Bilmek istediğin her şeye ulaş

Serkan Köse, 

Girişimci

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (flickr.com/photos/koseserkan ve instagram.com/koseserkan), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Cmt - 09:10

Serkan Köse  bu yazıyı beğendi:

Erp Nedir?

Kurumsal kaynak planlama (Enterprise Resource Planning) , muhasebe ve insan kaynakları gibi iş süreçlerini tamamlamak için gereken tüm kaynakları, bilgileri ve etkinlikleri koordine etmek için tasarlanmış bir bilgi projesidir.

Kurumsal kaynak planlama'sı, hepsi birleşik bir veritabanında imalat fonksiyonları, tedarik yönetimi, finans, işletme, insan kaynakları ve müşteri ilişkileri yönetimi gibi çeşitli operasyonel fonksiyonları yöneten çoğu sistem eylemini destekler. Kurumsal Kaynak Planlama, paylaşılan bir veri tabanına (Ana Veriler) ve özel bir yazılım tasarımına dayanır. Yazılımlı veri tabanı, işletme departmanlarının faaliyet döneminde bilgi depolamasına ve almasına olanak tanır.

Yazılım tasarımı, işletme yönetiminin gerekli modelleri seçmesine, düzenlemesine ve performansı iyileştirmek için yeni modeller eklemesine izin verir. İdeal olarak, veriler farklı iş süreçleri arasında bütünleştirilir. Uygulamada, her biri tek bir veri tabanında ayrı veri depoları çalıştıran bir dizi farklı uygulama içerebilir.
Sal - 17:04

Serkan KöseMstfexpo kişisini takip etmeye başladı

Mstfexpo, Nakliyat Yöneticisi, @mstfexpo

İstanbul şehir içi nakliyat hizmetleri. https://cnrnakliyat.com/

Sal - 17:03

Serkan KöseJesus Morato kişisini takip etmeye başladı

Jesus Morato, inploider, @locutor99

I am Spanish voice over and my webs are http://www.amorypoesia.es and http://www.locutortv.es/voiceovers.htm

Sal - 17:03

Serkan Köse  bu yazıyı beğendi:

Online Alışveriş Güvenliği

Online alışverişlerde ne kadar güvenliğe önem veriyoruz ? Kaç kişi alışverişlerde girdiği sitenin adresine bakıyor ? Malesef hemen hemen her gün yeni bir dolandırıcılık yöntemi duyuyoruz. Şimdi size bir kaç ipucu vermeye çalışayım. Öncelikle girdiğiniz siteni https ile başlamasına dikkat edin. Sondaki ''S'' harfi o sitenin güvenlik sertifikası kullandığı anlamına geliyor. Zaten site güvenlik sertifiası kullanıyorsa tarayıcınız da güvenli ibaresini ve bir kilit iconunu adresin baş kısmına yerleştirecektir.
3731

Sitenin Güvenli yazması tek başına yeterli değildir. Çünkü her güvenlik sertifikası yükleyen site güvenli değildir. Güvenlik sertifikasını artık ücretsiz ve çok küçük paralar ile siteye yüklenebiliyor. Adres kısmını mutlaka kendi gözünüz ile kontrol edin.
Son zamanlarda Sosyal medya üzerindeki Sponsorlu içeriklerde çok fazla banka reklamları görünmeye başladı. Reklama tıkladığınızda bankanızın online giriş ekranının bir kopyası ile karşılaşıyorsunuz. Görüntü olarak bir sıkıntı yok ama adres kısmına baktığınız da xziraat veya ziraatbankasix-com gibi adresler ile karşılaşıyoruz. Malesef dikkat etmeden hediye kazanacağını düşünerek giriş yapmayı deneyenlerin hesap bilgileri ele geçiriliyor.
Çünkü giriş yaptığınız ekran banka ekranı değil dolandırıcıların oluşturduğu bir web sitesi. Siz giriş yapmayı denediğinizde bilgilerinizde onun eline geçmiş oluyor. Bilinen en eski numaradır.
1- Tarayıcınızda gezdiğiniz sitelerin adreslerini kontrol edin.
2 Bilindik sitelerden alışveriş yapmaya çalışın.
3-Bilmediğiniz bir site ise site hakkında yorumları şikayetleri okuyun.
4-Sanal Kart kullanmaya çalışın.
5-Alacağınız ürünün genel fiyatını araştırın. 2000 TL olan bir telefonu 200 TL gibi bir fiyata bulup almaya kalkarsanız zaten başta dolandırılmaya zemin hazırlamış olursunuz.
En ucuz ürüne ulaşmak için:
1- Karşılaştırma sitelerine göz atın. Akakçe, Google karşılaştırma servisi vb
2-En ucuz satan siteyi bulmaya çalışın.
3- Kupon sitelerine bir göz atın uygun kupon bulabilirsiniz
4- Kargo ücretini dikkate alın. Mümkünse ücretsiz kargo olan ürünleri seçin.

