Bilmek istediğin her şeye ulaş

Serkan Köse, 

Girişimci

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (flickr.com/photos/koseserkan ve instagram.com/koseserkan), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Sal - 16:09

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Türkiye'de kullanıcılarına en iyi internet bankacılığı hizmeti sunan banka hangisidir?

Bu soruya yanıt vermek veya en azından kıyaslama yapmak için ülkedeki bankaların internet bankacılığı sistemlerinin çoğunu kullanmış olmak ve deneyimlemek gerekiyor. Bu da yetmiyor sürekli takibini yapmak gerekiyor çünkü bilişim sistemleri hızla değişiyor ve kurumlar da sistemlerinde buna göre güncellemelere gidiyor.
Mobil bankacılıkta kıyas yapmak daha kolay diyebilirim. İlgili uygulama marketlerinde kullanıcı yorumları ışık tutabilir.
Aralık 02 - 10:00

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Hosting ile server arasındaki farklar nedir? Avantajlar/dezavantaj durumu nedir?

Hosting Bilgisayar içinde size ayrılmış belirli bir kapasiteye sahip alandır. Server ise bir bilgisayarın bütünü olarak düşünebilirsiniz...

Sistem gereksinimi kuracağınız siteye göre değişmektedir diyelim ki fotoğraf sitesi açacaksınız ve bunu hosting ile rahatça yapabilrsiniz fakat video sitesi açtığınızda hosting limitleri bazen yetmeyebilir... Video alan + trafik+ işlemci gücü istediğinden dolayı server kullanmak daha yararlı olacaktır...

1000 gb trafik sadece tek başına bir etken değildir işlemci ve ram oranları da hızda önemli bir faktördür...
Kasım 29 - 10:59

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Acıkınca karnımız neden guruldar?

Kısaca mide duvarlarının sürtünmesi nedeniyle çıkar. Mide sürekli sindirim işlemi yapan ve hareket halinde olan bir organdır. Mide dolu olduğunda tüm bu faaliyet normal ilerlerken mide boş olsa bile mide kasılmaları devam ettiği için mide duvarları birbirine sürtünerek bu sesi çıkarır.

Diğer bir neden de mide boşluğundan ötürü içeri dolan havadır. Mide hareketleri sonucu midenin içindeki hava kabarcıkları ileri geri gitme sonucu ses çıkarır.
Kasım 24 - 15:26

Serkan Köse  bu yazıyı beğendi:

Joseph Murphy Bilinçaltının Gücü Yazarı İle Tanışmam...

Joseph Murphy isimli bir yazar var adam Bilinçaltının Gücü diye bir kitap yazmış bir kişinin vasitasıyla edindiğim kitapta insanın mucizelerle dolu olduğu ve bilinçaltının gücünün insanları nerelere götürebileceğinden bahsetmekte.

Bilinçaltı denilen sınırsız zeka insanın inanması durumunda kendisine istediği hayata götürebileceği, bir kadın veya erkeğin istediği hem cinsi ile tanışabilmesi için yapılması gerekenlerden bahsetmekte.
Kendisi delicesine bilinçaltının gücü ile bozmuş bu güzel düşünceli Joseph abimiz bizlere de bu gücün neler yapabileceğinden bahsetmekte. Her insanın ufkunun genişlemesi için okumasını tavsiye ettiğim bir kitaptır.

İçinde maddeler ile sıralanan 20 madde var bunlar konuları ile ayrı sizlere terapi niyetinde destek sağlayan ve her konu sonunda sizlere madde madde özetleyen bölümlerden oluşmaktadır.

Bilinçaltının gücü ile anlatılmak istenen insanların kendi bilinçaltı ile konuşması sürecini ve ona ne ekersen onu biçersin öğüdünü temel edinmiştir uyku sürecinde yapılması gerekenleri kendini rahat bir şekilde hissedip gevşedikten sonra düşünsel moda geçip bilinçaltına bundan sonra olmasını istediklerini sunduğun ve uyku moduna girdiğin bir terapi modelidir. Buna örnek yoga yapılması, kimi dini ritüeller gibi vs konular diyebiliriz.

