Bilmek istediğin her şeye ulaş

Serhat Atılkan, 

Blog Yazarı

yuruyengemi.blogspot.com.tr

Her telden her yaşa uygun paylaşım...

Mayıs 2014

Serhat Atılkan bu yanıtı beğendi:

Bir blog veya web sitesinden para kazanmanın yolları nelerdir?

Blog yazarak para kazanmanın pek çok yolu var.Bunlardan bazıları:

- PPC Reklamları: Google AdSense veya benzeri reklam programlarına katılarak onların reklamlarını blogunuza yerleştirirsiniz. Ziyaretçileriniz bu reklamlara tıkladıkça para kazanırsınız.

- Affiliate Marketing: Satış ortaklığı programlarına katılarak blogunuzun içeriğine uygun ürünleri pazarlamaya çalışırsınız. Sizin referansınızla o ürünü alan satılırsa, satış başına belli bir komisyon alırsınız.

- Reklam Alanları: Blogunuzun muhtelif yerlerindeki reklam banner alanlarını belli bir süreliğine başka sitelere ve firmalara kiralayabilirsiniz.

- Tanıtım Yazıları: Diğer sitelerin veya firmaların tanıtım yazılarını blogunuzda yayınlarak para kazanabilirsiniz.

- Link Satışı: Blogunuzun footer veya sidebar alanına belli süreliğine yerleştireceğiniz linkler ile para kazanabilirsiniz.

- Bumads: Bumerang üyesi olarak Bumads tarafından gönderilen, sponsorlara ait advertorial içerikler yayınlarsınız. Performansınıza göre yazı başına alacağınız ücreti arttırabilirsiniz.
Mayıs 2014

Serhat Atılkan bir yanıt verdi.

Profesyonel fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir?

Bütçenize uygun Canon marka bütün makineleri tavsiye ederim.
Mayıs 2014

Serhat Atılkan bu yanıtı beğendi:

Eğitim düzeyi aynı olmayan iki kişinin mutlu bir evlilik sürdürmesi mümkün müdür?

Sevdikten ve geçinebildikten sonra evet bu mümkündür
Mayıs 2014

Serhat Atılkan bu yanıtı beğendi:

İngilizce öğrenmek için önerileriniz neler bunlar için bildiğiniz siteler nelerdir?

İngilizce öğrenmek için birçok site var.

Örnek vermek gerekirse;
busuu.com/tr

Ayırıca Android telefonundan öğrenmek istersende Duolingo adlı uygulamayı indirebilirsin!
Mayıs 2014

Serhat Atılkan bu yanıtı beğendi:

Facebook'un internet kullanıcı sayısının artmasını istemesi ve bu isteğinin diğer bilişim şirketlerinden daha çok olmasının sebebi nedir?

Çünkü birçok kullanıcı barındırmasından ve en meşhur sosyal ağ olmasından dolayı genelde herkes ilk olarak Facebook'tan başlıyor sosyal ağları kullanmaya. Bu sebeple Facebook devamlı büyüyor.
Mayıs 2014

Serhat Atılkan bu yanıtı beğendi:

Dizüstü bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyim?

Herkesin ihtiyaçları ve kullanım amaçları farklı olduğundan dolayı kişi kendi kullanım amaçlarını belirlemeli ve bunun üzerine laptop almalı.
Mayıs 2014

Serhat AtılkanSamimi Blog kişisini takip etmeye başladı

Samimi Blog, Öğrenci, @samimiblog0001

İnternet Aleminin En Samimi Ve En Paylaşımcı Blogu!

blogsamimi.blogspot.com.tr

Mayıs 2014

Serhat Atılkan yeni bir  soru  sordu.

Mayıs 2014

Serhat AtılkanMelisa kişisini takip etmeye başladı

Melisa, Öğrenci, @melisa2

.

Mayıs 2014

Serhat AtılkanBüşra kişisini takip etmeye başladı

Büşra, Bilgisayar Öğretmenliği Öğrencisi, @busraakdogan

İyi şeyler sabırla gelir.

Mayıs 2014

Serhat Atılkan bir yanıt verdi.

Blog sitesi kurmak için hangi sistemi önerirsiniz? (Wordpress, Blogger, Blogspot, Blogengine vb.)

Blogspot ve Wordpress en popüler ve en yaygın olanlarıdır. Sizin tecrübeleriniz hangisini seçeceğiniz belirler. Blogspot tecrübesiz yada az tecrübeli kullanıcılar için birebirdir. Wordpress ise daha tecrübeli kişilerin seçimi olmalıdır.
Mayıs 2014

Serhat Atılkan bir yanıt verdi.

Profesyonel bir moda blog sitesinden yüksek gelirler elde etmek mümkün müdür?