3731
Sal - 17:02

Serkan KöseTayfun Kabaz kişisini takip etmeye başladı

Tayfun Kabaz, inploider, @tayfunkabaz

Sal - 17:02

Serkan KöseMurat Kılıç kişisini takip etmeye başladı

Murat Kılıç, İhale Danışmanı, @mbs

Sal - 08:38

Serkan KöseSerhan Demir kişisini takip etmeye başladı

Serhan Demir, Yazılım Danışmanı, @serhandemir

Ocak 09 - 17:09

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Java programlama dilini 'tam' anlamıyla öğrenmek ne kadar sürmektedir?

Tam anlamıyla öğrenmek yıllarınızı alır. .
Ocak 09 - 17:09

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Java programlama dilini 'tam' anlamıyla öğrenmek ne kadar sürmektedir?

Eğer bir programlama diline (C, C++, C#) hakimseniz Java'yı öğrenmeniz 1-2 haftalık sürenizi alacaktır. Bu sadece Java dilinin yazım kuralları ve nesne yönelimli programlamayı öğrenmek için ayıracağınız zamandır.

Daha önce hiç bir tecrübeniz yoksa ve ilk kez bir programlama dili öğrenecekseniz ve Java'da karar kıldıysanız piyasada 120 saatlik eğitim programları ile Java SE (Standart Edition) anlatılmaktadır. 120 saatlik bir eğitim yalnızca haftasonları gidildiğinde 3 ay sürmektedir. Yalnızca Java dilinin yazım kuralları, temel programlama ve nesne yönelimli programlamayı öğrenmiş olursunuz.

Java ile Android uygulama geliştirebilir, web projeleri oluşturabilir, gömülü sistemler üzerinde çalışabilir, masa üstü programlar hazırlayabilirsiniz. Bu saydığımız her platform Java dilini kullanarak framework şeklinde ifade edilen kütüphanelerin kullanılması ile geliştirilirler. Bu yüzden Java'yı 'tam anlamıyla' öğrenmek bir kaç aya haftaya sıkıştırılacak bir konu değildir. Temel Java'yı öğrenin ve hangi alanda (mobil, web, masaüstü, embed) ilerlemek isterseniz o alan ile ilgili kütüphaneleri öğrenmeye devam edebilirsiniz.
Ocak 09 - 17:08

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Java programlama dilini 'tam' anlamıyla öğrenmek ne kadar sürmektedir?

1-2 hafta ile sonsuz arasında değişen bir süre : )

Programlama dilleri, konuşma dilleri gibidir. Bir dili temel iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak kadar öğrenmek ile o dilde yazılmış bütün yazıları (mesleki yazılarda dahil) anlayabilecek kadar öğrenmek arasında bulunan fark ile aynıdır. Eğer programlama mantığına sahipsen(herhangi bir başka programlama dilini akıcı şekilde kullanabiliyorsan) 1-2 hafta sürede genel ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede öğrenebilirsin ama java ile yapılabilen herşeyi yapabilecek seviyede dersen eğer bir ömür belki ucu ucuna yeter belki de yetmez diyebilirim.
Ocak 06 - 01:42

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Servis olarak sunulan yazılım (Sofware as a service - SaaS) nedir?

Saas, ihtiyaç duyulan bir yazılımın lisanslama ve altyapı satın alma maliyetlerine girilmeden bir hizmet olarak yazılımın internet üzerinden kullanılmasına fırsat veren bir iş modelidir.
Ocak 05 - 23:51

Serkan Köse bir yanıt verdi.