Kitapta bilinçaltının insan bedeninde nasıl çalıştığını özetleyen bir kısmında insan beyni alışkanlar üzerine kuruludur ve bu düzende yaşadığımız için alışkanlıklarımız artık otomatik hale gelmiştir ve bunu yapmakta zorlanmayız. Örnek olarak bir özelliğimizden hoşlanmıyoruz mesela zayıflamak isteriz ama zayıflamak denilen fiziksel boyuta ulaşmak için süre gelen alışkanlıklarımızı bırakamayız. Burada bizim yapmamız gereken şey öğrendiğimiz alışkanlıklarımız dışına çıkarak zayıflamak için öncelikle kilo verme aşamalarına geçmek bunlar arasında örnek spor yapmak, akşamları bir şey yememek gibi bunları her gün yapmaya başlıyoruz ve alışkanlık haline getiriyoruz. Sonrasında bu beynimizde 2. Kısma geçtiğinde yani otomatik hale gelene dek buna devam ediyoruz ve bizde artık değiştirilmiş bir alışkanlık haline geliyor.

Bİlinçaltının gücünün herkese faydalı olması dileğiyle. . .
Kasım 22 - 08:53

Serkan Köse bir yanıt verdi.

Kış lastiği araçlarda zorunlu mudur?

1 Nisan 2017'de Resmi Gazetede yayımlanan, 'Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu İle İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ' ile Kanun maddesine bağlı olarak usul ve esaslar belirlenmiştir. Buna göre, 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği kullanma zorunluluğu vardır, hususi olarak tescil edilmiş taşıtların kış lastiği takma zorunluluğu yoktur.
Kasım 21 - 13:42

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Gayrimenkul emlak ofisinde müşteri potansiyelini arttırabilmek için yapılması gerekenler neler olabilir?

En önemlileri şöyle sıralayabiliriz;
- 1. Kural başka emlakçılarda olmayan, münhasır portföy edinmek. Bu portföyün satılabilir fiyattan alınması olmazsa olmazdır.
- Bir sürü kişinin görmesi için portallarda ilanı yayınlamak
- İlgi çekici ve açıklayıcı ilan yazmak.
- İyi fotoğraf çekmek
- Nazik ve profesyonel yaklaşımla telefonda ikna edici konuşmak
- "Antalya Homes" gibi vizyoner ve kaliteli firmada çalışmak (son cümle reklam oldu : -))
Kasım 20 - 14:51

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Doğum haritası nasıl yorumlanır?

Öncelikle doğum haritasında ; Güneş'in bulunduğu ana burç, ufuk
çizgisinin geçtiği yükselen burç ve Ay'ın düştüğü burç hangileridir bu tespit edilir. Sonrasında yıldız birikimi olan dördüncü bir burç var mı sorusuna yanıt bulunur.

Bu burçların özellikleri, yapıları, yapısal uyumları, hangi gruplardan olduklarının incelenmesi doğum haritası yorumudur. Daha sonra evlerde bulunan burçlar incelenir.

İnsanın ana kişiliği 4 ev ile değerlendirilir, sıra ile, 12. -1. - 2. - 3. evlerde bulunan burçlar incelenir. Bu 4 burç kişilik tanımada en kısa ve kolay yoldur. İnsan karakterinde çok önemli etkileri bulunan evlerle ilgili genel bir yorum yapacak olursak :
  • 12. ev burcu kişinin karakterinde hissedilir.
  • 1. evdeki burç kişinin karakterinde görünür.
  • 2. evinde bulunan burç kişinin davranışlarda görülür.
  • 3. evindeki burç kişinin düşünme şeklini etkiler.

Ayrıca; bir kişinin yükselen burcu tesbit edilince; bir evvelki burç ile iç dünyasını, bir ve iki sonraki burçlar ile düşünce ve davranış biçimlerim kısmen kestirebilmek mümkün olur.

Yükselen burcu Aslan olan kişinin, 12. evi Yengeç, 2. evi Başak 3. evi de Terazi olmaktadır.

Bu kişi kendini; Yengeç gibi duygusal hissedecek buna karşılık Aslan gibi
kendine güvenen, benlikçi ve lider olabilen bir kişilik ortaya koyacaktır. Davranışlarında Başak burcunun titizliği ve detaycılığı görülürken kafası bir Terazi gibi çalışacaktır.
Kasım 20 - 14:46

Serkan KöseErsin Tümay kişisini takip etmeye başladı

Ersin Tümay, Yazılım Geliştirme Uzmanı, @ersintumay

Kasım 20 - 10:06

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

MEB'nın okullarda bir ders saatini 40 dakikanın altına düşürme çalışması sizce doğru mudur?

Ders süresinin kısaltılmasından ziyade ders saatinin azaltılmasının yerinde olacağını düşünmekteyim. Günde azami 6 dersin yeterli olacağı kanaatindeyim. Okulumda 10 saat derse giren öğrenciler bulunmakta ve son saatlerde öğretmenin de öğrencinin de verimliliğinin düştüğünü söyleyebiliriz.
Kasım 20 - 09:28

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Apartman arsası kime aittir?

