ile geri çekmiyorlar. Buna ek olarak; kullanıcılarımızın bizimle beraber geliştiğini ve kendilerini de sisteme bir şekilde adapte ederken kendi yanıt ve yazım kalitelerini zaman içerisinde pozitif anlamda değiştirdiklerini de gözlem ve ölçümlerimizden yola çıkarak övünerek söyleyebilirim. Bu bizi, aslında inploid'in kullanıcılarımızın hayatında olumlu bir yeri olduğuna ya da böyle bir yer edinebildiğine dair bir sonuca götürüyor ki bu da önemli motivasyon kaynaklarımızdan.

Açıklamanızda yazdığınız soru kalmaması durumuna gelince; sistemde soru sayısı zamanla artıyor ve artma hızı da artıyor ancak meslek ve ilgi alanlarınızla ilgili olarak soru az bulunuyor olabilir. Bu da aktivitenizdeki faaliyetlere yansır. Yanıtlarından etkilendiğiniz kullanıcıları takip ederek veya daha farklı ilgi alanlarınızı da içeren konuları takip etmeye başlayarak bahsettiğiniz durumdan çıkabilirsiniz. Burada kastettiğim elbette ki her konuyu takip etmek değildir, ilgi alanlarınıza giren konulardır.

Biz; en başından beri sistemi sizler için geliştirdiğimizden; eksikleri konusunda sizlerin düşüncelerini, önerilerini severek dinlemek isteriz. Bahsettiğiniz durumun nedenlerinin neler olabileceğini ya da en azından sizde dahi bu düşüncenin neden oluştuğunu düşünmek ve buna çözüm üretmek bizim açımızdan da sistem açısından da faydalı olacaktır.
 • 1 Yanıt
Nisan 2014

Şenol Deniz Ikizer

Selfie ne demek ve neden bu kadar çok kullanıldı?

Selfie insanın kendisinden tek başına ya da çok yakınında duran insanlarla çektiği fotoğraftır. Genellikle cep telefonlarının ön kamerası kullanılır. Çift kameralı cep telefonları yaygınlaştığından bu yana çok kullanılır oldu. Fotoğrafı çekecek bir insana ihtiyaç duyulmadığından popülerliği gün geçtikçe artmakta.
 • 6 Yanıt
Nisan 2014

Şenol Deniz Ikizer

inploid'de bazen eski sorulara verdiğim cevabı düzeltmek ya da görmek istiyorum ama çok yanıt olunca kendi cevabımı bulmakta zorlanıyorum. Sizde de oluyor mu? Yanıtına git seçeneği olsa iyi olmaz mı?

Yani bir soruya girince yanıt verilmiş ise yanıtını gör butonu olması lazım diye düşünüyorum.Çünkü tek yanıt verilebiliyor zaten.
 • 3 Yanıt
Nisan 2014

Şenol Deniz Ikizer

Twitter ve Youtube gibi sitelerin kapatılması ne kadar hukuka uygun?

Mevzuatımızda, hukuka aykırı bir internet sayfası, sitenin tamamının engellenmesine gerek olmaksızın URL bazında engellenebiliyor. Böyle bir yöntem mevcut iken, bir tek sayfayı gerekçe göstererek o sitenin trilyonlarca sayfasını engellemek hukuka, demokrasiye ve özgürlük anlayışına temelden aykırıdır. Bu durum şuna benzer: Trafikteki bazı araçlar uyuşturucu taşıyor veya diğer herhangi hukuka aykırı eylemler yapıyor diye ülkede araçların tamamının trafiğe çıkmasını yasaklamak... .
 • 3 Yanıt
Daha fazla göster