Sabır ve azim ile sadece blog yazarak geçiminizi sağlayabilirsiniz. Fakat henüz 1 haftalık bir blog sitesinde maddi gelir amacı yerine manevi gelir amacı güdmelisiniz. Yani sıkı takipçilere sahip olmaya çalışmalısınız. Kullanıcı odaklı bir sistem çalışması ile özgün paylaşımlar yaparak her an ileriye bir adım atmalısınız.
Mayıs 2014

Serhat Atılkan bir yanıt verdi.

Hürriyet Yazarkafe gibi blogların paylaşıldığı başka bildiğiniz platform var mı?

Yazarkafe kadar etkili olmasada onedio.com isimli siteden paylaşımlar yapabilirsin. Yazarkafe'deki gibi platin üyeliğe gerek yok. Normal üyelikle bu işlemi ücretsiz olarak yapabilirsin.
Mayıs 2014

Serhat Atılkan bir yanıt verdi.

Dershaneye gitmeden üniversite kazanılabilir mi?

İnternet dünyasının hat safhaya ulaştığı şu dönemde kazanılabilir. Dershaneyi ayağımıza kadar getiriyor internet. Ücretli ücretsiz birbirinden kaliteli konu anlatım videoları var. Onları izleyip seçmiş olduğun içeriği kaliteli ve üniversite sınavına uygun kaynak kitaplarınla derece bile yapabilirsin.
Mayıs 2014

Serhat AtılkanHakan Köse kişisini takip etmeye başladı

Hakan Köse, İnternet Girişimcisi, @hakank

Web Application Development, ASP.NET, C#, SQL Server, Web Design and some passion..

Mayıs 2014

Serhat Atılkan bir yanıt verdi.

Dizüstü bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyim?

Teknolojik alet alırken en çok dikkat etmemiz gerekenlerden biri de araştırma yapmaktır. Kendi blogumda yazmış olduğum şu yazıma bakmanı tavsiye ederim.
yuruyengemi.blogspot.com.tr/2014/03/tekn...
Mayıs 2014

Serhat Atılkan bu yanıtı beğendi:

Dizüstü bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyim?

Aslında hep teknik özelliklere önce bakarız gibi görünür ama aslında ilk olarak bir
  • Ekran boyutu

belirleriz, ben çizim de yapıyorum, yani notebook için 15", ultrabook için 15"-17" olmalı. Çözünürlük çizim yapıyorsanız ya da gerçek HD video seyrediyorsanız önemli. Ardından tabii ki en önemli parça bilgisayarla bağlantımızı sağlayan
  • Klavye

olur ki burada da önemsiz görünen
  • Klavye aydınlatması
çok önemli, yanı sıra aleti ne için kullanacağınıza bağlı olarak, benim için olmazsa olmaz
  • Numerik Blok

Aleti çok taşıyacaksanız

  • Ağırlığı da
önemli, notebooklar ultrabooklara göre daha ağır ama aynı işi gören bir ultrabook da notebook'a göre daha pahalı.
Bunlara karar verdikten sonra yapacağınız işe bağlı olarak i3, i5, i7 işlemci seçimi geliyor. Herhangi bir iş yapacaksanız işlemci en azından i5 olmalı. İ3 sadece ve sadece İnternet, kısmen MS Office programları, müzik dinleme, video seyretme amaçlı kullanılabiliyor, kalan her şey için çok yavaş. Azıcık da olsa işlemci ihtiyacınız olacaksa i7'den aşağısı kurtarmıyor. İ5 MS Office uygulamaları için kısmen yeterli. Çok yüklü, makrolu Excel dosyalarınızda bile yavaş kalır.

Ardından RAM, yine yapacağınız işe bağlı i3 için en az 3GB (32Bit sistem), i5 için en az 4GB (64Bit sistem), i7 için en az 8GB (64Bit sistem) olmalı. Mümkün mertebe hızlı tabii ki.

Oyun oynayacaksanız en az i5 işlemci, 4GB RAM ve iyi bir ekran kartı gerekecektir. . Yani bir sonraki kriteriniz ekran kartı olacak. Vektör grafiği çalışacaksanız mutlaka i7+NVidia mümkünse Quadro, bütçe kısıtlıysa iyi bir GeForce işinizi görecektir. Kartta NVidia'dan şaşmayın derim.

Bir sonraki kriter tabii ki diskleriniz olacaktır. SSD'ler HDD'lere göre daha hızlı, en azından sistemi yükleyebilecek kadar bir SSD'niz olması sistemin açılıp kapanma hızını etkiler. Büyük bir SSD'nin fazlaca hayrı olmuyor ama yine de programların açılma hızında ufak da olsa bir yardımı oluyor. Dosyalarınızı saklamak için büyükçe bir de HDD iyi olur, onlarda da artık oldukça ucuzlamış olan 7200rpm modellerden seçseniz iyi olur. Hard Diskler artık SSD+HDD olarak da mevcut. Burada dikkat etmeniz gereken 64Bit sistem için SSD kısmının en az 25GB olması gerektiği.

