Bilmek istediğin her şeye ulaş
Ağustos 2019

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Ana ekrana düşen yazıların kaldırılması konusunda bir çalışma olacak mı?

Şikayet Et linkine tıklayarak moderatörlerin dikkatine sunabilirsiniz bu tarz içerikleri
Şubat 2019

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

http://anasite.com adresimizi https://anasite.com olarak ssl li ayarlasak http://altsite.anasite.com u ssl siz yapsak sorun olur mu?

Google artık https protokolünü standart olarak kabul ediyor ve olmayan sitelerin indekslemesinde sıkıntı yaratıyor. Tüm domain ve alt domain url'lerinizi https olrak kullanmanızı öneririm.
Ocak 2019

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Bütün bilimlerin (matematik, kimya, biyoloji, psikoloji vs.) çıkış noktasının FELSEFE olmasına rağmen neden toplumumuz felsefeyi gereksiz görmektedir? Neden üstü çizilmektedir?

Eğitim sistemimiz felsefe temelini özümsemiş olarak ilerleyen bir yönelime sahip değil maalesef. Bu da; bu şekilde eğitim görmüş insanların, yukarıda bahsettiğiniz gerçeği algılamasını ve buna uygun ilerlemesini engelliyor. Okuma ve araştırma yeteneğinden yoksun olarak yetişen nesiller de kendi imkanları ile bu bilgiye/bulguya ulaşmıyor (ulaşmaya çalışmıyor) ve sorun büyüyerek yaşamaya devam ediyor. Sorunun kaynağı, çözümsüzlüğün de ana nedenlerinden birisi haline gelmiş durumda.
Kasım 2018

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Senaryo yazımı için özelleştirilmiş ücretsiz program önerebilir misiniz?

Celtx çok iyidir. Eskiden ücretsiz idi ama şimdi ücretli olmuş. Eski ücretsiz versiyonunu bulursanız oldukça işinizi görecektir. Açıklama kısmında siz de bahsetmiştiniz şimdi farkettim ama eski versiyonlarını bulabilirsiniz belki.
Ağustos 2018

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Albert Einstein'ın ikizler teorisi bana saçma geliyor vücudun yaşlanma süreci ile evrende hızlı hareket etmenin ne alakası var. Lütfen biri beni aydınlatabilir mi?

Einstein'e göre zaman görelidir ve ışık hızına yaklaştıkça zaman yavaşlar. Dolayısı ile aslında vücudun yaşlanma süreci değişmez ama hissettiği/yaşadığı zaman değişir. Örneğin; bir hücrenin ömrü 100 gün olsun. Dünyadaki ikiz kardeşte 100 gün sonra bir hücre ölüp yenisi yapılırken, evrende hızlı hareket eden ikiz kardeş için bu zaman daha yavaş işleyeceği için hücre evrendeki ikiz kardeşe göre yine 100 günde ölür ama dünyadaki zamana göre kıyaslandığında aslında bu 100 günden daha uzundur (göreli olarak böyledir).

Yani dünyada 1 hücre öldüğünde uzaydaki ikiz kardeşte henüz o hücre ölmemiştir ve daha zamanı vardır. Dolayısı ile daha geç yaşlanacaktır.
Haziran 2018

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Broşür dağıtım işinde tanımadığınız insanlara nasıl yaklaşırsınız? Sattığınız şey hakkında bilgilendirme amaçlı kısa bir konuşma yapmaya gerek var mı veya hiç konuşmadan da el ilanı ya da broşürü hangi insanlara, nasıl vermeyi önerirsiniz?

Ürüne bağlı olarak değişir ama çok hızla anlatabileceğim bir şey ise, 2 kısa cümle ile bahsedip öyle verirdim. Broşürü vereceğim insanları segmente ederek, o segmente uyan hangi kişi ise (potansiyel müşteri) ona uygun 2 cümleyi söyleyerek verirdim. Yani her gelene aynı cümleyi kurmak yerine her segmente uygun olarak gördüğüm kişiye ayrı kısa cümleler kurardım. İlgisini çeken insan zaten kendisini belli edecektir.
Mayıs 2018

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Kasım 2017

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Kış lastiği araçlarda zorunlu mudur?

1 Nisan 2017'de Resmi Gazetede yayımlanan, 'Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu İle İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ' ile Kanun maddesine bağlı olarak usul ve esaslar belirlenmiştir. Buna göre, 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği kullanma zorunluluğu vardır, hususi olarak tescil edilmiş taşıtların kış lastiği takma zorunluluğu yoktur.
Ekim 2017

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Eylül 2017

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

inploid şirketi kapatıldı mı?

Şirket, kurumsal yazılım geliştirme evi olarak faaliyetine devam etmektedir.
Temmuz 2017

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Arabada radyatör ne işe yarar?

Bir ek de ben yapayım. Radyatör suyu soğuturken ana radyatör kanallarının bulunduğu haznede belirli bir basınca/ısıya kadar açılmayan bir tıpa bulunur. Bu tıpa (termostat) içerideki su ısınıp içindeki basınç belirli bir yükseklik eşiğini geçince açılır ve radyatörde anlık olarak bu ısınan suyu kaynamadan önce bir boru aktarım vasıtası ile başka bir küçük hazneye aktarır ve basıncın düşmesini sağlar. Bu ek haznede de bir su deposu vardır ve burada da yaylı ve delikli bir tıpa mevcuttur. Yukarıda anlattığım ilk hamle sorunu çözmez ise (araç aşırı ısınmaya devam ederse) bu yeni haznede, tıpadaki basınca duyarlı yaylı mekanizma basıncı dışarı atmak için açılır ve bu noktadan sonra artık motorununuz "su kaynatmaya başlama" dediğimiz sürece girer. Dolayısı ile radyatör güzel ve kademeli çalışan bir mekanizmadır.

Ek video için:

Haziran 2017

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

İnternet üzerinden kendi tasarladıgım illustrasyonları satmak istiyorum neler yapabilirim

envato.com bu konuda en iyilerdendir. Deneyebilirsiniz.graphicriver.net alt sitesidir. Çalışmalarınızı burada satabilirsiniz.
Haziran 2017

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Paylaştığım yazıları nereden görebilirim?

Yazılarınız profilinizde anında yayınlanır. Spam/kopya içerik içerdiği moderasyon tarafından tespit edilirse silinebilir.
Mayıs 2017

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Yurtta kalıyorum, kablosuz internet bağlantım çok zayıf, hızlandırabilmek için telefondan bir şeyler yapabilir miyim?

Kablosuz ağlar mesafeye bağlı olarak sinyal kaybı yaşarlar. Bir sinyal kuvvetlendirici donanım alabilirsiniz, yazılımsal olarak sinyalin zayıf olduğu noktada sinyali yazılım ile güçlendirmeniz mümkün olmayacaktır.
Nisan 2017

Serkan Kiose bir yanıt verdi.

Elektrolit kondansatör üzerinde yazan gerilim ne ifade etmektedir?

Maksimum voltaj kapasitesini gosterir. Kullanabilirsiniz. 100uF 16v alabilirsiniz mesela.
Daha fazla göster

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler