Bilmek istediğin her şeye ulaş

Serkan Köse, 

Girişimci

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (flickr.com/photos/koseserkan ve instagram.com/koseserkan), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Pzt - 09:17

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Oğlum 2009 ocak doğumlu. Kreşte okuma yazmayı kendi kendine öğrendi. Öğretmeni çok zeki olduğunu bununla ilgili araştırma yapmamızı istiyor? Tavsiyeniz nedir?

Gifted tanımı yapılan gençlerin eğitimlerinin ağırlıklı olarak ailesi tarafından verilmesi önemlidir. Elinizden geldiğince her alandaki tecrübelerinizi, bilginizi çocuğunuza aktarmaya çalışın. Zaten ''süpürge'' edasıyla hepsini alacaktır. Boş bırakmayın. Sürekli kitap, dergi ve yaşı ilerledikçe makale okutmaya çalışın -aslında sizin göreviniz sadece kaynak sağlayıp odasına koymak zaten çocuğunuz dediğim tanıma uyuyorsa kendisi ilgilenecektir eğer aksi bir durum olursa dediğim tanıma girmiyordur- derim. Umarım insanlığa faydalı olur.
Temmuz 12 - 21:10

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

US klavye ile programlama yapmak Türkçe Q klavyeye göre daha mı kolaydır?

Ben daha onceden Turkce klavye kullaniyordum. Programcilar icin < > {}[]| gibi karakterleri bolca kullanir. Bu sebeple Ingilizce bir klavyeye gecmenin mantikli olacagini dusundum ve gectim. Simdi cok rahatim programlama yaparken. Windows+Space ile de isletim sisteminizdeki diller arasinda gecis yapmak cok kolay. Tavsiye ederim.
Temmuz 06 - 20:11

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Yürüyüş yapmak mı yoksa bisiklet sürmek mi daha verimlidir?

Bana göre ikisi de verimlidir uzun yürüyüşler hem insanı fiziksel olarak hemde ruhen çok iyi geliyor bisikleti de bir o kadar faydası vardır . Ama en son bir yer de okuduğum bir yazıda Sertap Erener şu an hapını kullandığı telomer hapları insanın hücrelerini yenilemesini sağlayarak yaşlanmaya karşı etkili oluyormuş hap kullanmak yerine günde 30 dk yürüyüşün de bu etkisi olduğu söyleniyor.
Haziran 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Alttan dersim kaldı. Not ortalaması ile yatay geçiş yapabilir miyim?

Bu bildiğim kadarı ile üniversitelere göre değişebilen bir durum ama benim okuduğum üniversitede not ortalaman 2.00 üzerinde ise DC veya DD olan dersleri şartlı olarak geçebiliyorsun. F olanlar kalıyor not ortalamanında düşmemesi gerekiyor.
Haziran 2018

Serkan KöseRamazancetiner kişisini takip etmeye başladı

Ramazancetiner, Saz Okulu İşletmecisi, @ramazancetiner

Haziran 2018

Serkan Köse bir yanıt verdi.

Broşür dağıtım işinde tanımadığınız insanlara nasıl yaklaşırsınız? Sattığınız şey hakkında bilgilendirme amaçlı kısa bir konuşma yapmaya gerek var mı veya hiç konuşmadan da el ilanı ya da broşürü hangi insanlara, nasıl vermeyi önerirsiniz?

Ürüne bağlı olarak değişir ama çok hızla anlatabileceğim bir şey ise, 2 kısa cümle ile bahsedip öyle verirdim. Broşürü vereceğim insanları segmente ederek, o segmente uyan hangi kişi ise (potansiyel müşteri) ona uygun 2 cümleyi söyleyerek verirdim. Yani her gelene aynı cümleyi kurmak yerine her segmente uygun olarak gördüğüm kişiye ayrı kısa cümleler kurardım. İlgisini çeken insan zaten kendisini belli edecektir.
Haziran 2018

Serkan KöseBritishome Bedding kişisini takip etmeye başladı

Britishome Bedding, Uyku Sağlığı Uzmanı, @britishome

Britishome Bedding Türkiye - Home is Good. - Ortopedik ve Rahat bir uyku için ihtiyacınız olan onlarca farklı alternatifi olan yatak modelleri arasından en iyi yatak modeline Britishome Bedding'de ulaşabilirsiniz.

Haziran 2018

Serkan Köse  bu yazıyı beğendi:

Uyku ve Uyku Sağlığı

Gün içerisinde bile kendi zihnimizle baş başa kalmak adına gözlerimizi kapatıp dış dünyadan kendimizi anlık olarak soyutlamak isteyebiliriz. Bunu neden yaptığımızı hiç düşündünüz mü?

İşte böyle bir noktada insanın kendi zihniyle baş başa kalması, vücudun kendini dinlendirmek istemesinden kaynaklıdır. Bunun en büyük ispatı da günlük yaşantımızın yaklaşık üçte birini uyuyarak geçirmemizdir. Tarihte birçok düşünür uykunun gizemini çözmeye çalışmış, bununla ilgili deneyler yapmıştır. Daha da eskiye gidersek yani pozitif bilimin ortaya çıkmasından önceye… Tam bu kısımda da mitolojinin uyku üzerine anlam yüklemeye çalıştığını görüyor ve hatta mitolojide bir uyku tanrısıyla karşı karşıya kalıyoruz.

Her ne kadar farklılık gösterse de tüm canlılar uyurlar veya uyku benzeri bir davranış sergilerler. Bu onların yaşamını devam ettirmesi için bir gerekliliktir. Tabi biz diğer canlılardan ziyade insanlardaki isteği ve işlevlerini ele alacağız.

Vücudumuz gün içerisinde birçok işlevi yerine getirir ve bazen dış faktörlerden de etkiler görerek fazla yorulup, zarar görebilir. Belli bir raddeden sonra artık insanda uyuma isteği oluşur. Tabi bu uyku isteği süreleri kişilerden kişilere farklılık gösterebilir. Bu farklılıklarda gerek yaş farkı, gerek gün içerisindeki uğraşlar, gerek sağlık gibi birçok neden sayılabilir. Ve o an geldiğinde yani uyuduğumuzda vücudumuzda birçok devinim gerçekleşir. Her ne kadar uykuda hareketsiz kaldığımız için enerji harcamadığımızı düşünüyor olsak da sanılanın aksine vücudumuz tüm fonksiyonlarında yapılanma gerçekleştirir ve bize bir sonraki güne başlamamız için gereken donanımı sağlar. Tabi ki bunu da gerekli bir uyku ortamında ve gerekli uyku süresinde uyuyarak sağlayabiliriz ancak.

Sonuç olarak her canlı yapısı gereği uyur veya uyku benzeri davranış sergiler. Çünkü uyku yeniden yapılanmak için bir gerekliliktir. Öyleyse böylesine güzel bir yapılanmayı en iyi haliyle gerçekleştirmek için kendimize en uygun olan yatağı seçmeliyiz.
Mayıs 2018

Serkan KöseFaydalı Şeyler kişisini takip etmeye başladı

Faydalı Şeyler, Uzman Araştırmacı, @faydaliseyler

Paylaşılmayan bilgi, bilgi değildir.

Mayıs 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Ülkemizde tek mekan ve tek oyunculu filmlere neden ön yargılı yaklaşılıyor?

Tek mekan çekimler beni hep etkilemiştir. Aynı zamanda amatör film yapımcıları için, film/kısa film yapımının milyonu bulan bütçelerle çekilmesi gerekmediğini gösterir. Örnek verirsem 12 kızgın adam filmini gösterebilirim. Aslında senaristin hayal dünyası ne kadar uçsuz bucaksız ise bu hünerlerini tek mekanda gösterecek kadar da sadedir. Sinemada herşey bir bütündür ve %100'ü asla bulamazsınız. Milyon dolarlar harcanan filmlerde bile bize olmamış dedirten şeyler vardır. Tek mekanda çekilen filmleri sitcomdan farklı olarak birçok kamera açılarından çekebilirsiniz bu size tempoyu arttırmada yardımcı olacaktır. Eğer görüntü kısmında yetersiz iseniz ses kısmına daha fazla odaklanabilirsiniz.
Tamam... Çok uzattım.
Eğer ülkemizde tek mekan ve tek oyunculu filmlere ön yargılı yaklaşanlar varsa. Malesef ben o genellemenin içinde değilim.
Mayıs 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Hangi filmin hangi karesini duvarına tablo olarak asardın?


Aslında değişmemiş sayılmazdı. Hapishane ona yalandan gülümsemeyi, ikiyüzlülükle ellerini ovuşturmayı, sırıtarak yalakalık yapmayı öğretmişti.
Sinema
Mayıs 2018

Serkan Köse  bu yazıyı beğendi:

Yerli Çizgi Dizi Üretmenin Önemi

Japonya ve Çin'de animasyon-çizim alanında ciddi sektör olduğunu biliyoruz ve bu yol ile hem kendi ülkelerine, hem de tüm dünyaya ciddi katkı sağlıyorlar. Kendi kültürlerini pek çok kişiye ulaştırdıkları gibi büyük oranda maddi kazançta elde ediyorlar. Bizim ülkemizde de bu sektörde gelişmeye gerçekten çok ihtiyaç var. Umarız bir gün bizler de en kaliteli animasyon-çizgi dizi eserlerini üretecek duruma ulaşırız. Sevgiler.
Mayıs 2018

Serkan Köse bir yanıt verdi.

Bir videoya nasıl arka plan müziği koyabilirim?

