Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sınıf Öğretmeni Serdar inploid.com'da 0 soru sordu, 5 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Ocak 2015

SerdarMehmet Volkan Balbay kişisini takip etmeye başladı

Mehmet Volkan Balbay, Franchise Manager, @mvolkanbalbay

Bayilik / Franchising Satış ve Geliştirme Uzmanı [0553 189 93 93] - [[email protected]] www.mehmetvolkanbalbay.com

Ocak 2015

Serdar bu yanıtı beğendi:

Bir web sitesi öğretmenler için ne yapsa onun hayatını kolaylaştırmış olur? Somut örnekler verebilirseniz sevinirim.

  • Branşlara göre kaynaklar sunsa,

  • Yürürlükteki değişiklerden haberdar etse,

  • Ekders hesap tablosu yapsa,

  • Müfettişlere ve Genel Müdürlük'tekilere soru sorma imkanı sunsa,

  • Öğretmenlerle anında sohbet imkanı sunsa,

  • Kullanıcıların uygulamadaki sorunlarını yayınlayıp diğer kullanıcıların gerekirse yetkililerin çözüm yolu bulmalarını sağlasa,

  • Sözde kalmayan yardım kampanyaları ve mesleki organizasyonlar yapsa,

  • Öğretmen indirimi yapan kuruluşların fiyatları hakkında bilgilendirse,

  • Uygun tatil imkanları sunsa güzel olur.

  • E-okul girişlerimi yapsa bir de keşke... :D

Ocak 2015

Serdar bir yanıt verdi.

Neden bazı hocalar sınavları zorlaştırıyor?

Aslında kazanımlar belli, buna göre anlatılacak konular belli, sınav hazırlama yöntemi belli, sınav kuralları belli... Sadece kurallara uymayan öğretmen ve öğrencilerden dolayı böyle sorunlar çıkıyor.
Ocak 2015

SerdarÖğretmenlik konu başlığını takip etmeye başladı.

Öğretmenlik

Genel anlamda öğretmenlik öğretmenin görevi, meslek ise bir kimsenin geçimini sağlamak için yaptığı sürekli iş, sürekli uğraş demektir. Buna...

Ocak 2015

SerdarPelin Şen kişisini takip etmeye başladı

Pelin Şen, Psikolog, @pelinsen

Ocak 2015

Serdar bir yanıt verdi.

Ülkemizin eğitim sisteminde yapılan değişikliklerin köklü ve uzun ömürlü olamamasını göz önüne aldığımızda öğrencilerden başarılı olmalarını beklemek gerçeği yansıtır mı?

Aslında ülkemizde eğitimde köklü değişiklik falan olduğu yoktur. Ülkemiz eğitim sistemini 1950li yıllarda amerikadan ordan burdan almış, Milli eğitim Bakanlığı olmasına rağmen milli olmayan bir eğitim sistemimiz vardır. Bu 4+4 olmuş, 6+2 olmuş, 5+3 olmuş pek fark etmiyor aynı şeyleri çeviriyoruz. .
Ocak 2015

Serdar bir yanıt verdi.

Komik, zeki, yakışıklı bir erkeğin en itici yönü nedir?

Komik, zeki, yakışıklı birisi itici olmayabilir sanırım soruda bir sıkıntı var. Genel olarak erkeklerin itici olduğu durumlar nelerdir diyebilirdik ki...
Ocak 2015

Serdar bu yanıtı beğendi:

Okul Öncesi Eğitimi zorunlu olmalı mı?

Anaokulu düzgün bir yerse, çocuğun kaybı değil kazancı olur (Mecbur sa bilemem ama mecbur değilse 3 yaşında yollamasından bahsetmiyorum) Kaldı ki hem çocuk arkadaşlık, el becerisi, oyun hepsini bir arada gözetim altında yaparken okul psikolojisini hafiften alışır, hem de anne rahat nefes alır;)(çalışan anne yada ev hanımı olsun fark etmez) Düzene uyum sağlamak zor, ben uyku saatlerinde uyumadığı için anaokulundan alınan ve bunu anlatırken gurur duyan insanlar da bilirim:) Önemli olan okul ve orada ki öğretmenler dediğim gibi. Tek tip insan modeli sadece okul öncesi ile şekillenmez, önünde uzun süreç var, "mecburiyet" diye algılaması gereken çok şey ile karşılaşacak, o zaman hiç okula başlamasın:)
Dip not; ama bunun zorunluluğa dönüştürülmesi sevimsiz. Bu tepki, şu an ki "duruma" olan güvensizlikten ötürü, aksi halde sorun olarak algılanacak bir durum değil.
Ocak 2015

SerdarEğitim konu başlığını takip etmeye başladı.

Eğitim

Eğitim; okullar, kurslar ve üniversiteler vasıtasıyla bireylere hayatta gerekli olan bilgi ve kabiliyetlerin sistematik bir şekilde verilmes...

