Bilmek istediğin her şeye ulaş

Serhat Yılmaz, 

Bilgisayar Teknikeri

serhatyilmaz. Com. tr

Haziran 2012

Serhat Yılmaz bu yanıtı beğendi:

En doğru Webmaster'ı bulabilmek için nerelere ilan vermeliyim?

İyi bir webmaster kendi içinde gizlidir. o seni değil, sen onu bulmalısın. sağdan soldan oluşumları takip et, hoşuna giden varsa ilan vermek yerine direk teklif et.
Haziran 2012

Serhat YılmazAhmet Elitaş kişisini takip etmeye başladı

Ahmet Elitaş, Satış Temsilcisi, @synche

aka. Synche

Haziran 2012

Serhat Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Web sitesi yaparken html ve css yanında php bilmemiz gerekli midir?

Şu anda bildiklerin kullanıcı arayüz tarafındaki dillerdir. Kullanıcının buradaki gibi verisel olarak aktif sunabilmen içinde sunucu arayüzünü hazırlamış olduğun sitenin sunucu ile taraflı çalışan alt yapı programlaması gereklidir.

Bahsetmiş olduğun PHP de bu dillerden biridir. Hatta başka birine zerre kadar tenezzül etmeden öğrenmen gereken tek dildir.
Haziran 2012

Serhat Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Web sitesi yaparken html ve css yanında php bilmemiz gerekli midir?

html css javascript jquery bunları bir paket düşünelim. bunların dışında gelirini arttıracak ve web yazılım teknolojilerinde kendini geliştirmek uzmanlaşmak istersen en kestirme yol php öğrenmek. eğitim maliyetlerini biraz daha arttırıp daha profesyonelleşmek istersen C# programlama dili ile .NET Frameworkü öğrenmek ve asp.net ile tanışmanı tavsiye ederim.
Haziran 2012

Serhat Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Üniversitede farklı dersler olarak verilen Fortran ve C'nin ne gibi farkları var?

Genellikle üniversitede mühendislik okuyan herkesin belli bir algoritma mantığını görmesi adına bir dönem boyunca  bu tarz derslerin verilmesi tercih edilir. Mühendislerin sayısal açılardan farklı ve analitik düşünebilmesi adına sadece bir araçtır. Esasen bu tarz bir amaçla yazılım dillerinin detayına inmeye pek gerek yoktur. Çünkü dediğim gibi dersin amacı mühendislik öğrencilerine bir yazılım dili öğretmek değil. Farklı açılardan bakabilmeyi, bir algoritmanın nasıl oluşturulup, herhangi bir dilde nasıl döküldüğünü göstermektir. Tabii ki bu söylediklerim bilgisayar mühendisliğini kapsamıyor. Çünkü onlarda çok daha detaylı ve farklı bir eğitim mevcut. Mühendislere bu şekilde derslerin verilmesi ve yazılım dili olarak fortran veya C gibi bir dilin seçilmesi aslında, bu tarz dillerin köklü ve belli bir temeli olmasına dayanıyor. C gibi bir dil aslında basit veya kolay değildir. Bu nedenle bu tarz derslerde C dili çok basit yönleriyle işlenir. Dersler genellikle algoritmaya yöneliktir. Yani C dili seçilmiş olabilir. Ama dilin özel fonksiyonları, "statment" gibi konular çok detaylı anlatılmaz. Belli başlı: For, while, IF, Swich case, Arrays gibi konular temel olarak işlenir ve bunlar üzerinde matematiksel mantığa dayalı uygulamalar yapılır. Örneğin faktöriyel hesaplatma, bir diziyi sıralama (sorting) gibi. Uzun lafın kısası, aslında bu tarz bir amaçla verilen derste C ve fortran gibi dillerin pek farkı olmuyor. Çünkü Fortran da verilse yine az evvel saydığım "statment" veya dilin benzer fonksiyonları kullanılacak. Temel seviyede kaldığı için ikisi arasında ki farkı ayırt edemeyiz. Fakat biraz daha detaya inilirse, C ile fortran karşılaştırması anlamsız olur. Ama arasındaki farklar ayrı bir konu olarak anlatılabilir. Bilgisayar mühendisliği gibi ya da bölümlerde işlenen yazılım dili derslerinde Fortran değil, C   tercih edilir. C çok daha güçlü bir dildir ve bana göre  herkesin algılaması gereken şeylerden birisi de bir yazılım dilinin nasıl işlediğini temel seviyede de olsa bilmektir.
Haziran 2012

Serhat Yılmaz bir yanıt verdi.

Php dili ile hazırladığım web sitemi kendime ait bir yüksek güvenlikli sunucuda yayınlamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Javascript de düzenlenebilir sonuçta sunucu tabanlı çalışmıyor, firebug gibi basit bir uygulama ile js engeli aşılabilir
Haziran 2012

Serhat YılmazDamnet kişisini takip etmeye başladı

Damnet, Web Developer, @zdezen

Kaderimin kaptanı, kendimin efendisiyim.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Web Tasarım

1231 Kişi   215 Soru

Programlama

812 Kişi   232 Soru

Grafik Tasarım

533 Kişi   75 Soru

Bilgisayar Oyunları

802 Kişi   113 Soru

PHP

510 Kişi   101 Soru

Web Yazılımı

597 Kişi   238 Soru

Web

457 Kişi   172 Soru

Web Tasarımcısı

533 Kişi   48 Soru

Arama Motoru (Search Engine)

146 Kişi   46 Soru