Bütün bilimlerin (matematik, kimya, biyoloji, psikoloji vs.) çıkış noktasının FELSEFE olmasına rağmen neden toplumumuz felsefeyi gereksiz görmektedir? Neden üstü çizilmektedir?

Eğitim sistemimiz felsefe temelini özümsemiş olarak ilerleyen bir yönelime sahip değil maalesef. Bu da; bu şekilde eğitim görmüş insanların, yukarıda bahsettiğiniz gerçeği algılamasını ve buna uygun ilerlemesini engelliyor. Okuma ve araştırma yeteneğinden yoksun olarak yetişen nesiller de kendi imkanları ile bu bilgiye/bulguya ulaşmıyor (ulaşmaya çalışmıyor) ve sorun büyüyerek yaşamaya devam ediyor. Sorunun kaynağı, çözümsüzlüğün de ana nedenlerinden birisi haline gelmiş durumda.
Ocak 05 - 23:51

Serkan KöseTugba Sevgi kişisini takip etmeye başladı

Tugba Sevgi, Öğretmen, @tugbasevgi

Ocak 04 - 16:07

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Dünyadaki en büyük aşkı kim yaşıyor?

Anne.
Ocak 04 - 16:05

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Hayat size en çok neyi öğretti?

Kendimi.
Ocak 04 - 16:04

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Hayatınıza renk katan en önemli 3 şey nedir?

Ailem, kalbim, tutkularim.
Ocak 04 - 16:04

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Evlenirken doğal ortamda veya sütüdyoda fotoğraf çektirmek sizce gerekli midir?

Telefon veya profesyonel makineler yerine, "Kalpler ceker en guzel pozu.. " sozune hep o kadar katiliyorum ki ileride sevgili esiniz ve bebeklerinizle birlikte bakip icinizi sicacik tutacak dugun albumunuzu olusturacak karelerin nerede, nasil gerceklestiginin onemi olmaz :)
Ocak 03 - 12:33

Serkan KöseHelen Smith kişisini takip etmeye başladı

Helen Smith, inploider, @helensmith

Aralık 28 - 10:03

Serkan Köse bir yanıta alt yorum yaptı

Çok teşekkürler.
Celtx çok iyidir. Eskiden ücretsiz idi ama şimdi ücretli olmuş. Eski ücretsiz versiyonunu bulursanız oldukça işinizi görecektir. Açıklama kısmında siz de bahsetmiştiniz şimdi farkettim ama eski versiyonlarını bulabilirsiniz belki.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Kişisel Gelişim

2054 Kişi   155 Soru

Türkiye

940 Kişi   375 Soru

ASP.NET

272 Kişi   142 Soru

inploiders

350 Kişi   165 Soru

Yazılım

3184 Kişi   561 Soru

.NET

1479 Kişi   87 Soru

Bilgisayar

2614 Kişi   443 Soru

Türkiye Sorunları

1153 Kişi   239 Soru

Donanım

522 Kişi   96 Soru

İşletim Sistemleri

172 Kişi   60 Soru

Nissan Micra

10 Kişi   0 Soru

inploid Yardım

88 Kişi   88 Soru

İletişim (inploid)

135 Kişi   16 Soru

Davul

19 Kişi   10 Soru

Fotoğraf Makinesi

364 Kişi   58 Soru

İnternet Teknolojileri

1253 Kişi   171 Soru

Teknoloji

1980 Kişi   586 Soru

Patent

107 Kişi   34 Soru

Hayvanseverlik

111 Kişi   25 Soru

İnternet

2611 Kişi   541 Soru

Basketbol

181 Kişi   46 Soru

Akrep Burcu

14 Kişi   5 Soru

Akademik Kariyer

146 Kişi   29 Soru

Call Of Duty

17 Kişi   1 Soru

Crysis 2

11 Kişi   1 Soru

Atatürkçülük

88 Kişi   13 Soru

Blackberry Curve 9300

5 Kişi   2 Soru

Formspring.me

61 Kişi   2 Soru

Twitter

421 Kişi   120 Soru

Facebook

804 Kişi   185 Soru