Bunları seçtikten sonra benim bir sonraki kriterim aletin sesi olacaktır. Artık laptoplardaki ses sistemleri aleti kabinlere bağlamadan müzik dinlemenize, keyifle video seyretmenize yetecek kadar kaliteli olabiliyor. Seçeneğiniz varsa ses sistemi daha iyi olan laptop için 100-200 lira vermeye değiyor.
Mayıs 2014

Serhat Atılkan bu yanıtı beğendi:

Sosyal medyadan tanıştığınız biriyle kahve içmeye gider miydiniz?

Ben kendi yanıtımı vereyim hemen. Bu soruda bahsettiğiniz "tanışmak" kısmından kastın aslında sosyal medyada tanışarak duygusal bir iletişimin ortaya çıkmasından bahsettiğinizi anlıyorum. Ancak ben genel olarak sosyal medyanın bir iletişim aracı olarak ne durumda olduğundan bahsedeyim size.

Bence, sosyal medya platformları insanlarla tanışmak için iyi bir yer. Tabii ki sosyal medyadan kastım tüm sosyal ağlar değil. Hepsinin ayrı ayrı işlevleri var ve hepsinin ayrı ayrı kalite seviyeleri var. Facebook, çok farklı bir yer ve kökeninde zaten gerçek yaşamınızda tanıdığınız insanlarla iletişime geçtiğiniz ve onlar vasıtasıyla başka insanlara erişebileceğiniz bir sosyal ağ. Twitter ise gündemle ilgili çeşitli anlık iletilerin ve linklerin paylaşıldığı bir ortama sahip.

Bu bilgiler ışığında sosyal medyada bulunan insanları 2 farklı şekilde kabaca sınıflandırabiliriz. Gerçek bir iletişimin oluştuğu ve insanların gerçekten nasıl insanlar olduğunu anlayabileceğiniz platformlar, ve sadece sanal paylaşım yoğunluklu ve kimlikleri hakkında reel bir bilgiye sahip olamayacağınız platformlar.

Örneğin; inploid, insanların gerçek düşüncelerini konuşturdukları ve kimliklerini ortaya koydukları bir platformdur. Ancak, burada daha yoğunlukla bilgi üzerine bir paylaşım yapılır. Ayrıca, inploid'de kişiler bilgilerinin yanında kişisel görüşlerini de paylaşırlar, yazarlar (post, tartışmalar ve yanıtları ile) . İnploid'de benim profilime girip kısaca incelediğinizde kabaca hakkımda edineceğiniz fikirler ile facebook ve twitter profillerimden elde edebileceğiniz kanı birbirinden çok farklıdır.

Konuya dönecek olursak, sosyal medyada tanıştığınız bir insanla kahve içmeden önce gerçekten o kişi hakkında yeterli düzeyde bir kanıya varmış olmanız gerekir ve internet dünyasında bunu sağlayabilecek çok fazla bir yer yoktur esasen.

Birlikte birer kahve içmeyi planladığınız kişi veya kişiler ile sosyal medyada kurduğunuz iletişim kesinlikle çok farklı olacaktır. Çünkü, internet sadece bir araçtır ve insanları birbirine bağlar. Bence bu konuyu bu açılardan da biraz düşünün derim : )
Mayıs 2014

Serhat AtılkanMatematik konu başlığını takip etmeye başladı.

Matematik

Matematik ve cebir..

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Sinema

3256 Kişi   301 Soru

En İyi Filmler

75 Kişi   17 Soru

Yerli İnternet Girişimleri

412 Kişi   60 Soru

Web Siteleri

3406 Kişi   268 Soru

Yabancı Filmler

942 Kişi   115 Soru

Gerçek Hayat

842 Kişi   102 Soru

Müziksever

375 Kişi   32 Soru

Yazarlık

353 Kişi   69 Soru

Bilişim

553 Kişi   111 Soru

Sosyal Yaşam

546 Kişi   68 Soru

Güncel

580 Kişi   138 Soru

İnternet Sitesi

1011 Kişi   171 Soru

İnsan İlişkileri

1048 Kişi   129 Soru

Blogspot

37 Kişi   13 Soru

Blogger

98 Kişi   32 Soru

inploid Blog

20 Kişi   9 Soru

Blog

218 Kişi   72 Soru

Blog Önerileri

13 Kişi   15 Soru

Önemli Bloglar

10 Kişi   4 Soru

Eğitim

4382 Kişi   643 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

Bilgisayar

2635 Kişi   444 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

Filmler

3388 Kişi   192 Soru

Aşk

1225 Kişi   294 Soru

Kişisel Gelişim

2076 Kişi   155 Soru

Yaşam

1231 Kişi   398 Soru

Facebook

808 Kişi   185 Soru

Futbol

878 Kişi   196 Soru

Geyik Muhabbeti

1438 Kişi   816 Soru