Apartmana ait arsa söz konusu arsa tapusu belgesi üzerinde yer alan kişi ya da kuruluşlara aittir. Apartman arsa tapusu olup da kaçak bir yapı olabilir yani belediye ye baş vurulup yapı inşa izni alınmadan yapılmış olabilir. Ya da bu izin alınmış olsa bile verilen izne göre inşaat yapılmadıysa iskansız yani oturum izinsiz olabilir
Kasım 20 - 09:28

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Apartman arsası kime aittir?

Apartman, değil de Daire desek daha doğru olur. Bir binadan daire satın aldığınızda, o arsanın da daireye düşen hissesini de almış olursunuz. Tapu'da ARSA PAYI olarak yazan bölüm, o bina gelecekte yıkıldığında elinizde kalacak olan arsanızdır. Dolayısıyla bir daire aldığınızda, otomatikman arsasını da satın almış olursunuz. Gelecekte daire eskiyip, yıkılsa bile arsası sizindir.

Bu konu pek bilinmediğinden ve ileri seviye uzmanlık gerektirdiğinden, açıkgöz ve kötü niyetli müteahhitler, cahil arsa sahibini kandırırlar. Müteahhitin belediyeye sunduğu projedeki dairelerin paylaşım tablosunda beyana dayalı arsa paylaşımı sunulduğundan, müteahhitler kendilerine düşen daireye daha çok arsa payı ayırırlar. Her ne kadar arsa sahibi imza atmak zorunda olsa da, teknik detayın olduğu bu kağıdı pek incelemezler ve üstün körü imzalarlar. Burada Bedeliyeler sorumluluk almalı ve aynen tapu devrinde yapıldığı gibi adaletsiz paylaşım olduğunda, arsa sahibini bilgilendirmelidir ki; gerçekten bu konuyu isteyerek mi yapıyor?

Adaletli arsa payı paylaşımı nasıl olur? Örnek olarak; 1 binada 10 daire var ve eşit büyüklükteler. O zaman her bir dairede arsa payı 1/10 olmalıdır. Daire büyüklüğüne göre arsa payları da büyüklük oranına göre adaletli dağıtılmalıdır.

Anafikir;Daire alırken arsa payına dikkat edin ve adaletli paylaşıldığından emin olun.
Kasım 2017

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Yeni başlamak isteyen daha önce hiç çalmamış biri için elektro gitar markası önerileriniz nelerdir?

Bence özellikle yeni başlayan biri en iyi enstrümana ihtiyaç duyar. Para varsa en iyi markaların en iyi modelleri denenmelidir. Godin, G&L, Gibson, Gretch, Fender gibi markaların pahalı ve iyi modelleri denenmelidir. Kaynak sınırlıysa yukarıda saydığım iyi markalara fason üretim yapan Cort da denenebilir. Yine de unutulmamalıdır ki kullanılmış, iyi bir gitar yeni, kötü bir gitardan çok daha iyidir. Elektro gitarda ayrıca, kullanılan kablo, efektler ve amfi de önemlidir. Para ve yer varsa lambalı bir Mesa Boogie, Marshall, Fender ve analog efekt aletlerini, kaynak kısıtlıysa Roland amfi ve/veya Line6 amfi ve efekt aletlerini tavsiye ederim. Diğer eqipmana göre çok daha ucuz olan kablodan, ne olursa olsun tasarruf edilmemelidir, iyi ve pahalı kablolar nüansları ortaya çıkartan tizleri bol bol verirler. Sonuçta yukarıdaki arkadaşların da dile getirdiği gibi alınacak gitarın sesi, çalınabilirliği ve görünüşü müstakbel gitaristi tatmin etmelidir öncelikle.

Gitarı almadan önce bir de şuraya baksanız iyi olur: inploid.com%2ft%2felektro-gitar-secimind...
Kasım 2017

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Yeni başlamak isteyen daha önce hiç çalmamış biri için elektro gitar markası önerileriniz nelerdir?

Cort X2 veya Ibanez GRG170DX ya da bulursan J&D Brothers. 
Ibanez perde açısından kötü, Cort X2 manyetik açısından kötü, J&D marka değil ama iyidir.
Kasım 2017

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Yeni başlamak isteyen daha önce hiç çalmamış biri için elektro gitar markası önerileriniz nelerdir?

Hiçbir zaman öneriye göre gitar alınmamalı. Gitar ilgili mağazaya gidilip denenerek alınmalı. Klavyesi, tonu, görüntüsü herkese göre farklı haz verir. 2. gitarımı almadan önce 8 gitar belirledim kafamda. Mağazaya gittiğimde hiçbirini almadan alakasız bir gitar aldım.
Kasım 2017

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Yeni başlamak isteyen daha önce hiç çalmamış biri için elektro gitar markası önerileriniz nelerdir?