Windows MovieMaker ile yapabilirsiniz kolaylıkla
Mayıs 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Sizi derinden etkileyen, ama pek bilinmeyen kitaplar nelerdir?

Suç ve Ceza. Pek bilinir ama pek okunmaz sanki.. Ya da ben hep okumamış insanlara rast geldim. Çevre önemlidir :) Bol okumalar dilerim buradan çevreme beni okuyorlarsa :)
Nisan 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Sizi derinden etkileyen, ama pek bilinmeyen kitaplar nelerdir?

Karamazov Kardeşler/Dostoyevski
Nisan 2018

Serkan Köseİbrahim Şimşek kişisini takip etmeye başladı

İbrahim Şimşek, Otomotiv Mühendisi, @ibrahimsimsek46

@ibrahimsimsek46

Nisan 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

İlk bilgisayarı kim icat etti?

Bu sorunun cevabını, "Geleceği Keşfedenler" adlı kitaptan doyasıya alabilirsin. Hatta yanlış anımsamıyorsam kitap içerisinde şuna benzer bir örnek vardı. Yapımı 600 yıl süren Katedraller var. Bu katedrali tek başına kimse yapmadı. Taş hep bir önceki taşın üzerine konuldu. Yani bir sonraki taşın konulabilmesi hep bir önceki taşın varlığına bağlıydı. Bilgisayarın oluşumu da bu şekilde. Kocaman bir sürecin ve ortak çalışmanın sonucunu görüyoruz. Bu başarıyı bir kişiye indirmek gerçekten büyük haksızlık olur.
Mart 2018

Serkan KöseMerve Şahin kişisini takip etmeye başladı

Merve Şahin, Antropolog, @mervesahin1

Mart 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Bir yazılım dili öğrenmenin en etkili yolu hangisidir?

Eskiden olsa kitap falan filan derdim ama gecti o gunler. Sanirim 15 sene olmustur hala da ogreniyorum. Tecrubelerime gore iki sey yapmalisin: okumak ve yazmak hepsi bu. Temel seviyede dili ogrenip(her dilde olan data yapilari, donguler, sinif, degisken tanimlamalari) sonra hemen kucuk programciklar yazmalisin ve vakit kaybetmeden Github'daki o dile ait projelere bakip, gozune kestirdigine katki saglamalisin. Ilkten projeyi indirip kurcalayacagin icin bircok sey ogreneceksin. "Bu ne yaa" derken bulucaksin kendini hep. Bu senin bilginin yatay olarak genisledigi anlamina gelir. Sonra o projeyi cozdukten sonra, basitten baslayarak projenin issue'larini cozmeye baslayacaksin. Bu sekilde de dikey olarak derinlesmeye baslarsin. Cok hizli gelismek istiyorsan surekli farkli bir projenin kodlarini okumalisin ve uzerine denemeler yapmalisin. Baska yolu yok. Ben kendim kod yazayim ilerleyeyim dersen bayagi zaman gecer. Bak mesela benim 15 senem gecmis :) Bir de makale(ileri ki seviyelerde paper) okumalisin. Makale icin medium.com gayet basarili. Paper icin de scholar.google.com uzerinden arastirma yapabilirsin.
Mart 2018

Serkan KöseEgemen kişisini takip etmeye başladı

Egemen, Grafiker & Front-end Developer, @egemen2

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Kişisel Gelişim

2046 Kişi   155 Soru

Türkiye

939 Kişi   374 Soru

ASP.NET

270 Kişi   142 Soru

inploiders

350 Kişi   165 Soru

Yazılım

3157 Kişi   560 Soru

.NET

1455 Kişi   87 Soru

Bilgisayar

2614 Kişi   443 Soru

Türkiye Sorunları

1152 Kişi   239 Soru

Donanım

519 Kişi   96 Soru

İşletim Sistemleri

172 Kişi   60 Soru

Nissan Micra

9 Kişi   0 Soru

inploid Yardım

88 Kişi   88 Soru

İletişim (inploid)

135 Kişi   16 Soru

Davul

19 Kişi   10 Soru

Fotoğraf Makinesi

363 Kişi   58 Soru

İnternet Teknolojileri

1252 Kişi   171 Soru

Teknoloji

1961 Kişi   585 Soru

Patent

107 Kişi   34 Soru

Hayvanseverlik

111 Kişi   25 Soru

İnternet

2604 Kişi   539 Soru

Basketbol

181 Kişi   46 Soru

Akrep Burcu

14 Kişi   5 Soru

Akademik Kariyer

145 Kişi   29 Soru

Call Of Duty

17 Kişi   1 Soru

Crysis 2

11 Kişi   1 Soru

Atatürkçülük

88 Kişi   13 Soru

Blackberry Curve 9300

5 Kişi   2 Soru

Formspring.me

61 Kişi   2 Soru

Twitter

421 Kişi   120 Soru

Facebook

804 Kişi   185 Soru