Ocak 2015

SerdarOkul Öncesi Eğitim konu başlığını takip etmeye başladı.

Okul Öncesi Eğitim

Okul öncesi eğitim, çocuğun doğumundan başlayarak ilköğretime başladığı döneme kadar geçirdiği süreç olarak tanımlanabilir. İlköğretime başl...

Ocak 2015

Serdar bir yanıta alt yorum yaptı

Aile eğer eğitimli değilse ya da iş-güç vb. etkenlerle çocuğu ile ilgilenemiyor sa, çocukların oyun ile kendini geliştirebildiği bir ortamdır. Okul öncesi eğitim alanlarla almayanlar karşılaştırılmış,uzmanlar değerlendirmeleri yapmışlar ve aradaki farkın öneminden dolayı zorunlu olarak görülmüştür.
Ben okul öncesi eğitime karşı değilim ama pek iyide bulmuyorum küçük yaştaki çocuklar daha oyun
çağı gelişimini tamamlayamadan belli kurallar içine alınıyor, belli bir yere konuluyor ve belli alt yapılar yapılıyor ben bunun ailede olması taraftarıyım.
Ocak 2015

Serdar bir yanıt verdi.

Derslerimize sıkılmadan nasıl çalışabiliriz?

Motivasyon çok önemli olduğu kadar, etkili öğrenme yöntemlerini bilmemiz gerekir. "Hangi ders hangi yöntemle çalışılır? "sorularına doğru cevabı verebilmemiz gerekir ki sıkılmadan çalışabilelim.
Aralık 2014

Serdar bir yanıt verdi.

Akademik kariyer açısından sınavsız 2. üniversite olarak hangi bölüm okunmalıdır?

Okuduğunuz birinci üniversiteden iyi bir bölüm olmaz, Birinci üniversitede o bölümleri okuyanlar daha avantajlı olurlar. Benim zamanım var, okumayı seviyorum, mesleğe katkı olmasa da okuyacağım diyenler felsefe, sosyoloji, tarih vb okuyabilir.
Aralık 2014

Serdar bir yanıta alt yorum yaptı

Gardner: Çoklu Zeka Kuramı araştırılmasını öneririm.
Herkes biryere kadar yapabilir sonucta sozel ve sayisal zeka diye birsey var
Aralık 2014

Serdar  bu yazıyı beğendi:

Kavga Eden Üniversiteliler

Çok sık duyduğumuz bir haber. Falanca üniversitede karşıt görüşlü öğrenciler çatıştı. Çok sayıda yaralı var, kavga üzerine çok sayıda polis ve ambulans üniversite yerleşkesine sevk edildi.

15

Eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül' ün meşhur sözüyle söylemek gerekirse '' insan gerçekten hayret ediyor '' Üniversiteyi kazanmış, belli bir zeka ve çalışkanlık seviyesine sahip, okulu bitirdiğinde bir konuda uzmanlaşmış ve kendini kültür olarak da yetiştirmiş olmasını beklediğimiz insanlar taşlı sopalı kavga ediyor. Üniversite eğitimi almış bir insandan nasıl davranış beklenir? Sorunlar karşısında fikirlerini ortaya koyması, şiddete başvurmadan çözüm önerileri getirmesi. Yani, eğitimli bir insana yakışacak şekilde akıl ortaya koyması. Bizim üniversitelerimizdeki öğrencilerinin kendilerini ifade edebildikleri yöntem ise slogan atmak, eylem yapmak, kavga etmek. Üniversitelerimizin kültürü halinde geldi kavga etmek. 12 Eylül döneminden önceki üniversite kavgaları hala hafızlarda. Aradan 30 yıldan fazla zaman geçti hala üniversite öğrencileri kavga edeceğim diye uğraşıyor. Kavga ederlerse hiç eğitim almamış cahil diye nitelendirdikleri insanlardan ne farkları kalıyor.
Tabi ki herkes aynı görüşte olmayacaktır. Ama görüşünü beğenmediğin insanın kafasını mı kıracaksın. Voltaire' nin ünlü sözünü de hiç mi duymadı kavga eden üniversiteliler: '' Fikirlerinize katılmıyorum ama onları ifade etme hakkınızı sonuna kadar savunacağım ''
Aralık 2014

Serdar bir yanıta alt yorum yaptı

Cuma mesajı yazmasam da bayram mesajı yazdığım kişilerin toplu mesaj dahi olsa bayrama değer veren kişiler olduğunu düşünüyorum.Bayramla işi olmayan arkadaşları işaretlemiyorum,Ha bir de kişiye göre biraz dini cümleler, daha hafif hayırlı bayramlar,iyi bayramlar,iyi tatiller :D
Bana bayramlarda da cumalarda da hiç mesaj gelmiyor. Etrafımdakilerin çoğu ateist olduğu için olabilir. Ama gelse de rahatsız olmam çünkü toplu mesaj denilen samimiyetsiz uygulamanın bir başka kurbanı olmuş olurdum.
Daha Fazla