Elektro gitar seçiminde yeni başlarken bence önemli olan şey, gitarın klavye ve gövdesinin sizin kullanımınıza uygun olması ve ses tonunun sizin kulağınıza uygun olmasıdır.

Eğer gitarı alıp çalmaya başladığınızda klavyesi rahat gelmiyorsa (tellerin gövdeye mesafesi..vb gibi) o gitarı almayın derim.

Yeni başlarken bence yapılabilecek en güzel şey:
  1. Bolca gitar bulunan bir mağazaya gidin
  2. Kesenize uygun fiyat bandında bulunan gitarlardan bir kaç tane seçin
  3. Seçtiğiniz gitarları sırayla kısaca deneyin
  4. Gitar sizi rahat ettiriyor mu?, Ses tonu sizi mutlu ediyor mu?.. vs gibi sorulara yanıt bulmaya çalışın
  5. Son olarak satıcının (ya da yanınızda varsa bu işten anlayan bir arkadaşınızın) tavsiyelerini/yönlendirmelerini alın
  6. 'İşte bu' dediğiniz gitar sizin gitarınızdır.

NOT: Ben hangi gitarı alayım diye uzun uzun araştırmalar yaparken, bir gün birdenbire bir mağazaya girip Yamaha'nın çok güzel bir gitarını alıp çıkmıştım ve şu an çok memnunum. (Gitarın fiyatı da fena sayılmazdı.)
Kasım 2017

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Araba yarışı oyunlarında dikkat ettiğiniz ilk nokta ne oluyor?

Gerçekçi olması. Simulatörleri severim, oyunları sevmem
Kasım 2017

Serkan KöseSezer Fidancı kişisini takip etmeye başladı

Sezer Fidancı, Yazılım Geliştirme Uzmanı, @sezerfidanci

https://instanome.com

Kasım 2017

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Genetik algoritmasında zamanın önemi nedir?

Kısaca tanımlarsak algoritma, belirli bir işlemin sistematik bir yoldan yapılma metodudur. Bir problemi çözmede genetik algoritma kullanabilmek için muhtemel aday çözümler, dizi yapısında (önermeler halinde) ifade edilmelidir. Bu dizinin her elemanı, adayın bir özelliğini ifade eder. Algoritma zamanın daha iyi kullanılması için de kullanılan metoddur. Bazı işlerde zaman kazanmak için algaoritma kullanılır sistematil yöntemdir ve zaman kaybetmeden problem çözer.
Kasım 2017

Serkan KöseErkin Akmancı kişisini takip etmeye başladı

Erkin Akmancı, Genetik Ve Biyomühendislik Bölümü Öğrencisi, @erkinakmanci

Kasım 2017

Serkan KöseJale Yıldız kişisini takip etmeye başladı

Jale Yıldız, Genetik Ve Biyomühendislik Bölümü Öğrencisi, @jale

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Kişisel Gelişim

2023 Kişi   155 Soru

Türkiye

933 Kişi   374 Soru

ASP.NET

269 Kişi   142 Soru

inploiders

350 Kişi   165 Soru

Yazılım

3099 Kişi   559 Soru

.NET

1414 Kişi   87 Soru

Bilgisayar

2590 Kişi   442 Soru

Türkiye Sorunları

1147 Kişi   239 Soru

Donanım

513 Kişi   96 Soru

İşletim Sistemleri

170 Kişi   60 Soru

Nissan Micra

9 Kişi   0 Soru

inploid Yardım

88 Kişi   88 Soru

İletişim (inploid)

133 Kişi   16 Soru

Davul

19 Kişi   10 Soru

Fotoğraf Makinesi

359 Kişi   58 Soru

İnternet Teknolojileri

1243 Kişi   171 Soru

Teknoloji

1939 Kişi   583 Soru

Patent

107 Kişi   34 Soru

Hayvanseverlik

109 Kişi   25 Soru

İnternet

2585 Kişi   538 Soru

Basketbol

179 Kişi   46 Soru

Akrep Burcu

14 Kişi   5 Soru

Akademik Kariyer

141 Kişi   29 Soru

Call Of Duty

17 Kişi   1 Soru

Crysis 2

11 Kişi   1 Soru

Atatürkçülük

86 Kişi   13 Soru

Blackberry Curve 9300

5 Kişi   2 Soru

Formspring.me

60 Kişi   2 Soru

Twitter

420 Kişi   120 Soru

Facebook

802 Kişi   185 Soru